Neler Yeni

RTX 4070 TI R7 7800X3D POWER SUPPLY ÖNERİSİ

owerdoze

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Mina
Bence rog helios çok kötü kasa. Asus tuf gt502 veya h9 flow veya h9 elite alırdım.
H7 flow kullanıyorum çok memnunum.
Gönül bu neye konucagi belli olmuyor. Ama h7 flow candır. Soğutma konusunda kendi çeliğinin aldığı soğuk havayı kasanın ciğerlerine ciğerlerine üflüyor. MSI yada Asus rog platinium dusunebilirsin. her 2 sinide kullandım gayet güzel ve memnunum. Sistemin şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
Bütçeyi biraz daha çıkartabilirsem 4080 de olabilir. Kasa Asus Rog Helios olacak, kasa için lütfen alternatifte bulunmayın biliyorum pahalı fakat kasanın güzeliği gönlümü fethetti bir kere :)
Power supply konusunda oldukça kararsız kaldım, sistemi yaklaşık bir ay sonra yurt dışında toplayacağım.
Şöyle bir psu buldum fakat emin olamadım, forumlarda da be quiet markası oldukça övülüyor. TR'de ise FSP çok övülüyor fakat malesef UK'de ürünler hakkında adam akıllı yorum bile bulunmuyor. 1000 veya 1200w alternatif ürün önerilerinize açığım
Attığın bu model güzel msi falan alma 1000w larva bence aynı fiyat aralığında ise seasonic öneririm ve dediğin gibi sadece sadece valo oynayacaksan 70ti bile fazlasıyla işinizi görecektir

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Yunus emre
Bütçeyi biraz daha çıkartabilirsem 4080 de olabilir. Kasa Asus Rog Helios olacak, kasa için lütfen alternatifte bulunmayın biliyorum pahalı fakat kasanın güzeliği gönlümü fethetti bir kere :)
Power supply konusunda oldukça kararsız kaldım, sistemi yaklaşık bir ay sonra yurt dışında toplayacağım.
Şöyle bir psu buldum fakat emin olamadım, forumlarda da be quiet markası oldukça övülüyor. TR'de ise FSP çok övülüyor fakat malesef UK'de ürünler hakkında adam akıllı yorum bile bulunmuyor. 1000 veya 1200w alternatif ürün önerilerinize açığım
Hocam,bence kasayı Corsair 4000d alın.
Ekran kartını biraz yükseltin yani 4080 yapın ek olarak 850w bir PSU alın.
Zaten 4080 sistem için 850w yeterli olur.
İsterseniz garantiye alıp 900w falanda alabilirsiniz

Spagnoli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Spagnoli
Merhaba kardeşim,
RTX 4070Ti ekran kartı alacaksan ATX 3.0 destekli bir Psu almanı öneririm. Be quiet in bu Psu modeli bunu desteklememektedir. Bir çok Psu kullandım. En sağlam ve en sessiz psu lar corsair ve asus dur. Madem Asus kasa alıyorsun Psu da Asus almalısın. 4070ti sistem için en az 850 watt almanı öneririm. 4080 alırsan 1000 watt almanı öneririm. Asus rog veya tuf bakmadan herhangi bir Pci 5.0 destekli güç kaynağını gönül rahatlığıyla alabilirsin. Kasa çok güzel görüntü olarak yalnız içi boşken 20 kilodur. Doldurduğunda 25 kiloluk bir metal taşıyacaksın, pamuk değil. İnşallah en az 180 boyunda ve 100 kilosundur. Aksi takdirde onu yerinden oynatman için bir kişiye daha ihtiyacın olacaktır. ☺️

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Attığın bu model güzel msi falan alma 1000w larva bence aynı fiyat aralığında ise seasonic öneririm ve dediğin gibi sadece sadece valo oynayacaksan 70ti bile fazlasıyla işinizi görecektir
En son olarak şu psu'ya karar verdim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba kardeşim,
RTX 4070Ti ekran kartı alacaksan ATX 3.0 destekli bir Psu almanı öneririm. Be quiet in bu Psu modeli bunu desteklememektedir. Bir çok Psu kullandım. En sağlam ve en sessiz psu lar corsair ve asus dur. Madem Asus kasa alıyorsun Psu da Asus almalısın. 4070ti sistem için en az 850 watt almanı öneririm. 4080 alırsan 1000 watt almanı öneririm. Asus rog veya tuf bakmadan herhangi bir Pci 5.0 destekli güç kaynağını gönül rahatlığıyla alabilirsin. Kasa çok güzel görüntü olarak yalnız içi boşken 20 kilodur. Doldurduğunda 25 kiloluk bir metal taşıyacaksın, pamuk değil. İnşallah en az 180 boyunda ve 100 kilosundur. Aksi takdirde onu yerinden oynatman için bir kişiye daha ihtiyacın olacaktır. ☺️
Merhaba kral,
Şöyle bir psu için ne dersin? Çünkü çoğu yerde Asus'un psularının pahalılığı tamamen markadan dolayı olduğu ve o kadar da kaliteli olmadığı yazıyor.

KomtanKrang

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
498
İsim
Yücel
Discord
KomtanKrang#1018
En son olarak şu psu'ya karar verdim.

Merhaba kral,
Şöyle bir psu için ne dersin? Çünkü çoğu yerde Asus'un psularının pahalılığı tamamen markadan dolayı olduğu ve o kadar da kaliteli olmadığı yazıyor.
Alabileceğin belkide en iyi psu bence daha iyisi yok çoğu Asus modelin içinde bu marka var zaten sadece dişi Asus olup pahalıya satıyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
Aldiysan bize de haber ver, meraktayiz lol 🤣

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Alabileceğin belkide en iyi psu bence daha iyisi yok çoğu Asus modelin içinde bu marka var zaten sadece dişi Asus olup pahalıya satıyorlar
valla o yanıp sönen yakışıklı rog arması için almaya değer o asus modelleri :D

The Semih

80+ Silver
UPS almayı unutma böyle bir sisteme UPS şart.

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
Aldiysan bize de haber ver, meraktayiz lol 🤣
Şu an fizik tedavi görüyorum. (çok ciddi bir şey değil fakat spor için sakatlık yaşanmaması adına gerekli) Tedavim bitsin İngiltere'ye dönüp alacağım diye umuyorum.

UPS almayı unutma böyle bir sisteme UPS şart.
UPS almayı hiç düşünmedim fakat gerekli olacak mı ki acaba?

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kanka kasaya bu parayı verme sebebim hoşuma gitmiş olması fazla düşünülecek bir yanı yok, ihtiyaç duyacak olsam yani 2k,4k oyun oynayacak olsam dediğin gibi 4080 alırdım. İstediğim şey Valo,Cs oynarken 500+ fps alabileceğim bir sistem toplamak çünkü Asus 540hz monitör alacağım inşallah.

420mm soğutucu kullanacağımı sanmıyorum. Lian Li Galahad 360 AIO kullanacağım.

SÖYLEDİĞİM HER ŞEYİ GERİ ALIYORUMMM.
KIRMIZI HASTASI BİR İNSAN OLARAK GALİBA AŞIK OLDUM SERVETİMİ ALSIN GÖTÜRSÜN BU KASA :D
Hocam o zaman tam sizlik bir önerim olacak. Asus evangelion animesine özel sınırlı üretim bir seri çıkardı, sizin beğendiğiniz kasada bu seriye dahil. İçersinde anakart, ekipmanlar, ekran kartı dahil çoğu bileşen bu temada ve aşırı güzel.

Hocam o zaman tam sizlik bir önerim olacak. Asus evangelion animesine özel sınırlı üretim bir seri çıkardı, sizin beğendiğiniz kasada bu seriye dahil. İçersinde anakart, ekipmanlar, ekran kartı dahil çoğu bileşen bu temada ve aşırı güzel.

Ekler

• images (54).jpeg
    images (54).jpeg
    64.7 KB · Hit: 10

ZyRex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Can Aslan
hocam gördüm bu sistemi fakat o kadar da bütçe ayıramayacağım malesef :D Zaten eva falan umrumda değil animeci tayfadan değilim sadece kırmızıyı çok seviyorum. Buna bu bütçe vereceğime orada en kral motoru çekerim altıma abartının lüzumu yok. Tabi sevene laf yok.

Top Bottom