Neler Yeni

Rtx 4070 li sistem önerisi

kerem70

80+
İçinde 4070 ekran kartı yanına ryzen 5 7600x olan bir hazır sistem almayı düşünüyorum ben oyunları 2k ultrada oynamak istiyorum sizce bunun için nasıl bir sistem toplamalıyım hem biraz fp düşünmeye çalışıyorum işlemciyi değiştirmelimiyim yoksa farklı bir bilgisayarmı toplamalıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rtx 4070 kartı iyi mi? onuda cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleme:

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
İçinde 4070 ekran kartı yanına ryzen 5 7600x olan bir hazır sistem almayı düşünüyorum ben oyunları 2k ultrada oynamak istiyorum sizce bunun için nasıl bir sistem toplamalıyım hem biraz fp düşünmeye çalışıyorum işlemciyi değiştirmelimiyim yoksa farklı bir bilgisayarmı toplamalıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rtx 4070 kartı iyi mi? onuda cevaplarsanız sevinirim
2k oyun ultra ayarlarda fena fps ler ile oynamak istiyorsan AMD almalısın. 2k-2.5k tl daha ucuza gelir ve daha fazla performans alırsın ekran kartı konusunda. F/p lik istiyorsan ayrıca işlemciyi r5 7500f yap. Ama r5 7600x daha güçlü bir işlemci, f/p için 7500F idealdir + olarak ona Thermalright Phantom Spirit 120 SE kule tipi hava soğutma almalısınız. Rtx4070 yerine rx7700xt veya rx7800xt li sistem alabilirsin.

kerem70

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2k oyun ultra ayarlarda fena fps ler ile oynamak istiyorsan AMD almalısın. 2k-2.5k tl daha ucuza gelir ve daha fazla performans alırsın ekran kartı konusunda. F/p lik istiyorsan ayrıca işlemciyi r5 7500f yap. Ama r5 7600x daha güçlü bir işlemci, f/p için 7500F idealdir + olarak ona Thermalright Phantom Spirit 120 SE kule tipi hava soğutma almalısınız. Rtx4070 yerine rx7700xt veya rx7800xt li sistem alabilirsin.
amd ekran kartlarını kötülüyorlar genelde ekran kartı güncellemesi ve fsr ın kötü olduğunu söyledikleri icin nedense nvidia daha güvenilir geliyolar

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,643
İsim
Selim
amd ekran kartlarını kötülüyorlar genelde ekran kartı güncellemesi ve fsr ın kötü olduğunu söyledikleri icin nedense nvidia daha güvenilir geliyolar
Söylediğin sistemde 2k ultrada çok rahat oynatır rtx4070 iyidir alabilirsiniz

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
436
İsim
Gorkem Yavuz
Onlar fanboy moronlar. Amede çöp amede fırın amede de artiiks yok. Envidya cifors artiiks daha iyi aga diyen tiplerden dolayı kimse amd ye yaklaşmıyor. İşi bilenler amacı doğrultusunda bütçesine göre hareket ediyor tabi akıllıca. Amd alabilirsin gönlün rahat olsun. Tek uyaracağım konu şu: driver yani sürücü güncellemesi geldiğinde ilk önce googleden AMD resmi sitesinden veya Technopatın incelemesinden bir oku ne avantajı ne dezavantajı var hataları veya düzeltmeleri ne diye oku. Sonra güncelle. Bak bakalım sorun yaşıyor musun yaşamıyor musun. Ayrıca AMD, Nvidia'ya göre daha serin çalışır. VRAM de bol olunca Nvidia'nın drop yediği yerde sen yemezsin. AMD 2-2.5k daha ucuz şekilde Nvidia rakibine göre daha fazla performans sunar. Tabi iş konusunda (3d modelleme, yapay zekalı işler, grafik tasarım vb.) Nvidia daha iyi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Yağız
ben bazı programlar için nvidia tercih ettim ekstra olarak da içime siniyor 4070s var bende istediğim oyunu 2k ultra grafiklerde oynayabiliyorum bazı oyunlarda dlss falan olunca fps biraz daha coşuyor ama amd kötü değil gayet güzel kartları var full oyun için alicaksan 7900gre falan da güzel gider onun dışında arkadaşın dediklerine dikkat et driverlarda başka da problem yaşamazsın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,839
Üyeler
158,668
Son üye
Alperen Bulut
Top Bottom