Neler Yeni

RTX 3060 Düşük GPU Kullanımı

Tynex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ada Tüfekçi
Arkadaşlar selam neredeyse her oyuna gayet yetecek bir sistemim var ve bu sistemde GTA 5, Sea Of Thieves, ETS 2 gibi oyunlarda ekran kartı kullanımını genellikle şehir,ada, bina veya herhangi bir yapının olduğu yerde acayip düşürürken (%30-60 lara kadar düşüyor) dümdüz arazi/deniz gibi hiçbir objenin bulunmadığı yerlerde kullanım olması gerektiği gibi 95-100 lü değerlerde takılıyor ve fps düzgün oluyor. Birçok şey denedim çözümü hala bulmuş değilim bu ekran kartını oyun fark etmeksizin nasıl tam güçte çalıştırıp almam gereken FPS değerlerini alabilirim?
Denediğim şeyler:
Format attım. (ki sistem yepyeni 1 aylık bile değil böyle bir şeye gerek olmamalı)
Bir önceki driverları kurdum.
DDU ile driverları temizleyip temiz driver kurulumu yaptım.
Isınma var mı diye sıcaklık değerlerine baktım fakat yok, Ekran kartı 60-70 li derecelerde takılıyor.
Güç ayarlarını yüksek performansa çektim.
Oyunları en yüksek ayarlarda MSAA,FXAA dahil açtım. Çözünürlüğü NVIDIA DSR ile 2k ya kadar çıkarttım. ( Her oyunda Vsync kapalı)
Overclock yaptım.
Sorun RAM'lerin frekanslarında mı diye BIOS'tan XMP yi aktif ettim (Ramler çıkabilecek en yüksek frekansta 3200Mhz ile çalışıyor.)
Bunların hiç biri durumu çözmedi darboğaz vesaire yok ramler dual channel ve işlemci de ekran kartına gayet yetiyor zaten işlemci kullanımı da fırlamıyor olması gereken değerlerde. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Sistem:
Ekran Kartı: RTX 3060
İşlemci: İ5-11400F
Anakart: MSI H510M PRO-E
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8 3200Mhz
PSU: Corsair CV 650 80+ Bronze
Kasa: Corsair Carbide Spec Delta RGB
Yapılar,Binalar,Ağaçlar yoğunluktayken kullanım ve FPS değerleri/Düz alana,araziye veya denize bakarken fps ve kullanım değerleri:

Ekler

• f.png
    f.png
    58.9 KB · Hit: 88
  • g.png
    g.png
    48.2 KB · Hit: 91

Bünyamina

80+ Gold
yüksek ayarlarda deniyor musun mesela ets yi 400 ölçek 200 yansıma ultra ayarda oyna bakalım ekran kartın muhtemelen 95 altına düşmeyecek

Tynex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ada Tüfekçi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
yüksek ayarlarda deniyor musun mesela ets yi 400 ölçek 200 yansıma ultra ayarda oyna bakalım ekran kartın muhtemelen 95 altına düşmeyecek
Denedim, konuda zaten belirtmiştim. ETS de kullanım artıyor ama yine 95 lerde değil, ayrıca diğer oyunlarda yüksek ayarlarda çalıştırmak hiç bir şeyi çözmedi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,936
Üyeler
142,054
Son üye
hakan3421
Top Bottom