Neler Yeni

RTX 4070+i5 13400f sistem toplamam hk.

deniz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
Bütçe
38000
Arkadaşlar selamlar,

Bilgiyasarım eskidiği için yeni bir pc toplayacağım ve oyun amaçlı toplayacağım. Önceki bilgisayarımı 2015 yılında toplamıştım (gtx 970+i5 4460) ve bu 8 yıl içerisinde ssd dışında hiçbir upgrade yapmadım ona. Bu yüzden öncelikle bu toplayacağım sisteme de minimum 4-5 yıl hiç upgrade yapmayacağımı belirtmek isterim. Bu konuları az çok takip eden biriyim ama çokta uzmanı değilim, o yüzden sizlere sormak istedim. Kasam oldukça büyük ve havadar bir thermaltake kasa ve 80+ 750W bir güç kaynağım var. Onları kullanmaya devam edeceğim. Ekran kartı, işlemci, anakart, ram ve m2 ssd alacağım. Açıkçası hazır bir sisteme pek sıcak bakmıyorum çünkü elimdeki kasayı vs. elden çıkarmam sorun olabilir ama bu konudaki önerilerinize açığım. Bütçem maks. 35-38k arası. Aşağıdaki bileşenler iyi midir?

1) MSI VENTUS 3X RTX 4070 (veya farklı bir markanın modeli olabilir. Nispeten uygun fiyatlı ve tanıdık bir marka olduğu için tercih ettim.)
2) Intel 13400f işlemci
3) MSI B660M BOMBER DDR4 SOKET 1700 DDR4 4600(OC) (Bu uygun bir anakart mıdır? Emin olamadım, anakart ile ilgili önerilerinize açığım. OC yapmayacağım)

4) DDR4 3600MHZ 2x16 ram (DDR 5 sistem düşünmüyorum çünkü maliyeti çok arttırıyor. Yine de bu konuda da önerilere açığım)

5) Samsung 970 evo M2 1TB

Parçalar birbiriyle uyumlu olur mu tam emin olmadığım için bu konuyu açtım. Zahmet edip okuyan ve dönüş yapan arkadaşlara şimdiden teşekkürler!

Not: Burası yeri midir bilmiyorum ama Msi gtx 970, i5 4460, ddr3 ram ve asus z97k anakartımı uygun fiyattan satışa çıkaracağım, almak isteyen olursa yazabilir :D

brkyncu_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
BURAK KOYUNCU
İlgilendiği Kategoriler
BİLGİSAYAR BİLEŞENLERİ
Ekran kartını ikinci el alıp 4070 Ti alabilirsin hocam. İkinci ellerini 20k'ya bulabiliyorsun

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar

Bu 3 üne bakabilirsin bence ddr5 ler bu şekilde alıp kendi kasanıza kurabilirsiniz sistemle gelen kasayıda satabilirsiniz. Tek tek toplayınca genelde pahalı bir sistem oluyor bence

deniz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını ikinci el alıp 4070 Ti alabilirsin hocam. İkinci ellerini 20k'ya bulabiliyorsun
Selamlar, teşekkürler cevap için. Olabilir temiz bir ürün bulursam düşünebilirim. Anakart bu sisteme uygun heralde değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu 3 üne bakabilirsin bence ddr5 ler bu şekilde alıp kendi kasanıza kurabilirsiniz sistemle gelen kasayıda satabilirsiniz. Tek tek toplayınca genelde pahalı bir sistem oluyor bence

Teşekkürler tavsiye icin 0 kasa kolay satılabilir heralde. Yanliz bunlar islemci sogutucusu eksik diye gördüm ben. Onun disinda güzel sistemler.

Son düzenleme:

Akhiore

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Oğuzhan Aktaş
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak fırsatlar
Selamlar, teşekkürler cevap için. Olabilir temiz bir ürün bulursam düşünebilirim. Anakart bu sisteme uygun heralde değil mi?

Teşekkürler tavsiye icin 0 kasa kolay satılabilir heralde. Yanliz bunlar islemci sogutucusu eksik diye gördüm ben. Onun disinda güzel sistemler.
Evet güç kaynağıyla birlikte satılacağı için daha kolay satılabilir.Kasa satılınca parasıylada soğutma alınabilir.

kivanctas

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Bu bütçeye DDR5 toplanır bence. Hem de 4-5 yıl güncellemeyeceğim diyorsan iyi düşün derim hocam.

deniz1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu bütçeye DDR5 toplanır bence. Hem de 4-5 yıl güncellemeyeceğim diyorsan iyi düşün derim hocam.
Valla heralde ancak islemci amd olursa toplanabiliyor. Intel ile yapmayi denedim ama beceremedim heralde. Kombinasyonlara açığım 🙂

Top Bottom