Neler Yeni

RX 460'lı Sisteme En Uygun PSU ve KASA önerisi

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
PC, Donanım, Oyun modları-yamaları, Futbol
Bütçe
350
ASUS B250M-K
i5-7500
RX 460
4GB DDR4 2400MHz
1TB 7200RPM HDD

Gerekli parçaları alacağım zaman elimde PSU ve KASA için 100₺ bütçe kalıyor. Maximum 300-400₺'ye PSU ve kasayı kapatmak istiyorum. Bütcem kısıtlı olduğu için net bir PSU ve KASA seçimim olamadı. Sıfır veya 2. El PSU ve Kasa önerisi yapabilecek var mı? Bu sistemi dizerken dikkat etmem gereken bilmediğim bir husus olabilir mi?

Son düzenleme:

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok kısıtlı bütçen varsa kasa alma ya da kasa alcam diye psudan kısma
psu tavsiyem: https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-fsp-hv-pro-fsp550-51aac-550w-fiyati,778893431.html
Böyle bir sistem için 550W çok gereksiz değil mi? İleriye dönük olarak kabul edliebilir ama zaten ileride tekrar sistem dizersem o zaman PSU'dan kısmam gereken bir durumda olmam. Bu sistem 300W PSU ile de verimli çalışabilecek bir sistem, ben 400W bir PSU almayı düşünüyordum. Gereksiz yere elektrik faturası çıkartmayı seven biri değilim bu yüzden 400W psu önerebilirsen çok iyi olur

coLSwaG

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Eren Güler
Böyle bir sistem için 550W çok gereksiz değil mi? İleriye dönük olarak kabul edliebilir ama zaten ileride tekrar sistem dizersem o zaman PSU'dan kısmam gereken bir durumda olmam. Bu sistem 300W PSU ile de verimli çalışabilecek bir sistem, ben 400W bir PSU almayı düşünüyordum. Gereksiz yere elektrik faturası çıkartmayı seven biri değilim bu yüzden 400W psu önerebilirsen çok iyi olur
isterseniz 1500wlık psu bağlayın sistem ne kadar gerekirse o kadar çeker yani ekstra bir elektrik faturası olmayacak ayrıca benim attığım model verimlilik açısından piyasadaki en fiyat performans model ilerde bir psu almanıza da gerek kalmıyacak. Ben zaten sizin bütçenize göre alabileceğinin en iyi psuyu önerdim.

HexFury20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
29
İsim
Yusuf Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
isterseniz 1500wlık psu bağlayın sistem ne kadar gerekirse o kadar çeker yani ekstra bir elektrik faturası olmayacak ayrıca benim attığım model verimlilik açısından piyasadaki en fiyat performans model ilerde bir psu almanıza da gerek kalmıyacak. Ben zaten sizin bütçenize göre alabileceğinin en iyi psuyu önerdim.
Kasa da lazım olacak. Ya PSU'dan biraz düşücez ya da bütçeyi zorluycaz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,764
Üyeler
149,980
Son üye
Göktürkbey31
Top Bottom