Neler Yeni

RTX 3060 TI VRAM sorunu yaşıyorum !

ntrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Erdem
Arkadaşlar selam, yaşadığım sorun ne ile ilgili tam olarak bilmiyorum. Belki daha önce hepiniz benim gibi kendi sisteminizin testlerine youtube'den baktığınızda sizin aynı bileşenlerle videodaki performansı almadığınız olmuştur. Sorun şu bir çok video izledim ve kimsenin Far Cry 6'da benim donanımlarımla benim kadar Vram kullanmadığını gördüm. Sistemim Ryzen 5 5600 Rtx 3060 Ti 24 GB DDR4 Ram ve M2 SSD. İzlediğim videolarda insanlar 1080p'de Ultra Ayarlarda 120 Fps+ alırken ve 4.3 Gb üstü vram kullanmaz iken ben Low ayarlarda bile 1080p'de 8.5-10 Gb arası görüyorum. Sorun şu ki Fps'imi insanlar ile kıyaslıyamıyorum çünkü Vram sorunundan ölümüne fps drop yiyorum. İlk başta böyle bir sorun yoktu. Hatta 11 GB Vram üstü için önerilen Hd texture pack ile oynuyordum. Fakat sonra bir başladı bu sorun, önce hd pack'i sildim sonra ayarları low'a kadar düşürdüm. Şimdi Far Cry 6 insanların optimizasyon konusunda sövdükleri bir oyun. Daha önce bu olay Diablo 4'te de oldu ve o da insanların sövdüğü bir oyundu. Sonuç olarak bu neden oluyor arkadaşlar. Benim pc'de ne doğru gitmiyor ki aşağı yukarı ben kafadan 4-5 gb fazla vram kullanarak oyuna giriş yapıyorum.

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
SEFA KAYA
Sanırım sistemde 3 adet 8gblik ram var birini sokup 16gb ile test etmenizi oneririm

ntrch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım sistemde 3 adet 8gblik ram var birini sokup 16gb ile test etmenizi oneririm
16 8 şeklinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Tahminlerim doğru çıktı. Masaüstündeyken 4.5 Gb Vram yiyor pc

Ekler

• Ekran Görüntüsü (46).png
    Ekran Görüntüsü (46).png
    48.9 KB · Hit: 8
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Selim
8 gb olan ram i çıkarıp tekrar test eder misiniz? Sonuçta Ryzen bir işlemci var dual channel düzgün çalışmaz. Sonradan bir 16 daha eklersiniz. Şu anda 16gb her oyuna yetiyor zaten.

eren28tr

80+ Gold
16 8 şeklinde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Tahminlerim doğru çıktı. Masaüstündeyken 4.5 Gb Vram yiyor pc
ekran kartı sürücüsünün sürümü nedir? oyun orjinal değil mi?

Top Bottom