Neler Yeni

Rtx2060 super ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
Arkadaşlar merhabalar nasılsınız ? İmzamda da göründüğü gibi gamegarajdan yaklaşık olarak 2 ay süre önce Aqurious 5-anx modelini aldım. Normalde sistemde inno3d rtx2060s vardı ancak ben palit seçimi yapmak istedim ve yaptımda.Şimdi gelelim ne zamandır kafamı kurcalayan soruna.Ets 2, cod warzone ve gta 5 de epey oyun süresi geçirdim.Ets 2 ve warzone de ekran kartı kullanımı yüzde 99 ve sıcaklık yaklaşık olarak 75-80 arasında geziniyor.Fan kullanımı 2600 rpm lerde geziyor. Ben farkındayım zaten palit rtx2060s dual modeli giriş seviye bir model daha iyi soğutmaya sahip bir kart alınabilirdi ancak f/p olarak düşündüm ve bu modeli tercih ettim. Şimdi arkadaşlar kafamda undervolt yapmak var kart yüzde 99 yükte 1.0360 gibi voltlarda geziniyor. Bu bir seçenek nasıl yapacağımı bilmesem de. 2. seçenek ek olarak kasanın üst tarafına 2 egzos fan takmak belki bir nebzede olsa etki eder uzun süreli kullanımda sıcaklığı dengelemek için. Önerilere açığım ekran kartı kullanımını 90 a filan çekiyorum açıkcası 72 lerde filan geiziniyor o ara.Bunu yapmamın sebebi de zaten kart epey yeterli geliyor oyunlara en azından bu şekilde ısıyı az derecelerde tutmaya çalışıyorum. Fikirlere açığım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Edit: Undervolt işlemi ile sıcaklık 71-72 derece sabitlendi. Fps kaybı 2 fps civarı. Konu kapanabilir.

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Kimse görmemiş herhalde konuyu, keşke öne çıkarma seçeneği eklense foruma. Bu arada voltajı ve frekansı kaç yaptınız? Sadece UV ile performans kaybetmemeniz gerekiyor.

Sllent

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Kimse görmemiş herhalde konuyu, keşke öne çıkarma seçeneği eklense foruma. Bu arada voltajı ve frekansı kaç yaptınız? Sadece UV ile performans kaybetmemeniz gerekiyor.
yükseltme seçeneği var zaten konu açtıktan sonra 3 noktada?

Tolga Samet

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
@Sllent Hiç konu açmadım burada ancak kullanıcı ilk mesajını 14:09'da yazmış. Son mesajı da yakında attı. Öne çıkar butonu olmadığını düşündüm. Varsa iyi, kullanmak gerek arada.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Asım Arda Aluç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam 0.875 v da 1830 mhz değerinde tuttum 71 73 arası geziyor sıcaklık şu an 0.900 da 1860 ı zorladım açıkcası daha da zorlanır aslında. Kartın soğutması iyi değil biliyordum zaten ama yinede uv ile performans açısından gene aşırı memnunum kart cidden güçlü kart. Mhz değerini 1800 filan tutarsam 69 68 leri görürüm diye düşünüyorum ama 71 72 derece fazla değil bence kurtarır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,490
Üyeler
141,585
Son üye
vortex200
Top Bottom