Neler Yeni

Rtx 2060 İçin Kasa ve Psu Tavsiyesi

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Merhaba arkadaşlar. Yaza doğru çalışarak 2060 almaya karar verdim o zamana kadar sistemin geri kalan bileşenlerini toplamak istiyorum veya şimdiden sistemi kafamda hazırlayıp indirimlerde almayı planlıyorum :D Kafamdaki şema şuanda şu şekilde :

Amd Ryzen 5 1600 12 nm
Team Force T-Vulcan 2x8 3600 MHz Ram
Gigabyte B450M S2H V2
WD Green 240 GB SSD

Bunlar içinde farklı önerileriniz varsa onlarada açığım ancak konudan da gördüğünüz gibi kasa ve psu konusunda arada kalmış durumdayım. Şuan bu 4 parça konuyu açtığım tarih itibarıyla 2500 TL'ye yakın durumda. Kasa ve psu toplamda başka masrafı olmadan 1000 tlyi geçmemesini istiyorum. 1000 TL'lik bir kasa bu sistem için çok mu az kalıyor yoksa yeterli mi?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Milli Kasa ve PSU'muz olan SPEC DELTA RGB'yi öne sürüyorum.
Darboğaz yapabilir.
B450M S2H V2 almanıza gerek yok. B450M S2H ile aralarında öyle aman aman bir fark yok. Hangisi ucuz ise onu alın.
İşlemciyi 3500 yapabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1000 TL'lik bir kasa bu sistem için çok mu az kalıyor yoksa yeterli mi?
Hayır yeterlidir.
Hatta şöyle bile yapabilirsiniz.
Ya da kasa olarak bunu alabilirsiniz.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Milli Kasa ve PSU'muz olan SPEC DELTA RGB'yi öne sürüyorum.
Darboğaz yapabilir.
B450M S2H V2 almanıza gerek yok. B450M S2H ile aralarında öyle aman aman bir fark yok. Hangisi ucuz ise onu alın.
İşlemciyi 3500 yapabilirsiniz.

Hayır yeterlidir.
Hatta şöyle bile yapabilirsiniz.
Ya da kasa olarak bunu alabilirsiniz.
İnce Hesap üzerinden toplamayı planlıyorum kasayı ayrı almam durumda montajlamam kolay olur mu? Doğruca montajlı olarak almak istediğimden bu kasa nasıl?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
İnce Hesap üzerinden toplamayı planlıyorum kasayı ayrı almam durumda montajlamam kolay olur mu? Doğruca montajlı olarak almak istediğimden bu kasa nasıl?
Önü mesh değil. Kasa dışarıdan soğuk hava alamayacağı için sistem ısınacaktır. Bütçeniz nedir? İncehesap zorunlu mu?

kasayı ayrı almam durumda montajlamam kolay olur mu?
Evet sistem montajı zor değildir.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Önü mesh değil. Kasa dışarıdan soğuk hava alamayacağı için sistem ısınacaktır. Bütçeniz nedir? İncehesap zorunlu mu?

Evet sistem montajı zor değildir.
Kendim daha önce kasa toplamadığım ve montajlamadığım için bilmiyorum bu yüzden mümkünse hepsini tek bir siteden almaya çalışacağım. Kart hariç hepsini tek seferde almayı planlıyorum, sanıyorum ki ekran kartı montajı kolay birkaç video izledim ancak dediğim gibi hiç yapmadığım için bir bilgim yok :D. 650 W Psulu kasada fazla gelir sanırım bu sisteme o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum :D.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Kendim daha önce kasa toplamadığım ve montajlamadığım için bilmiyorum bu yüzden mümkünse hepsini tek bir siteden almaya çalışacağım. Kart hariç hepsini tek seferde almayı planlıyorum, sanıyorum ki ekran kartı montajı kolay birkaç video izledim ancak dediğim gibi hiç yapmadığım için bir bilgim yok :D. 650 W Psulu kasada fazla gelir sanırım bu sisteme o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum :D.
Bütçeniz nedir?
Hazır sistem önereyim ona göre.
Hepsini tek siteden alabilirsiniz.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Kart hariç bütçe yaklaşık 3500 TL kadar.

Bütçeniz nedir?
Hazır sistem önereyim ona göre.
Hepsini tek siteden alabilirsiniz.
Şuan elimde Gtx 980 var o yüzden kart almayacağım. Hazır sistemlerde kart çıkarılamıyor sanırım ondan hazır sistemlere de yaklaşmıyorum. Bu dediğim parçaları ucuza kovalayıp aldıktan sonra idarelik 980 kullanacağım o yüzden kart hariç kendim tek site üstünden toplamayı planlıyorum.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Kart hariç bütçe yaklaşık 3500 TL kadar.

Şuan elimde Gtx 980 var o yüzden kart almayacağım. Hazır sistemlerde kart çıkarılamıyor sanırım ondan hazır sistemlere de yaklaşmıyorum. Bu dediğim parçaları ucuza kovalayıp aldıktan sonra idarelik 980 kullanacağım o yüzden kart hariç kendim tek site üstünden toplamayı planlıyorum.
Evet kaldırılmıyor.

Şöyle atıyım dostum.
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr4-nmud480e82-3000db11-fiyati,608788455.html (2 adet)
Toplamda 2621 TL ediyor. :)

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Evet kaldırılmıyor.

Şöyle atıyım dostum.
https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr4-nmud480e82-3000db11-fiyati,608788455.html (2 adet)
Toplamda 2621 TL ediyor. :)
İntel değil de amd sistem toplayacağım, bilmiyorum bu yaptığım önyargı olabilir ama intel sistemleri güçsüz buluyorum :D. İşlemci ve anakartta üstte belirttiklerim veya onlara yakın olmaları daha hoş olur. 2060 ı fazla fazla zorlamayacağım zaten sadece eli yüzü düzgün orta seviye istediğimde fazla ağır olmasa da iyi oyunları en yüksekte oynatacak bir bilgisayar istiyorum bu yüzden kendi yazdığım sistemde 1600 kullanma kararı aldım. Mantıksız mı düşünüyorum bilmiyorum ama üstteki sisteme uygun bir kasa itopya veya ince hesapta bulunmuyor mu?

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
İntel değil de amd sistem toplayacağım, bilmiyorum bu yaptığım önyargı olabilir ama intel sistemleri güçsüz buluyorum :D. İşlemci ve anakartta üstte belirttiklerim veya onlara yakın olmaları daha hoş olur. 2060 ı fazla fazla zorlamayacağım zaten sadece eli yüzü düzgün orta seviye istediğimde fazla ağır olmasa da iyi oyunları en yüksekte oynatacak bir bilgisayar istiyorum bu yüzden kendi yazdığım sistemde 1600 kullanma kararı aldım. Mantıksız mı düşünüyorum bilmiyorum ama üstteki sisteme uygun bir kasa itopya veya ince hesapta bulunmuyor mu?
Attığım işlemci 3100'den daha güçlü. :)
Fakat AMD istiyorum derseniz. Diğer parçalar aynı kalsın anakart ve işlemciyi şunlar yapın.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Attığım işlemci 3100'den daha güçlü. :)
Fakat AMD istiyorum derseniz. Diğer parçalar aynı kalsın anakart ve işlemciyi şunlar yapın.
Cevaplarınız için çok teşekkürler. 650 W psu bu sistemi israf olur öyle değil mi? 550 w attığınız kasa eğer stoklara gelirse ince hesapta almak için çabalayacağım :D.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Cevaplarınız için çok teşekkürler. 650 W psu bu sistemi israf olur öyle değil mi? 550 w attığınız kasa eğer stoklara gelirse ince hesapta almak için çabalayacağım :D.
Kaliteli yani benim attığım gibi bir PSU yeterli olacaktır.
650W biraz fazla olur.

Wrilka

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Murat Tunç
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular