Neler Yeni

Çözüldü✓ Rtx 4060 mı 3060ti mi alınır?

axion55

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
627
İsim
Oguzhan yılmaz
ben 10 bine hepsiburadadan rtx 3060ti msi gaming x trio 3 fanlı almıstım 3 4 ay önce takoz gibi çok saglam kart pişman degilim aşırı soguk tutuyor oyunlarda

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Ben rx6800'ü 1080p de oynuyorum Ryzen 5 5600 ile (3080 performansın da) 9k ya filan 3080 bulunur yanına da 2k ya filan sıfır 750w PSU çözersin. AMD düşünürsen onların fiyatı daha ucuz ben bu kartı 6500'e almıştım.

5 yıl gitsin istiyorsan vrami yüksek birşeyde almakta fayda var bence, ben uzun bir aradan sonra birazda tekrar nvdia devam edeyim dedim baktım ki benzer fiyata sadece 3070ti var ve 8gb benim kart 16gb ve daha iyi, gittim AMD aldım arada TV'ye takip 4k da oynuyorum.
Coil whine yaşadım powercoolor Red Devil RX 6600xt de psikolojik bunalıma girdim artık. Evet vram önemli ama coil beni korkutuyor. Bu rtx de de olur rx de de olur anlıyorum. Rtx 3060 12 GBlik olanı alsam sizce nasıl olur. Ryzen 5 5600 işlemcim var.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Sinan Aba
Coil whine yaşadım powercoolor Red Devil RX 6600xt de psikolojik bunalıma girdim artık. Evet vram önemli ama coil beni korkutuyor. Bu rtx de de olur rx de de olur anlıyorum. Rtx 3060 12 GBlik olanı alsam sizce nasıl olur. Ryzen 5 5600 işlemcim var.
Şuan rx6600xt kullanıyorsan 3060 alıp attan eşeğe binmiş gibi olursun

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Sinan Aba
Coilli olduğu için sattım. Almadım daha iyi bilenlere danışıyorum. 🙏
Dostum şimdi sen ilk olarak bana max çıkabileceğin bütçeyi söyle.
ikinci olarak sadece nvidia mı istiyorsun yoksa amd de olur mu onu söyle.
Son olarak da ikinci el kullanır mısın yoksa sıfır kart mı istiyorsun.

Mami39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammet Tan
Hocam 3060 TI diyenlerin mantığını anlamış değilim anlatabilecek arkadaş varsa görüşlerini dinliyorum ancak öncelikle 4060 ve 3060 TI arasında aman aman bir fark yok. 3-5 FPS için Frame Generation'dan vazgeçilir mi sana kalmış. DLSS 3,5'un 3xxx serisine geldiğinden bahsedenler olmuş da DLSS 3.5 açmak için Path tracing'in açılması gerekiyor. Siz 3080-3070 TI dışında path tracing açarsanız zaten kaç FPS alacağınızı araştırabilirsiniz. Her oyunda frame generation yok diyen arkadaşlar da şunu gözden kaçırıyor bence 4xxx serisinden sonra çıkan büyük oyunların kayda değer kısmında var frame generation ve 4xxx serisinden önce çıkmış her oyunu da zaten 4060 ile 1080p'de rahat oynayabilirsiniz. Sonra çıkacaklar için de frame generation çok büyük fark sağlayacaktır. DLSS de ilk çıktığında her oyunda yoktu ancak şu an olmayan kaç AAA oyun var ? Bethesda bile tepkiye dayanamayarak AMD destekli oyununa Frame Generation ekledi.

casrow

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
354
İsim
mehmet yıldız
Dostum şimdi sen ilk olarak bana max çıkabileceğin bütçeyi söyle.
ikinci olarak sadece nvidia mı istiyorsun yoksa amd de olur mu onu söyle.
Son olarak da ikinci el kullanır mısın yoksa sıfır kart mı istiyorsun.
İkinci el de olur sıfırda olur. Max çıkacağım bütçe 8.500tl
Öncelik Nvidia ama baktık ki olmuyor AMD de olabilir. Coil whine ve ısınma sorunu olmasın yeter

Mami39

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Muhammet Tan
Şuan rx6600xt kullanıyorsan 3060 alıp attan eşeğe binmiş gibi olursun
Hocam adam 3060 TI istemiyor mu ben mi bir mesajı kaçırdım acaba ? Atla eşek farkı yaratacak kart 3060 TI ile RX 6600 XT mi ? Kaldı ki 3060 almak istese de atla eşek farkı yaratan kaç oyun var acaba ? Ben mi gözden kaçırıyorum ?

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Sinan Aba
Hocam adam 3060 TI istemiyor mu ben mi bir mesajı kaçırdım acaba ? Atla eşek farkı yaratacak kart 3060 TI ile RX 6600 XT mi ? Kaldı ki 3060 almak istese de atla eşek farkı yaratan kaç oyun var acaba ? Ben mi gözden kaçırıyorum ?
Dostum konu değişti 3060 dediğimiz kart rx 6600'den biraz düşük zaten.
Donanım arşivinin kendi videosu yeni attı daha.

6600xt 3060'dan daha iyi bir kart.

1701429077327.png

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Dostum 3060ti saf güç olarak daha güçlü.
Şimdi gelip dlls3 yazmaya gerek yok. Oyunda dlls3 yoksa ne yapacağız dua mı edecez dlls3 gelsin diye.
3000 serside fsr 3 kullanabiliyor dlls kadar net bir kalitesi yok ama göz bozacak kadar da kötü değil ve dlls3'den daha fazla fps veriyor fsr3.

Watt olayında haklı olabilir ama az güç tüketiyor diye niye güçsüz kartı alalım değil mi? 3090 da çok güç tüketiyor onu da almayalım o zaman
Kanka bu dediğin şey arada dehşet bir fark olsa anlaşılır da arada %6-10 arası bir farktan söz ediyoruz ve üstüne bunun için ekstra para ödeniyor. Ayrıca fsr 3 konusunda gerçekten başarısız bulduğum bir teknoloji çünkü en kalite ayarında bile net bir şekilde fark edebiliyorum kötüleşen kaliteyi, gidip cs oynamıyorsan her şekilde dlss daha iyi bir teknoloji ve cs oynuyorsan ikisi de yeter sana. Ayrıca watt konusunda da günümzdeki psu fiyatları belli elindeki ile kullanamıyorsan bi de onun da fiyat farkı giriyor işin içine.

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Sinan Aba
Kanka bu dediğin şey arada dehşet bir fark olsa anlaşılır da arada %6-10 arası bir farktan söz ediyoruz ve üstüne bunun için ekstra para ödeniyor. Ayrıca fsr 3 konusunda gerçekten başarısız bulduğum bir teknoloji çünkü en kalite ayarında bile net bir şekilde fark edebiliyorum kötüleşen kaliteyi, gidip cs oynamıyorsan her şekilde dlss daha iyi bir teknoloji ve cs oynuyorsan ikisi de yeter sana
Fsr 3 için amd 70üstü fps almıyorsanız düzgün çalışmaz dedi zaten. Türk yotuberlar söyledimi bunu hatırlamıyorum ama yabancı youtuberlar bu konuya değindi.

Ben kendi kartım rx 6800 ile denedim ve fsr kapalı 80 fps 10ms. Fsr3 açtığım an 144+ 0.1ms oldu oyun akıcı ve donanım arşivini videosunda ki gibi durmuyordu. Benim gördüğüm sadece çok uzaktaki ağaçlar titreşiyor onun dışında düzgündü. (Fsr3 açınca oyunu kapatıp açmakta lazım)

Fsr 3 gelen iki oyunda gerçekten çok kötü diğer oyunlarda da görmek lazım cp 2077 gibi oyunlar.

Dlls daha iyi zaten ama fsr'ye de çöp demek olmaz bence
Mesaj otomatik birleştirildi:

İkinci el de olur sıfırda olur. Max çıkacağım bütçe 8.500tl
Öncelik Nvidia ama baktık ki olmuyor AMD de olabilir. Coil whine ve ısınma sorunu olmasın yeter
Sarı siteden biraz baktım ve Coil whine olmaz zaten deneyip alacaksın çünkü
İkinci el rx6800 alabilirsin kaliteli 650w bir psu yeter.
Zorlasan rtx 3080 bulursun en az 750w psu lazım.
3070ti bulabilirsin ikinci el yine.

sıfır olarak
xfx rx6600 6.5k

Nvidia kartlar aklıma gelenlere baktım ama 10k'dan başlıyor en mantıklısı ikinci el almak bence.

kelomerosan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
467
İsim
Kerem Eldes
Fsr 3 için amd 70üstü fps almıyorsanız düzgün çalışmaz dedi zaten. Türk yotuberlar söyledimi bunu hatırlamıyorum ama yabancı youtuberlar bu konuya değindi.

Ben kendi kartım rx 6800 ile denedim ve fsr kapalı 80 fps 10ms. Fsr3 açtığım an 144+ 0.1ms oldu oyun akıcı ve donanım arşivini videosunda ki gibi durmuyordu. Benim gördüğüm sadece çok uzaktaki ağaçlar titreşiyor onun dışında düzgündü. (Fsr3 açınca oyunu kapatıp açmakta lazım)

Fsr 3 gelen iki oyunda gerçekten çok kötü diğer oyunlarda da görmek lazım cp 2077 gibi oyunlar.

Dlls daha iyi zaten ama fsr'ye de çöp demek olmaz bence
Yok 70 üstü mevzusunu biliyorum ama genel fsr deneyimim cyberpunk'ta çok kötü bir tat bırakmıştı çünkü net bir şekilde en kalite odaklı modda bile fark edilir bir şekilde görüntü kalitesi düşüyordu o yüzden dlss'i tercih ederim. Kartlar arasında güç olarak fark çok ama çok az olduğu için dlss daha mantıklı geliyor bana, hatta 4060 bir tık daha ucuz

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,114
İsim
Sinan Aba
Yok 70 üstü mevzusunu biliyorum ama genel fsr deneyimim cyberpunk'ta çok kötü bir tat bırakmıştı çünkü net bir şekilde en kalite odaklı modda bile fark edilir bir şekilde görüntü kalitesi düşüyordu o yüzden dlss'i tercih ederim. Kartlar arasında güç olarak fark çok ama çok az olduğu için dlss daha mantıklı geliyor bana, hatta 4060 bir tık daha ucuz
Adamın bütçesi 8.5 4060 ta alamaz

Top Bottom