Neler Yeni

RTX 4070 TI Super için gerekli PSU önerisi ve sistem yeterliliği

perseus12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alper Tan
Selamlar, başlıktaki karta dair birkaç sorum var.

Geçtiğimiz günlerde Asus 4070 Ti Super 16 GB proart ekran kartı satın aldım. Bilgisayarıma henüz yerleştirmedim çünkü PSU'mun yeteceğini düşünmüyorum(FSP Hyper 650W).

Bu kart için hangi model PSU önerirsiniz?

İşlemcim Ryzen 7 5800x, darboğaz gibi sorunlar yaşar mıyım?

Ne kadar etkilidir bilmiyorum ancak Asus Tuf Gaming B550-Plus anakart sistem için iyi midir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
SERHAT BOZBAYIR

Geçtiğimiz günlerde Asus 4070 Ti Super 16 GB proart ekran kartı satın aldım. Bilgisayarıma henüz yerleştirmedim çünkü PSU'mun yeteceğini düşünmüyorum(FSP Hyper 650W).

Ne kadar etkilidir bilmiyorum ancak Asus Tuf Gaming B550-Plus anakart sistem için iyi midir?

Önerilen 750W bence 850 alin

xberke

80+

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,584
İsim
Selim

Harika bir ekran kartına bütçe ayırdıkca ay ay kaliteli parçalar takarsanız daha iyi olur öncelikle tavsiyem 5800x yeter tabii ki ama fiyatı çok yüksek bu yüzden am4 eko sistemini komple satil 7800x3d geçebilir ya da biraz daha bekleyip 9 serisi ryzenlerden x3d olanına geçersiniz şuan için sadece PSU değiştirmek yeterli 850w Gold ve üzeri PSU iş görür ama asla ucuza kaçmayın PSU konusunda çünkü bu sistemler pahalı ve ucuz bir PSU yüzünden sisteminizden olmayın saygılar 👍

perseus12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alper Tan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Harika bir ekran kartına bütçe ayırdıkca ay ay kaliteli parçalar takarsanız daha iyi olur öncelikle tavsiyem 5800x yeter tabii ki ama fiyatı çok yüksek bu yüzden am4 eko sistemini komple satil 7800x3d geçebilir ya da biraz daha bekleyip 9 serisi ryzenlerden x3d olanına geçersiniz şuan için sadece PSU değiştirmek yeterli 850w Gold ve üzeri PSU iş görür ama asla ucuza kaçmayın PSU konusunda çünkü bu sistemler pahalı ve ucuz bir PSU yüzünden sisteminizden olmayın saygılar 👍
PSU'nun şart olduğunun farkındayım, o olmadan takmıyorum GPU'yu zaten bilgisayara, sadece darboğazdan endişeleniyorum. 5800x yeterli gelir mi, emin misiniz? https://pc-builds.com/tr/bottleneck-calculator/result/10p1ik/1/general-tasks/2560x1440/ şöyle bir sonuç alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem psu hem işlemci alamam, işlemci alırsam çünkü yeni nesil almak mantıklı olacaktır, o yüzden anakartı da değiştirmem gerekecek. O yüzden darboğaz yapacaksa daha düşük bir ekran kartı alacağım

perseus12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Alper Tan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-08-29 153650.png
    Ekran görüntüsü 2024-08-29 153650.png
    75.9 KB · Hit: 23

xberke

80+
O sitelere inanma 2K iyidir. AAA oyunlarda olamaz ama valo da olması darboğaz demek değil zaten gpu yu az kullanır. Attığım psu yu al sorunsuzca kullanırsın ileride sistemi yükseltsen bile.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,584
İsim
Selim
PSU'nun şart olduğunun farkındayım, o olmadan takmıyorum GPU'yu zaten bilgisayara, sadece darboğazdan endişeleniyorum. 5800x yeterli gelir mi, emin misiniz? https://pc-builds.com/tr/bottleneck-calculator/result/10p1ik/1/general-tasks/2560x1440/ şöyle bir sonuç alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hem psu hem işlemci alamam, işlemci alırsam çünkü yeni nesil almak mantıklı olacaktır, o yüzden anakartı da değiştirmem gerekecek. O yüzden darboğaz yapacaksa daha düşük bir ekran kartı alacağım
Darboğaz çok düşük olur ve sizi etkilemez şuan arkadaşıma 5800x sistemine tuf 4070 ti aldım 31k civarına tüm oyunları çok rahat oynuyor darboğaz sıkıntısı yaşamıyor

Top Bottom