Neler Yeni

RTX 3060 Dijital Görüntüyü Analog Görüntüye Çevirebilir Mi?

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
Merhaba dostlar,

İmzamdaki sistemi aldım fakat monitörüm epeyi eski ve şu an monitör alamayacağım. HDMI TO VGA arıyordum. Ararken dönüştürücü içermeyen şöyle bir ürün buldum;

Bu ürünün yorumlarında bir arkadaş şöyle bir şeyden bahsetmiş;
Ürünün kablo ve giriş/çıkış uçları çok kaliteli. Ancak alacak arkadaşların dikkat etmesi gereken en önemli konu, bu ürünün sadece pasif görüntü aktarımını sağlamasıdır. VGA, "analog" görüntü aktarımına olanak verirken, DVI, HDMI gibi daha güncel teknolojiler "dijital" görüntü aktarımı sağlar. Örnek vermem gerekirse, eski tip VGA girişli bir monitörünüze, kasanızın (VGA çıkışı olmayan ekran kartınızın) HDMI çıkışından görüntüyü sadece bu kablo ile ÇEKEMEZSİNİZ. Çünkü ekran kartından gelen dijital görüntünün, monitöre aktarılabilmesi için önce analoğa çevrilmesi gerekmektedir. Bazı ekran kartları VGA çıkışları olmamasına rağmen, bu dönüştürme işlemini sanırım kendileri yapabiliyormuş. Ben GT 1030 ekran kartı ile kullanamadım. Ürünü iade ettikten sonra, yine Amazon'dan Ugreen markasının HDMI to VGA "aktif" dönüştürücüsünü aldım, sorunum çözüldü. Benim düştüğüm hataya sizler düşmeyin. Ürünü, dönüştürme işleminin gerekmediği (ekran yansıtma vs.) alanlarda kullanabilirsiniz. Saygılar...

Benim imzamdaki ekran kartı bu işlemi yapabilir mi yani linkini attığım ürün bende çalışır mı? Ayrıca başka dönüştürücü öneriniz varsa atabilirsiniz. Teşekkürler.

semre57

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Emre Ağan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncel hala bilgi ihtiyacım var.

Top Bottom