Neler Yeni

Rx 460 i3 2120 gpu kullanımı düşüyor

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Rx 460 4GB OC
İ3 2120
240gb Kingston a400 ssd
400watt psu
8gb ram
Bilgisiyarimda oyunlar kasmıyor lakin msi afterburner testlerine bir bakmak istedim 2 saniye gpu kullanımı 100 oluyor sonra bir 40 bı 20 bı 0 sonra gerj 100 oluyor bu döngü sürekli devam ediyor bu oynamalar sırasında fpste farklılık ya da drop olmuyor işlemcim düşük farkındayım hatta değiştirmeyi düşünüyorum ama bu garip değil mi gpu sıcaklığı 62 CPU sıcaklığı 60 civarında CPU kullanımı sekiroda %90 civarı oluyor grafikler maks ve düşükte de aynı fps veriyor hatta düşük ayarlarda daha çok kasıyor gölgeleri düşürüp kaliteyi yükselttigim kendime özgü ayarım var 40 fps oynuyorum sekiroyy zaman zaman 60 oluyor çok nadir 30a düşüyor, psu mu yetersiz yoksa işlemci darboğazi mi yoksa ssdnin yaptığı bir şey mi dediğim gibi drop yaşamıyorum valorant oynarken drop yitorum hatta aşırı fazla o yüzden oynamayı bıraktım işlemci alana kadar ama bunun pek işlemci ile alakası yok gibi

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
FPSte farklılık ve drop olmuyor ama GPU kullanımı sürekli değişiyor dediğine göre V-Sync açık diye tahmin ediyorum? O zaman normal.

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FPSte farklılık ve drop olmuyor ama GPU kullanımı sürekli değişiyor dediğine göre V-Sync açık diye tahmin ediyorum? O zaman normal.
Vsync açık kapalı farketmiyor dostum her türlü oluyor

Hasan344

80+ Gold
Darboğaz vardır büyük ihtimal.

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Darboğaz vardır büyük ihtimal.
Bende ondan şüphelendimde cpunun kullanımı 100 bile olmuyor psu ya da SSD kaynaklı değildir değil mi, GTX 750ti + i3 2120 ile adamların FPS testinde ekran kartı kullanımları 98den aşağı düşmüyor ama bende dalgalanma oluyor

Hasan344

80+ Gold
Bende ondan şüphelendimde cpunun kullanımı 100 bile olmuyor psu ya da SSD kaynaklı değildir değil mi, GTX 750ti + i3 2120 ile adamların FPS testinde ekran kartı kullanımları 98den aşağı düşmüyor ama bende dalgalanma oluyor
Darboğaz için illaki işlemcinin kullanımının 100 olmasına gerek yok.

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Benzeri güçte ekran kartı ve aynı işlemci ile ayni oyunda darboğaz yaşamıyor kişiler
Mesaj otomatik birleştirildi:

FPS değerim almam gerekenden düşük zaten işlemci kaynaklı ama sorun zaten sabit fps alarak, gpu kullanımımin düşmesi

Hasan344

80+ Gold
Kendine göre ayar yap ya da üç deneyebilirsin.

Hasan344

80+ Gold

Hasan344

80+ Gold

Zenoos

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emre
Ekran kartına çok yük bindiren oyunlarda darboğaz seviyesi en aşağıda olur
Evet oddysey falan 40 fps medium ayarlarda oynayabiliyorum şu gpu kullanımı beni şaşırttı ya dalgalanmanın başka nedeni olabilir mi diye düşünüyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartına çok yük bindiren oyunlarda darboğaz seviyesi en aşağıda olur
Cpu kullanan oyunlarda zaten grafik fullesem bile hayvan gibi drop yiyorum sabit 60 ama sürekli drop oluyor en yükseğe alınca droplar azalıyor ama FPS oyunlarında anlik droplar aşırı önemli olduğu için oynamıyorum

Top Bottom