Neler Yeni

Mavi Ekran Rtx 4050 laptop fps sorunu acil destek

Fyksn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
resul koçyiğit
henüz 2 aylık olan excalibur G870 bilgisayarımın fps kısıtlama tarzı bir sorunu olduğunu düşünüyorum valorantta düşük ayarlarda 200 fps alıyorken en yüksek ayarlarda tekrar 200 fps alıyorum herhangi bir fps değişimi gerçekleşmiyor lol oynarken her türlü şeyi yapmama rağmen 144 fps alıyorum bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirmi
Özellikler
RTX 4050
İ5 12450H
16 GB RAM
144hz monitör
yardımcı olursanız sevinirim

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Emre Altun
Casper ile gorustunuz mu. Cozumunu bulabilcenden emin degilim. Servise gondermekte fayda var. Offline hikaye tabanli oyunlarda da bu durumu denedin mi?

Fyksn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
resul koçyiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Casper ile gorustunuz mu. Cozumunu bulabilcenden emin degilim. Servise gondermekte fayda var. Offline hikaye tabanli oyunlarda da bu durumu denedin mi?
herhangi bir başka oyunda denemedim hafta sonu olduğu için casper ile görüşemedim belki forumda bir bilgisi olan vardır diye düşündüm

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Emre Altun
herhangi bir başka oyunda denemedim hafta sonu olduğu için casper ile görüşemedim belki forumda bir bilgisi olan vardır diye düşündüm
Eskiden yoktu yeni oldu o zaman. Casperin kendi programi varsa onu biraz kurcalamani tavsiye ederim genelde sorunlar oradan kaynaklaniyor.

Fyksn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
resul koçyiğit
Eskiden yoktu yeni oldu o zaman. Casperin kendi programi varsa onu biraz kurcalamani tavsiye ederim genelde sorunlar oradan kaynaklaniyor.
hocam casperın programı var ama çok kısıtlı bir arayüzü var sadece modlar ve ekran kartının modlarını vs değiştire biliyoruz örneği hibrit dahili harici seçenekleri var

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Emre Altun
hocam casperın programı var ama çok kısıtlı bir arayüzü var sadece modlar ve ekran kartının modlarını vs değiştire biliyoruz örneği hibrit dahili harici seçenekleri var
Tamam iste o modlarla oyna biraz degistir duzelme olabilir

Fyksn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
resul koçyiğit

KaraKartall

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Emre Altun
Bir ayarla oynamis olabilirsin. Performans mpdunda falansa mesela standart moda al ya da guc tasarrufu moduna vs al. Lolde de sabitse surekli fps. Vsyn-c acmis olabilirsin. Hem oyun ayarlarini hem nvidia ayarlarini kontrol et.

Dahası  
Reaksiyon skoru
63
İsim
Mehmet Hak
144 FPS aldığın oyunun ayarlarına bak V-Sync ayarı açık büyük ihtimalle. Ekran Hz ine göre FPS sabitliyor ki bu güzel bir şey. 144 FPS üzeri gereksiz kalır. Oynadığın oyunun ayarlarında varsa V-Sync aç FPS sabitler daha üzeri için yorulmaz cihaz. Zaten 144 üzeri alsanda ekran maksimum o kadar verebiliyor.

Fyksn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
resul koçyiğit
144 FPS aldığın oyunun ayarlarına bak V-Sync ayarı açık büyük ihtimalle. Ekran Hz ine göre FPS sabitliyor ki bu güzel bir şey. 144 FPS üzeri gereksiz kalır. Oynadığın oyunun ayarlarında varsa V-Sync aç FPS sabitler daha üzeri için yorulmaz cihaz. Zaten 144 üzeri alsanda ekran maksimum o kadar verebiliyor.
evet hocam farkındayım 144 üzerinin önemi olmadığını fakat herhangi bir donanımsal problem varmı yokmu onu tespit etmek istiyorum ayrıca lolde V-sync yok diye biliyorum en azından ayarlardan bulamadım

Senerr

80+ Bronze
henüz 2 aylık olan excalibur G870 bilgisayarımın fps kısıtlama tarzı bir sorunu olduğunu düşünüyorum valorantta düşük ayarlarda 200 fps alıyorken en yüksek ayarlarda tekrar 200 fps alıyorum herhangi bir fps değişimi gerçekleşmiyor lol oynarken her türlü şeyi yapmama rağmen 144 fps alıyorum bunun çözümünü bilen varsa yardımcı olabilirmi
Özellikler
RTX 4050
İ5 12450H
16 GB RAM
144hz monitör
yardımcı olursanız sevinirim
G870 kullanıyorum sorularını alabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kısıtlama olduğunu sanmıyorum sadece soğutma problemli cihazlar olduğu için cpu 45W üzerine çıkmıyor çıksa da PL1 yiyor. Gpu genelde limitsiz çalışıyor o da 87 dereceye ulaşmazsa öyle.

Kısıtlama olduğunu sanmıyorum sadece soğutma problemli cihazlar olduğu için cpu 45W üzerine çıkmıyor çıksa da PL1 yiyor. Gpu genelde limitsiz çalışıyor o da 87 dereceye ulaşmazsa öyle.
MUX hangi modda ve yüksek performansta mı şu an control center ?

JSezar

80+ Silver
Bu valorantın sorunu. Başka oyunlarda da test etmelisin. Valorantta ayar fark etmeksizin ben de aynı fps'i alıyorum.

Fyksn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
resul koçyiğit

oyun oynarken en yüksek performansa çekiyorum

peki bu 45W sorununu nasıl aşarım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,784
Üyeler
150,349
Son üye
üzgünminibüs
Top Bottom