Neler Yeni

Rtx 4060 laptop gpu düşük ekran kartı kullanımı

zazaabi31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Özgür Öter
god of warda sorun yok hocam witcher 3 aynı şekil
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayarlar witcher 3 te en yüksekte sadece rtx kapalı
gow da sorun olmaması güzel fakat bende de 4060 laptop var witcher 3 te rtx kapalı tam yük biniyordu bi müsait olduğunuzda bence gönderin servise

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Sıcaklıklarında biraz yüksekmiş, yükseltici yok sanırım laptobun altında ?

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
Sıcaklıklarında biraz yüksekmiş, yükseltici yok sanırım laptobun altında ?
yok hocam sadece kitap koymuştum zaten bakıma gönderecektim bayadır temizlenmeden duruyordu ama yine 78-85 derece arası geziyor fanları 4600 e alınca

gow da sorun olmaması güzel fakat bende de 4060 laptop var witcher 3 te rtx kapalı tam yük biniyordu bi müsait olduğunuzda bence gönderin servise
hocam sizin nvidia denetim ayarlarını atabilir misiniz onları geçireyim ben, şimdi varsayılana çevirince napacağımı unuttum

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
yok hocam sadece kitap koymuştum zaten bakıma gönderecektim bayadır temizlenmeden duruyordu ama yine 78-85 derece arası geziyor fanları 4600 e alınca

hocam sizin nvidia denetim ayarlarını atabilir misiniz onları geçireyim ben, şimdi varsayılana çevirince napacağımı unuttum

Fanları manuel mi ayarlıyorsun ?

zazaabi31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Özgür Öter

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-04-28 124504.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-28 124504.png
    20.7 KB · Hit: 8
  • Ekran görüntüsü 2024-04-28 124526.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-28 124526.png
    23.4 KB · Hit: 8
  • Ekran görüntüsü 2024-04-28 124540.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-28 124540.png
    20.2 KB · Hit: 6

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
Fanları manuel mi ayarlıyorsun ?
kendim oyuna girince 4400 veya 4600 e alıyorum googleda filan geziyorsam 4000 de tutuyorum

hocam sizinki de varsayılanda sanırım, varsayılana çekince hemen hemen aynısı oldu

Son düzenleme:

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
kendim oyuna girince 4400 veya 4600 e alıyorum googleda filan geziyorsam 4000 de tutuyorum

hocam sizinki de varsayılanda sanırım, varsayılana çekince hemen hemen aynısı oldu

Performans modunda kullan, manuel fan ayarında tuhaf şekilde maksimumada çeksen işlemcide stabilite sorunu olabiliyor. Program hatası muhtemel ama çözmüyorlar.

Performans modu yeterince soğutuyor ve seri oluyor zaten.

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
Performans modunda kullan, manuel fan ayarında tuhaf şekilde maksimumada çeksen işlemcide stabilite sorunu olabiliyor. Program hatası muhtemel ama çözmüyorlar.

Performans modu yeterince soğutuyor ve seri oluyor zaten.
1714304808415.png

hocam performans modunda zaten sadece fan dönme hızını kendim ayarlıyorum arkada god of war açık bu şekilde, bir de zahmet olmazsa siz nvidia denetim ayarlarınızı atabilir misiniz

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Alıntıyı görüntüle
hocam performans modunda zaten sadece fan dönme hızını kendim ayarlıyorum arkada god of war açık bu şekilde, bir de zahmet olmazsa siz nvidia denetim ayarlarınızı atabilir misiniz

Onu yapma işte o fanları autoya al. Manuel oluyor zaten böyle yaptığında hangi modda olduğunun önemi kalmıyor. Nvidia denetim masasıyla alakalı bir durum yok sende zaten orda darboğaz veya kullanımı etkileyen bir ayar yok.

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
Onu yapma işte o fanları autoya al. Manuel oluyor zaten böyle yaptığında hangi modda olduğunun önemi kalmıyor. Nvidia denetim masasıyla alakalı bir durum yok sende zaten orda darboğaz veya kullanımı etkileyen bir ayar yok.
Hocam öyle de fanların hızını fulluyor resmen çok sesli çalışıyor

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Hocam öyle de fanların hızını fulluyor resmen çok sesli çalışıyor

Laptop bu çünkü :D. Fanları limitler isen işlemcide böyle ısınırsa bu sefer gücünü kısmaya başlar, darboğazın garanti gidermi bilmem ama ekran kartı darboğazının temeli işlemcinin ekran kartına yetişememesidir. Sen soğutmanı limitlersen işlemci de kendini limitler, işlemci kendini limitler ise yavaşlar. Yavaşlarsada ekran kartı daha hızlı kalır :D.

Wersty

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
İbrahim Tünger
hocam bu sorun formatlarsam düzelir mi sizce

Laptop bu çünkü :D. Fanları limitler isen işlemcide böyle ısınırsa bu sefer gücünü kısmaya başlar, darboğazın garanti gidermi bilmem ama ekran kartı darboğazının temeli işlemcinin ekran kartına yetişememesidir. Sen soğutmanı limitlersen işlemci de kendini limitler, işlemci kendini limitler ise yavaşlar. Yavaşlarsada ekran kartı daha hızlı kalır :D.
bu güne kadar hep böyle kullandım bir sıkıntı yoktu, yada ben mi fark etmedim

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2

Yani performans gene yeterli olduğundan fark etmemiş olabilirsin malum 4060 ın oynatmayacağı oyun yok.

Bir sorun yok temelde, yapman gereken o fanları autoya al ve olması gerektiği gibi kullan. Yüksek sıcaklığa uzun süre maruz kalması donanımları yıpratır ilerleyen zamana ve daha kolay bozulmasına sebep olur.

Laptoplar masaüstü gibi değildir soğutmadan taviz veremessin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,952
Üyeler
141,653
Son üye
burakkaravuş
Top Bottom