Neler Yeni

Rtx 4060 mı RX 7600 mü

alperengg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen guven
Fiyatları aynı oyun oynamak için alıyorum hangisi daha iyi olur

Zyon

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Serkan
Yapay zeka nvdia studio varken amdcileri anlamıyorum kardeşim en basitinden şöyle düşün nvdia apple amd android elmaların ramları düşük ama yazılımı ona göre andriodi bozuyor tek takılacağın yer ramlari olur ama nvidadan vazgeçme

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Oyun/Video/Yayın için AMD, 3D Grafikçilik/İş/Grafik Tasarım/Yazılım gibi işlerde NVIDIA, tabi oyun, video ve yayın içinde iyi olur. Dediğin kartlar arasında fiyat farkı yoksa testlerine bak. Hangisi daha performanslı ise onu al.

Hicch

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Halil Ç.
Native çözünürlükte oyun oynamak için 7600 daha iyi ancak 4060'ın da yazılım ve yapay zeka tarafı daha iyi.

alperengg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Alperen guven
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangisi daha uzun sene götürür

WOYAC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
sefa mert
amd rx6650xt kullanıcısıyım fanboy değilim fakat çoğu zaman amd desteklerim eğer aralarında çok fazla bir fiyat farkı yoksa nvidia tercih edilmesi daha iyi olur ama aralarında 2-3k gibi bir fiyat farkı varsa amd tercih edip o fiyat farkını farklı bir bileşen için kullanmak daha mantıklı

Ceasar123

80+ Silver
Oyun/Video/Yayın için AMD, 3D Grafikçilik/İş/Grafik Tasarım/Yazılım gibi işlerde NVIDIA, tabi oyun, video ve yayın içinde iyi olur. Dediğin kartlar arasında fiyat farkı yoksa testlerine bak. Hangisi daha performanslı ise onu al.
Her türlü NVİDİA daha iyidir yalnız.
Oyun dediğimizde şuan NVİDİA DLSS 3, AMD'den nerdeyse 2 kat daha iyi RT işlemesi, Ray Reconstruction vs. gibi teknolojileriyle bile çok önde.
Video olarak şuan Nvidia codeclerinin sunduğu AV1, 120fps kayıt destekleri, mükkemmel kayıt uygulamaları vs. yine çok önde.
Yayın için zaten optimize AV1 codec ile yine gayet önde.

Onun dışında diğer grafik, tasarım, render işlerinde cuda, opengl e göre 2 katı hızla çalışıyor yine.
Orda direkt katlaya katlaya önde.

AMD nin önde olduğu hiçbir yer yok.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Her türlü NVİDİA daha iyidir yalnız.
Oyun dediğimizde şuan NVİDİA DLSS 3, AMD'den nerdeyse 2 kat daha iyi RT işlemesi, Ray Reconstruction vs. gibi teknolojileriyle bile çok önde.
Video olarak şuan Nvidia codeclerinin sunduğu AV1, 120fps kayıt destekleri, mükkemmel kayıt uygulamaları vs. yine çok önde.
Yayın için zaten optimize AV1 codec ile yine gayet önde.

Onun dışında diğer grafik, tasarım, render işlerinde cuda, opengl e göre 2 katı hızla çalışıyor yine.
Orda direkt katlaya katlaya önde.

AMD nin önde olduğu hiçbir yer yok.
O codecler 4070 ve üzerinde yokmu. Hem evet RTX konusunda Nvidia tabii ki daha önde ama çok fena fps yok ediyor yaw. Dlss3 varsa fsr3 var? Fg varsa afmf var. Max 5-10 fps oynar ama saf güç en önemlisi. Bunlar artık gpu yetmez diye kullanılabilecek alternatif ömür uzatma yolları (işlemci daha çok yük sırtlıyor maalesef o zaman). Ve evet render da da nvidia daha iyi. Ama yinede yapacağı işe bağlı ağırlıklı olarak. Yani rx7900xt mi rtx4070ti mı? Benim işim oyun ve yayın, ayrıca 10-15fps daha çok fps verip, 8gb daha fazla video rami var 7900xt nin. İş ile işi olan gidip Nvidia alabilir, kimse de sorgulamaz. Eğer baya baya paran varsa oyun içinde nvidia alabilir kimse bir şey demez

Örümcek Adam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
demir
masaüstü bilgisayarımda rx7600 kullanıyorum, şuana kadar pek bir yamuğunu görmedim fakat rtx4060 varken rx7600 almam. genel olarak oyun,yazılım,yapay zeka vs nvidia önde. amd'nin fiyat avantajı yoksa ki aynı fiyat dedin rx7600 almanı önermem. oyun için en basitinden kendi tecrübemi anlatayım. rx7600 sistemde her şey maksimum ayarlarda olmasına rağmen rtx4060 laptopumdaki gölge ve yansıma kalitesi yok. fsr'ın tüm özelliklerini denedim,fsr kapalıyken bile gölgeler,piksel piksel veya nvidia daki kadar güzel değil. laptopta dlss vs hiç bir şey açmıyorum, stok halde nvidia görüntü kalitesinde gözle görülür şekilde daha iyi.

rx7600 2-3 bin tl ucuz olsa alınır,dediklerim fiyat farkına görmezden gelinebilir fakat aynı fiyatsa kesinlikle rtx4060 al.

Ceasar123

80+ Silver
O codecler 4070 ve üzerinde yokmu.
Hayır, tüm 4000 serisinde.

Dlss3 varsa fsr3 var? Fg varsa afmf var.
DLSS 3 ile FSR 3 aynı kalitede değil. FSR 3 açtığında sen hareketli görüntülerde titreme, uzak cisimlerde kötü görüntü görürsün. Net bir şekilde bozulma görürsün.
DLSS 3 ise Native görüntü arasında bir fark yoktur.
Ben şahsen bunu istemem.
F.G zaten genel bir teknoloji, güncel her kart F.G açar. Amd, Nvidia, İntel

Max 5-10 fps oynar ama saf güç en önemlisi.
Bak şöyle düşün Nvidia kullanıcı görüntüsü bozulmadan rahat rahat teknolojiler ile fpsini yükseltiyor iken AMD kullanıcısı fsr ile görüntüsü bozularak fpsini yükseltiyor. Senin kartın %20 saf kasta güçlü olsun, ben teknolojilerim ile seni geçiyorsam bi anlamı yok.

rx7900xt mi rtx4070ti mı? Benim işim oyun ve yayın, ayrıca 10-15fps daha çok fps verip, 8gb daha fazla video rami var 7900xt nin. İş ile işi olan gidip Nvidia alabilir, kimse de sorgulamaz. Eğer baya baya paran varsa oyun içinde nvidia alabilir kimse bir şey demez
Eğe 4K oyunculuk düşünmüyor isen 4070Tİ 12GB tabii ki de.
4K çıkmadığın sürece özellikle 12GB vram hayli hayli yetecek. Özelliklede NVİDİA tarafında.
Nvidia'nın 9.7gb vram yediği yerde AMD 12.3gb vram yiyor. Ve iki vram da 128bit, gddr6, 16gb. Ve 7000 serisi ve 4000 yeni nesil.
Mesela sen şuan RTX 4060Tİ 8GB/16GB kullandığında 1080p her şey ultrada bile 8GB model ile 16gb model arasında ne fps, %1 fps, %0.1 fps farkı yok.
Aynı şekilde 2K'da da geçerli. NVİDİA tarafında 12gb vram gayette yeter 2K için.

VRAM dışında bu seviyeye çıkan adam RT açmak ister, AMD güzel açabiliyor mu? Yada görüntü kaybı olmadan yüksek fps açmak ister, AMD FSR açabiliyor mu?

Şuan AMD, bu nvidianın 4000 serisi ile artık komple geri kaldı.

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Hayır, tüm 4000 serisinde.

DLSS 3 ile FSR 3 aynı kalitede değil. FSR 3 açtığında sen hareketli görüntülerde titreme, uzak cisimlerde kötü görüntü görürsün. Net bir şekilde bozulma görürsün.
DLSS 3 ise Native görüntü arasında bir fark yoktur.
Ben şahsen bunu istemem.
F.G zaten genel bir teknoloji, güncel her kart F.G açar. Amd, Nvidia, İntel

Bak şöyle düşün Nvidia kullanıcı görüntüsü bozulmadan rahat rahat teknolojiler ile fpsini yükseltiyor iken AMD kullanıcısı fsr ile görüntüsü bozularak fpsini yükseltiyor. Senin kartın %20 saf kasta güçlü olsun, ben teknolojilerim ile seni geçiyorsam bi anlamı yok.

Eğe 4K oyunculuk düşünmüyor isen 4070Tİ 12GB tabii ki de.
4K çıkmadığın sürece özellikle 12GB vram hayli hayli yetecek. Özelliklede NVİDİA tarafında.
Nvidia'nın 9.7gb vram yediği yerde AMD 12.3gb vram yiyor. Ve iki vram da 128bit, gddr6, 16gb. Ve 7000 serisi ve 4000 yeni nesil.
Mesela sen şuan RTX 4060Tİ 8GB/16GB kullandığında 1080p her şey ultrada bile 8GB model ile 16gb model arasında ne fps, %1 fps, %0.1 fps farkı yok.
Aynı şekilde 2K'da da geçerli. NVİDİA tarafında 12gb vram gayette yeter 2K için.

VRAM dışında bu seviyeye çıkan adam RT açmak ister, AMD güzel açabiliyor mu? Yada görüntü kaybı olmadan yüksek fps açmak ister, AMD FSR açabiliyor mu?

Şuan AMD, bu nvidianın 4000 serisi ile artık komple geri kaldı.
Ama saf kas gücü vs teknoloji dahil güç olunca hile olmaz mı? :) evet amd fsr açınca çimenlerde veya uzak tel gibi cisimlerde titreme vb. Yapıyor doğru ama sanırım yeni gelecek olan fsr 3.1 ile onu iyileştirmişler (tamamen değildi sanırım ama baya iyileştirmişler.) Ve amd/nvidia vram yemesi niye farklı ve nasıl oluyor öyle? RT de de nvidia iyi evet doğru

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
990,736
Üyeler
156,662
Son üye
matrak54