Neler Yeni

RTX 4070 RX 7800 XT hangisini almalıyım

Yilmaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Emre Osman
Fsr açık bi teknoloji youtubede donanım arşivi kanalında nvdia nis i anlatırken söylüyor dlss rakipsiz fsrnin cıkma nedeni nis e rakip olmak fsr açık bi yazılım evde yapabilirsin ama dlss yapamazsın youtubede anlatıyor zaten detqylı anlatmıyacam istersen yazarım
Bu yazdığın aşırı yanlış ve yanıltıcı Nis dediğin rakibi radeon super resolution driver kaynaklı upscaling filter kategorisinde her ikisi de. FSR direkt ve tamamen DLSS rakibi sadece düşük çözünürlüğü üst çözünürlüğü çıkarırken nvidia gibi machine learning ve buna uygun yapay zeka çekirdeği kullanmıyor. Tamamen algoritmalara ve hesaplamada düz gpu gücüne dayanıyor. Açık kaynak program işini de bilmiyorsunuz maalesef evinde yapabiliyorsun çünkü FSR lisans ücreti istemiyor gerekli dosyaları ücretsiz indirip oyununuza tamamen ücretsiz ve AMD'den habersiz FSR koyabilirsiniz. Bundan AMD para kazanmaz demek. FSR sisteminin tüm kodu internette insanlara açık yani girip kendi düzenlemelerinizi yapmanız serbest. AMD açık kaynak yazılım işine önem veriyor ve başarı da elde ediyor. Örneğin freesync çok daha fazla piyasada yer edindi ve resmen pahalı ve lisans isteyen gsync çok uç örnekler harici piyasadan silindi nvidia da kendi kartlarını freesync ile çalışabilecek hale getirmek zorunda kaldı.

Uur01

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
UĞUR
Dahası  
Reaksiyon skoru
96
İsim
Muhammet açıkgöz
Dostum banada kalırsa AMD almanı tavsiye ederim çok uzun yıllar kullanmak istiyorsan eğer yok ben 3 4 sene sonra değişirim diyorsan nvidia al dlss açar reflex teknolojisini kullanırsın AMD de bazen sorunlar çıkıyor fakat şuanlık AMD yazılımsal sorunları çözdümü bilemem AMD teknolojilerini nvidia gibi pazarlayamıyor unutuluyor akılda kalıcı pazarlama taktikleri geliştirmesi lazım Nvidia daki reflex teknolojisine benzer bir yazılım AMD de var ama ne kadar verilmi bilemiyorum ben olsam AMD alır geçerdim ama şuan 8 ay önce aldığım için 4070 ti kullanıyorum

LordCalap

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Furkan Çalap

Existentia

80+ Silver
Sormanız hata 4070
Mesaj otomatik birleştirildi:

Red devil 7800xt ve yanına 7500f gider hocam. Zaten oyun dışında hiç bir şey yapmıyorsanız direkt Nvidia'yı eleyin kafanızda.
aynen yeni driver çıkınca forumlarda yalvar yakar yeni driver bozuk mu değil mi diye baksın

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Sormanız hata 4070
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynen yeni driver çıkınca forumlarda yalvar yakar yeni driver bozuk mu değil mi diye baksın
Cahil olmak böyle bir şey... :D

Existentia

80+ Silver
Cahil olmak böyle bir şey... :D
diyene bak driver güncellerken yeni driver crash yiyor mu diye yalvar yakar sorarsın dlss falan hak getire zaten fsr denilen gurubet frame generation yaptı oyunlarda yok hala amd diyorsunuz amd almak için yeteri kadar ucuz degil

rayq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bekir
Ben de çok arada kalarak 7800 XT aldım. Ve çok memnunum. Özellikle Red Devil modelini tavsiye ettiler onu aldım. Gerçekten çok iyi öneririm.
rx 7800 xt red devil mı? asus rx 7800 xt tuf gaming oc edition? Almalıyım sence

Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Burak Bayrı
Tuf serisi hakkında bilgim yok ama Red devil uyguna bulursan almanı öneririm. Markanın en tepe modeli zaten.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
981,162
Üyeler
155,215
Son üye
Musa104755
Top Bottom