Neler Yeni

RTX 3050 Ti Kod 31 ve mavi ekran hataları

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Efe Hazer
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji, Edebiyat, Spor
Instagram
@der.schneleopard
Öncelikle herkese selam. Laptopum Asus TUF F15 2021 model. Bir kere oyundayken mavi ekran yedim ve yeniden başlagıçta bilgisayarın şifresi değişti. Sonrasında da açılışta mavi ekran yemeye başladı. Güvenli moddan GPU sürücüsünü kaldırınca PC çalışmaya başladı. Resimdeki hatayı almaktayım. Ekran kartının yanında Nvidia Platform Controllers And Framework'te de kayıt defteri hatası (Kod 19) bulunmakta. Çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump dosyaları: https://drive.google.com/drive/folders/1dpWcAwvanb28bK-i6jvuqqi7csmS14HB?usp=sharing

Ekler

• Genel yazılım aygıtı Özellikleri 23.02.2023 19_14_39.png
    Genel yazılım aygıtı Özellikleri 23.02.2023 19_14_39.png
    35.1 KB · Hit: 52
  • Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Özellikleri 23.02.2023 19_14_31.png
    Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı Özellikleri 23.02.2023 19_14_31.png
    64.2 KB · Hit: 48

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Öncelikle herkese selam. Laptopum Asus TUF F15 2021 model. Bir kere oyundayken mavi ekran yedim ve yeniden başlagıçta bilgisayarın şifresi değişti. Sonrasında da açılışta mavi ekran yemeye başladı. Güvenli moddan GPU sürücüsünü kaldırınca PC çalışmaya başladı. Resimdeki hatayı almaktayım. Ekran kartının yanında Nvidia Platform Controllers And Framework'te de kayıt defteri hatası (Kod 19) bulunmakta. Çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump dosyaları: https://drive.google.com/drive/folders/1dpWcAwvanb28bK-i6jvuqqi7csmS14HB?usp=sharing
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/199918/tr ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
- Minidumptaki tüm hatalar ekran kartından kaynaklı. Bu dediğimi uygula hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Efe Hazer
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@der.schneleopard
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1) Öncelikle ekran kartı sürücünüzü (https://www.nvidia.com.tr/download/driverResults.aspx/199918/tr ve DDU'yu (https://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html) indirin.
2) İnternet bağlantını kesin. Bilgisayarı güvenli modda başlatın. (Başlatmak için shift tuşuna basılı tutup bilgisayarı yeniden başlatın. Gelen ekranda Sorun Giderme/ Gelişmiş Seçenekler/ Başlangıç Ayarları yeniden başlata basın. Gelen ekranda F4 ya da 4 tuşuna basın. Bilgisayar güvenli modda başlayacak.) Şimdi DDU'u açın ilk gelen ekranı kapatın ve ekran kartı sürücünüzü seçin. Seçtikten sonra sol üstte Temizledikten sonra yeniden başlat (Tavsiye Edilen) seçeneğini göreceksin ona bas ve sürücüyü kaldırın. Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacak.
3) Masaüstü geldiğinde indirmiş olduğunuz ekran kartı sürücünüzü kurabilirsiniz. Kurduktan sonra internetinizi bağlayın ve sisteminizi yeniden başlatın.
- Minidumptaki tüm hatalar ekran kartından kaynaklı. Bu dediğimi uygula hocam.
İlk ikisini yapmıştım ancak internet bağlantısını keserek hiç denemedim. Genellikle sürücüyü kurup yeniden başlattığımda bilgisayarın ekranı bile gelmiyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
İlk ikisini yapmıştım ancak internet bağlantısını keserek hiç denemedim. Genellikle sürücüyü kurup yeniden başlattığımda bilgisayarın ekranı bile gelmiyor.
Bir dene bakalım tekrardan bu yazdığım yolla hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Efe Hazer
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@der.schneleopard

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Şuan güvenli moddayim nvidia sürücüsü Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir hatası almaktayım.
Güvenli moddan çık hocam. Windows arama kısmına winver yazıp ekran görüntüsü atar mısın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Efe Hazer
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@der.schneleopard

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Ahmet Efe Hazer
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@der.schneleopard
Attığım NVIDIA sürücüsünü şimdi kurmayı dene. (Güvenli moda girmeden.)
Şu anda temiz kurulum ile birlikte sürücüyü kurmaya çalışıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emmree şu anda bilgisayarım yaklaşık 3 dakikadır dondu ancak mavi ekran almadım bu ne anlama geliyor?

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Şu anda temiz kurulum ile birlikte sürücüyü kurmaya çalışıyorum

@Emmree şu anda bilgisayarım yaklaşık 3 dakikadır dondu ancak mavi ekran almadım bu ne anlama geliyor?
Ekran kartı sürücünü yüklerken mi dondu?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,108
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
18