Neler Yeni

RTX3060 6500TL YE ALINIR MI FURMARK TEST

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
Arkadaşlar Bir Tane 7500tl ye rtx 3060 ekran kartı buldum zotac twin marka ve 7 bin TL bütçem vardı rica ettim 7bin e düşürdü ve evimiz uzak olduğu için 6500tl ye kadar fiyatı düşürdü test videolarını istedim sıcaklık ve fps değerlerrini sizlere atacağım yani ben çok anlamadım fps neden düşük sıcaklık vs vs idare eder mi? ben mi yanlış biliyorum acaba
videoları vs de buraya atıyorum sizden ricam bana olanı söylemeniz çünkü ben çok anlamıyorum ve oyun oynayan bir insanım sıkıntı yaşamak istemiyorum tekrar (amd rx580 8gb bozuldu)
videolarda pek belli olmadığı için yazıyorum

Furmark v1.33.0.0 Burn-is test ,1920x1080 (8X MSAA)
Frames:182 time 04saniye FPS:41 (MİN34,MAX44,EVG40)
Sıcaklık 64 derece
kutu ve açılış:
Furmark v1.33.0.0 Burn-is test ,1920x1080 (8X MSAA)
Sıcaklık 78 derece
Frames:25916 time: 10:03 FPS:43 (MİN 34,MAX 45 , EVG41
Burada Anlamadığım Test Sonuçları ve FPS Değerleri Şimdi Oyunları ve Oyunlardaki Ayarlara Göre Fps Yazıyorum
assassin's creed valhalla 116 / fps (ayarlar gösterilmiyo)
CyberPunk 2077 / 68-80FPS (ayalar gösterilmiyor)

Ekler

• IMG-20240427-WA0008.jpg
    IMG-20240427-WA0008.jpg
    1.9 MB · Hit: 390
  • IMG-20240427-WA0005.jpg
    IMG-20240427-WA0005.jpg
    916 KB · Hit: 42
  • IMG-20240427-WA0007.jpg
    IMG-20240427-WA0007.jpg
    1.3 MB · Hit: 45
xmsaa tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama arttırıldıkça kartın daha çok yorulduğunu biliyorum. oyunlardaki değerler yüksek ayarlarda muhtemelen adama sorun, yüksek ayarlarda ise onlar da normal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
xmsaa tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama arttırıldıkça kartın daha çok yorulduğunu biliyorum. oyunlardaki değerler yüksek ayarlarda muhtemelen adama sorun, yüksek ayarlarda ise onlar da normal.
peki xmssa kartı yoruyorsa 80 derreceyi görmesinin sebebi de bu olabilir mi?

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
İbrahim Toglu
peki xmssa kartı yoruyorsa 80 derreceyi görmesinin sebebi de bu olabilir mi?
80 derece normal sıcaklıksa hotspotu düşünemiyorum. Eğer sistem takılıysa gpu hotspot sıcaklıklarını muhakkak iste.Msi afterburner veya hw info'dan öğrenebilir. Gpu alırken fazlaca atlanan bir konu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
80 derece normal sıcaklıksa hotspotu düşünemiyorum. Eğer sistem takılıysa gpu hotspot sıcaklıklarını muhakkak iste.Msi afterburner veya hw info'dan öğrenebilir. Gpu alırken fazlaca atlanan bir konu.
Şimdi gidiyorum kendimde testlerimi yapacağım ama benimde bildiğim tek furmark var onda da hotspot görünmüyor diye biliyorum başka Bi forumda hotspot sıcaklığının 100 dereceye kadar normal demişti bir arkadaş onu hatırlıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hala emin olamadım ne diyorsunuz arkadaşlar var mı problem yol yakınken döneyim ona göre

Bir de arkadaşlar 3060 dxdiag paylaşımlı bellek kaç GB oluyor çünkü benim 16gb kartım tamire gönderdikten sonra 12 GB a düşmüştü onu da kontrol etmeliyim

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
İbrahim Toglu
Şimdi gidiyorum kendimde testlerimi yapacağım ama benimde bildiğim tek furmark var onda da hotspot görünmüyor diye biliyorum başka Bi forumda hotspot sıcaklığının 100 dereceye kadar normal demişti bir arkadaş onu hatırlıyorum
Zaten hotspotu msi afterburner, hw info vs gibi uygulamalrdan öğreneceksin. Yukarıda yazdım. Veya gpu-Z 'de olur. Furmark çalışırken arka planda bunlardan kontrol et.
95°c 3xxx serisi için max güvenli hotspot sınırı. Bu kart 90°c civarları hotspot gördüğü için saat hızını kısıyor ve bu yüzden düşük furmark skoru alıyor olabilir. Bunları adamla konuş fiyattan düşsün zira termal macun-pad değişmen gerekir bu senaryoda.
Ayrıca bu modelin lhr versiyonu da var ona göre temkinli ol.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
Zaten hotspotu msi afterburner, hw info vs gibi uygulamalrdan öğreneceksin. Yukarıda yazdım. Veya gpu-Z 'de olur. Furmark çalışırken arka planda bunlardan kontrol et.
95°c 3xxx serisi için max güvenli hotspot sınırı. Bu kart 90°c civarları hotspot gördüğü için saat hızını kısıyor ve bu yüzden düşük furmark skoru alıyor olabilir. Bunları adamla konuş fiyattan düşsün zira termal macun-pad değişmen gerekir bu senaryoda.
Ayrıca bu modelin lhr versiyonu da var ona göre temkinli ol.
Lhr olunca ne oluyor çünkü attığım ss lerde yanlış hatırlamıyorsam lhr

Evet hocam lhr ekran kartı lhr olunca ne yapıyor

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
İbrahim Toglu

Evet hocam lhr ekran kartı lhr olunca ne yapıyor
Lhr aynı kartın mining önlemli versiyonu. Mining yapılmasın diye kartların hashrate oranını düşürüyorlar. Oyunlarda büyük etkisi yok ama normal 3060'e göre daha ucuz satılmak zorunda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
Lhr aynı kartın mining önlemli versiyonu. Mining yapılmasın diye kartların hashrate oranını düşürüyorlar. Oyunlarda büyük etkisi yok ama normal 3060'e göre daha ucuz satılmak zorunda.
Sadece oyun oynadığım için oyun performans ında bir sıkıntı yaratmazsa sıkıntı yok ayrıca 6500tl ye 1 yıl garantili (2025 mayısa kadar) bir ekran kartı alıyorum hocam sizce mantıklı değil mi

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
İbrahim Toglu
Sadece oyun oynadığım için oyun performans ında bir sıkıntı yaratmazsa sıkıntı yok ayrıca 6500tl ye 1 yıl garantili (2025 mayısa kadar) bir ekran kartı alıyorum hocam sizce mantıklı değil mi
6k'yı önüne koy daha da param yok de. Hotspot lhr eski seri vs öne sür illaki orta yolu bulursunuz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Yılmaz Şaşmaz
6k'yı önüne koy daha da param yok de. Hotspot lhr eski seri vs öne sür illaki orta yolu bulursunuz.
7500 den 6500e düşürdüm testlerini yaptıktan sonra bir problem görmezsek kullanacağım olmazsa yarın geri İade edeceğim saat 12 den sonra tekrar bir forum açıp değerleri Paylaşacağım umarım sizde orda olursunuz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,658
Üyeler
141,469
Son üye
Roiberic
Top Bottom