Neler Yeni

Çözüldü✓ Asus Rog Strix B650-A Gaming Wifi anakart geç açılma problemi

tanerico

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Taner Yaylacı
iyi forumlar herkese,

Yakın zamanda Asus Rog Strix B650-A Gaming Wifi model anakart satın aldım ve bu durum kabusa dönüştü bende. Cihazda Q-Led teknolojisi mevcut bu teknoloji sistem ilk açılış esnasında bir güvenlik testi yapmakta sorun da burada bu test süresinin ilk 25 saniyesi bilgisayarım sanki mining yaparcasına tam performans çalışmakta, sonrasında da yaklaşık 20 saniye daha beklettikten sonra açılmakta bu durum artık bana illallah dedirtti ne yaptıysam sorunu çözemedim. Bios içerisinde herhangi bir kapatma ekranı yok ve asus bu duruma normal dediği için garantiye de yollayamıyorum, elimde 8k tutarında cihazla kala kaldım. Belki bir bilen çıkar umuduyla son çare forumlara konu açıyorum.

Bios Sürümü

BIOS 0823

Sistem Özellikleri,

B650-A Gaming
Ryzen 9 7950x
Gskill 8x16 6000 Cl36
Msi 2080 Super Rtx

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
iyi forumlar herkese,

Yakın zamanda Asus Rog Strix B650-A Gaming Wifi model anakart satın aldım ve bu durum kabusa dönüştü bende. Cihazda Q-Led teknolojisi mevcut bu teknoloji sistem ilk açılış esnasında bir güvenlik testi yapmakta sorun da burada bu test süresinin ilk 25 saniyesi bilgisayarım sanki mining yaparcasına tam performans çalışmakta, sonrasında da yaklaşık 20 saniye daha beklettikten sonra açılmakta bu durum artık bana illallah dedirtti ne yaptıysam sorunu çözemedim. Bios içerisinde herhangi bir kapatma ekranı yok ve asus bu duruma normal dediği için garantiye de yollayamıyorum, elimde 8k tutarında cihazla kala kaldım. Belki bir bilen çıkar umuduyla son çare forumlara konu açıyorum.

Bios Sürümü

BIOS 0823

Sistem Özellikleri,

B650-A Gaming
Ryzen 9 7950x
Gskill 8x16 6000 Cl36
Msi 2080 Super Rtx
Yeni BETA BİOS güncellemesi vermişler, onu kurup deneyebilir misin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
bios güncelledim aynı sorun bende de var . Asus'ta bu konuda yetersiz bilen bir arkadaş acil aranıyor .
AM5 soketli sistemlere tam hakim değilim ama sorun çok yüksek ihtimalle BİOS'tan kaynaklı. Yeni gelecek olan BİOS güncellemelerini bekleyeceksiniz. (Tahminime göre en az 3 ay sonra sistemler komple uyumlu çalışmaya başlar.)

tanerico

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Taner Yaylacı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
AM5 soketli sistemlere tam hakim değilim ama sorun çok yüksek ihtimalle BİOS'tan kaynaklı. Yeni gelecek olan BİOS güncellemelerini bekleyeceksiniz. (Tahminime göre en az 3 ay sonra sistemler komple uyumlu çalışmaya başlar.)
sanırım öyle olacak.. aksilik hiç bir yerde doğru düzgün bir incelemesi yoktu aslında alınmayabilirdi, hata ettik.

tanerico

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Taner Yaylacı
iyi forumlar herkese,

Bios Sürümü

BIOS 0823

Sistem Özellikleri,

B650-A Gaming
Ryzen 9 7950x
Gskill 8x16 6000 Cl36
Msi 2080 Super Rtx
Arkadaşlar tekrar selam,

Konu hakkında öncesinde açmış olduğum konuya ekleme yapma gereği duydum. Yaşadığım sorunu BIOS u tekrar yükleyerek bir şekilde düzelttim. Ancak bir şekilde sorun tekrar ediyor ve Asus üründe sorun yok diyor. Kalakaldım ben bu anakartı ne yapacağım 🤦🏻‍♂️

Aşağıda düzenleme yapılmadan önceki açılışa ait video ve yapıldıktan sonraki açılış videoları var.

Arkadaşlar bu durum benim sistemimle alakalı olabilir mi ?

cemugur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
cemuğur özdemir
Arkadaşlar tekrar selam,

Konu hakkında öncesinde açmış olduğum konuya ekleme yapma gereği duydum. Yaşadığım sorunu BIOS u tekrar yükleyerek bir şekilde düzelttim. Ancak bir şekilde sorun tekrar ediyor ve Asus üründe sorun yok diyor. Kalakaldım ben bu anakartı ne yapacağım 🤦🏻‍♂️

Aşağıda düzenleme yapılmadan önceki açılışa ait video ve yapıldıktan sonraki açılış videoları var.

hocam merhaba
asus tuf gaming b650m-plus anakart aldım bende aynı sorun var bios sürümü 1224 sorunu giderebildiniz mi ?

tanerico

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Taner Yaylacı
hocam merhaba
asus tuf gaming b650m-plus anakart aldım bende aynı sorun var bios sürümü 1224 sorunu giderebildiniz mi ?
maalesef hayır sorun devam ediyor 5200mhz de kullanıyorum şu anda ramleri

tanerico

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Taner Yaylacı
son gelen bios güncellemesi (1616) ile sorunum çözüldü. bios açılış süresi 14.5 saniye şu an için.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Abdullah Çelik
Biraz konu eski ama arkadaşlar size çözüm yöntemini ekliyorum. İlk başlarda anakart açılış sürem 35 sn filandı lakin biostan bir kaç ayar var ekran görüntüsünü ekliyorum bu ayarları yaparsanız pc açılış süresi en kötü 12 sn filan düşüyor. Bios versiyonum şuan 14.06

Ekler

• a1.png
    a1.png
    507.5 KB · Hit: 310
  • WhatsApp Image 2023-05-25 at 18.45.17.jpeg
    WhatsApp Image 2023-05-25 at 18.45.17.jpeg
    52.4 KB · Hit: 288

Dr5qe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Özdemir
Arkadaşlar tekrar selam,

Hocam aynı sorun bende de vardı çözdüm ben siz de sorun devam ediyormu

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,859
Üyeler
140,707
Son üye
mr.ghost
Top Bottom