Neler Yeni

Yardım rx 5700 stutter ve fps drop mini stutter

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
Sadece bir oyunda mı oluyor yoksa tüm oyunlardayken, internetteyken, masaüstündeyken falanda mı oluyor.
yok masaüstünde falan hiçbir sıkıntı yok sadece fortnite ve pubgde oluyor gta5de the divisionu falan yağ gibi oynuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

yok masaüstünde falan hiçbir sıkıntı yok sadece fortnite ve pubgde oluyor gta5de the divisionu falan yağ gibi oynuyorum
gta 5 i ve the division gibi oyunları yağ gibi oynarken fortnite ve pubgde çok minik droplar oluyor

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek

gta 5 i ve the division gibi oyunları yağ gibi oynarken fortnite ve pubgde çok minik droplar oluyor
Oyunların optimizasyonu ile ilgili de olabilir ssd ile de ilgili olabilir ssd nin okuma yazma hızları anlık düşmeler yaşanıyor düşük rpmli ssdler de olduğu gibi drop yemek mümkün.

Roix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Orhan
Ekran kartı kaynaklı olabilir bende de rx5500 xt var driver yükleyemiyorum galiba driverlarında sorun var bu serinin

BirDexter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Barış Can Altunoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar ve Donanım
Instagram
[email protected]
arkadaşları bundan yaklaşık 2 hafta önce falan gpu kullanımı düşmesi diye bir konu açmıştım o zamanlar gpu kullanımı düştüğü için fps drop oluyordu şimdi o sorunu çözdüm formattan sonra ama şimdi yine başladı fps drop bu sefer sebebini bende bilmiyorum denemediğim şey kalmadı gerçekten artık küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum gerçekten AMD nin bu kadar sorunlu olduğunu bilseydim kesinlikle almazdım çözüm önerilerinizi bekliyorum
SİSTEMİM :işlemci : AMD Ryzen 5 3600x 3.80 ghz Ekran Kartı : msı rx 5700 mech gp oc 8 gb ggdr6 : Gskill Ripjaws 2x8 GB CL16 3000 MHZ Anakart : MSI B450 M-A Pro Max SSD : adata su630 480gb : COOLER MASTER MASTERBOX MB511 600W Monitör : AOC G2460PF 144hz 1ms
Reis ben de sapphire nitro rx 5700xt var mesela, ac oddysey de gpu kullanimi rezalet ama bu oyun optimizasyonundan, ayni kartla rdr2 yi full ayarlarda gpu 95 in altına inmeden oynayabiliyorum mesela. Oyun optimizasyonu da önemli

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Reis ben de sapphire nitro rx 5700xt var mesela, ac oddysey de gpu kullanimi rezalet ama bu oyun optimizasyonundan, ayni kartla rdr2 yi full ayarlarda gpu 95 in altına inmeden oynayabiliyorum mesela. Oyun optimizasyonu da önemli
Ac optimizasyonu kötü rdrninki de kötü aslında roockstar pc portlarında iyi iş çıkarmıyor aynı zamanda konsolda da fps drop yiyorsun ama oyunları kaliteli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
Ac optimizasyonu kötü rdrninki de kötü aslında roockstar PC portlarında iyi iş çıkarmıyor aynı zamanda konsolda da fps drop yiyorsun ama oyunları kaliteli.
acaba yeni bir ekran kartımı alsam bu amd driverları hiç bir zaman iyileşmeyecek gibi

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
acaba yeni bir ekran kartımı alsam bu AMD driverları hiç bir zaman iyileşmeyecek gibi
Olay amd ile ilgili değil amd oynadığınız sadece 2 oyunda oluyorsa ekran kartı ile ilgili olduğunu sanmıyorum çok paran varsa israf et büyük ihtimalle ssd indeki anlık düşüşlerle ilgili büyük ihtimalle ssdyi alamdan araştırman gerekirdi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
Olay AMD ile ilgili değil AMD oynadığınız sadece 2 oyunda oluyorsa ekran kartı ile ilgili olduğunu sanmıyorum çok paran varsa israf et büyük ihtimalle SSD indeki anlık düşüşlerle ilgili büyük ihtimalle ssdyi alamdan araştırman gerekirdi.
anladım hocam teşekkür ederim bu arada bir soru sormak istiyorum yeni ssd alınca bu ssdyide depo olarak kullanabilirmiyim birde ssd niye sadece iki oyunda sıkıntı çıkarıyor

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
anladım hocam teşekkür ederim bu arada bir soru sormak istiyorum yeni SSD alınca bu ssdyide depo olarak kullanabilirmiyim birde SSD niye sadece iki oyunda sıkıntı çıkarıyor
ssdyi depolama olarak kullanırsın demekki bu iki oyun daha yüksek okuma yazmaya ihtiyaç duyuyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Arda Gökay
ssdyi depolama olarak kullanırsın demekki bu iki oyun daha yüksek okuma yazmaya ihtiyaç duyuyor.
anladım hocam yeni ssd alında oyunları yeni aldığım ssdyide kuracağım diğer şeyleride eski ssdye kuracağım

test yaptığımda anlık düşüşler mevcut sanırım tam anlayamadım ben ama
2020.05.06-17.38.png

Son düzenleme:

BirDexter

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Barış Can Altunoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar ve Donanım
Instagram
[email protected]
acaba yeni bir ekran kartımı alsam bu AMD driverları hiç bir zaman iyileşmeyecek gibi
Dediğim gibi optimizasyonu kötü oyunlar haric gayet iyi bi kart bence fp olarak, 1000 tl farka gidip 2070S alcak bütçen varsa al tabi.... Sahip olduğum kart sapphire rx 5700xt nitro+ special edition, ben memnunum max 71 derece oldu şuana kadar

Top Bottom