Neler Yeni

RTX 4080 sistemde düşük fps sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Yılmaz
Merhaba,
RTX 4080 laptop GPU'su ile 2K wide monitörde oynadığım birçok oyunda istediğim FPS'i alamıyorum. FC24'te arada yavaşlamalar yaşanırken BF2042 oyununda Low ayarlarda 100FPS'in üstüne çıkamıyorum. Ori oyununda ise her şeyi ultraya çektiğimde 60-70 FPS'i anca geçebiliyordum.

Cidden ekran kartında onlarca ayarı denememe rağmen hiçbir zaman istediğim performansı elde edemiyorum. Bu sıkıntının düzelmesi konusunda yardımcı olur musunuz?

Ultra Ayarlarda bile GPU 175W güç çekmek için çabalamıyor. %99 kullanımda bile 80W çekip 30 fps ile bana oyun keyfi yaşatıyor muazzam. 6 aydır bu sorunu yaşıyorum bilen birisi yardımcı olabilir mi ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

BF2042'deki örnek fps değerlerim

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    1.2 MB · Hit: 53

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Laptop model neydi? İşlemciniz nedir?

AMD_islemci

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mustafa Said Çerçi
Merhaba,
RTX 4080 laptop GPU'su ile 2K wide monitörde oynadığım birçok oyunda istediğim FPS'i alamıyorum. FC24'te arada yavaşlamalar yaşanırken BF2042 oyununda Low ayarlarda 100FPS'in üstüne çıkamıyorum. Ori oyununda ise her şeyi ultraya çektiğimde 60-70 FPS'i anca geçebiliyordum.

Cidden ekran kartında onlarca ayarı denememe rağmen hiçbir zaman istediğim performansı elde edemiyorum. Bu sıkıntının düzelmesi konusunda yardımcı olur musunuz?

Ultra Ayarlarda bile GPU 175W güç çekmek için çabalamıyor. %99 kullanımda bile 80W çekip 30 fps ile bana oyun keyfi yaşatıyor muazzam. 6 aydır bu sorunu yaşıyorum bilen birisi yardımcı olabilir mi ?

BF2042'deki örnek fps değerlerim
Bi format atıp dene bence 4080 de bile fps sorunu olması zor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

AMD_islemci

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
104
İsim
Mustafa Said Çerçi
Aynen ben de farkettim, ama ayarları düşürsem de yükseltsem de sabit 86 yazıyor. Fanı son seviyeye getirdim ancak öyle biraz düşürtebildim. Normalde otomatik fan ayarında kalmıştı.

İşlemci i7 13700HX
Laptopta garantiye göndermenizi tavsiye ederim hiç normal değil

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Aynen ben de farkettim, ama ayarları düşürsem de yükseltsem de sabit 86 yazıyor. Fanı son seviyeye getirdim ancak öyle biraz düşürtebildim. Normalde otomatik fan ayarında kalmıştı.

İşlemci i7 13700HX
Omen 17 mi cihaz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alperen Yılmaz
Omen 17 mi cihaz?
Aynen hocam, bugün HP servisi ile de görüştüm. Cihazda aşırı ısınma var o yüzden yeterli gücü çekmediğini söylediler. 30 dakika boyunca uğraştık en son servise göndermemi talep ettiler.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Aynen hocam, bugün HP servisi ile de görüştüm. Cihazda aşırı ısınma var o yüzden yeterli gücü çekmediğini söylediler. 30 dakika boyunca uğraştık en son servise göndermemi talep ettiler
O kadar ısınması normal değil, macun değişimi falan mı yaptınız?

Top Bottom