Neler Yeni

RX 580 ekran kartımda RPM sorunu

RexarSRT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Serhat
Öncelikle selamlar son haftalarda aktif olarak kullandığım kartımda RPM sorunu yaşıyorum bu sorun sadece oyunu açtığımda başlıyor fanlar birden hızlı dönmeye başlıyor sonra kendi kendine yavaşlıyor sonra bir daha hızlanıyor bazen kesintisiz 3000 RPM'de çalışıyor sonra birden 1200-1500 arasına düşüyor ve 3000'de çalışırken cidden rahatsız edici derecede yüksek ses çıkarıyor AfterBurner indirdim otomatik fan ayarı yaptım olmadı manuel yaptım olmadı Radeon'un kendi uygulamasından otomatik yaptım manuel yaptım hiç bir türlü işe yaramadı ekran kartının derecesinde herhangi bir yükselme sorunu yok sabit 50-60 arası gidip geliyor kasa biraz hava almayan bir yerde ama onunla alakalı olduğunu sanmıyorum sonuçta elimle bile hızını ayarlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Ekler

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    236.4 KB · Hit: 41

Bünyamina

80+ Gold
Öncelikle selamlar son haftalarda aktif olarak kullandığım kartımda RPM sorunu yaşıyorum bu sorun sadece oyunu açtığımda başlıyor fanlar birden hızlı dönmeye başlıyor sonra kendi kendine yavaşlıyor sonra bir daha hızlanıyor bazen kesintisiz 3000 RPM'de çalışıyor sonra birden 1200-1500 arasına düşüyor ve 3000'de çalışırken cidden rahatsız edici derecede yüksek ses çıkarıyor AfterBurner indirdim otomatik fan ayarı yaptım olmadı manuel yaptım olmadı Radeon'un kendi uygulamasından otomatik yaptım manuel yaptım hiç bir türlü işe yaramadı ekran kartının derecesinde herhangi bir yükselme sorunu yok sabit 50-60 arası gidip geliyor kasa biraz hava almayan bir yerde ama onunla alakalı olduğunu sanmıyorum sonuçta elimle bile hızını ayarlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
acaba özel bios mu atılmış ona

M.Barisk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Barış
msi afterburner ile amd nin yazılı aynı anda çalıştırıldığında bazen çakışmaya sebep olabiliyor zamanında bende yaşadım format attım düzeldi

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Öncelikle selamlar son haftalarda aktif olarak kullandığım kartımda RPM sorunu yaşıyorum bu sorun sadece oyunu açtığımda başlıyor fanlar birdenni hızlı dönmeye başlıyor sonra kendi kendine yavaşlıyor sonra bir daha hızlanıyor bazen kesintisiz 3000 RPM'de çalışıyor sonra birden 1200-1500 arasına düşüyor ve 3000'de çalışırken cidden rahatsız edici derecede yüksek ses çıkarıyor AfterBurner indirdim otomatik fan ayarı yaptım olmadı manuel yaptım olmadı Radeon'un kendi uygulamasından otomatik yaptım manuel yaptım hiç bir türlü işe yaramadı ekran kartının derecesinde herhangi bir yükselme sorunu yok sabit 50-60 arası gidip geliyor kasa biraz hava almayan bir yerde ama onunla alakalı olduğunu sanmıyorum sonuçta elimle bile hızını ayarlayamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
miningle alaklı muhtemelen dalgalanma kazım kartlarda oluyor diye biliyorum 20 dk furmarka sokarmısın

M.Barisk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Barış

RexarSRT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Serhat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
acaba özel bios mu atılmış ona
Kartı 2.5 yıl önce aldım 2.5 yıldır böyle bir sorun yaşamıyordum ama ne olduğunu araştırıp bakacağım varmı diye
msi afterburner ile amd nin yazılı aynı anda çalıştırıldığında bazen çakışmaya sebep olabiliyor zamanında bende yaşadım format attım düzeldi
ilk bilgisayarda after burner yokken amd yazılımıyla denedim bilgisayarda başka bir forumda bir arkadaş after burner indir dedi after burnerı amd yazılımı kapalıyken'de denedim farklı bir sonuç alamadım
miningle alaklı muhtemelen dalgalanma kazım kartlarda oluyor diye biliyorum 20 dk furmarka sokarmısın
musait olunca deneyeceğim

Bünyamina

80+ Gold
Kartı 2.5 yıl önce aldım 2.5 yıldır böyle bir sorun yaşamıyordum ama ne olduğunu araştırıp bakacağım varmı diye

ilk bilgisayarda after burner yokken amd yazılımıyla denedim bilgisayarda başka bir forumda bir arkadaş after burner indir dedi after burnerı amd yazılımı kapalıyken'de denedim farklı bir sonuç alamadım

musait olunca deneyeceğim
acaba driverden kaynaklı olabilir mi benimde eskiden 2250 olması gereken rpm 1800 lerde geziyordu bence 80 dereceleri görüyordum şuan öyle bir şey yok stabil

RexarSRT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Arda Serhat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
acaba driverden kaynaklı olabilir mi benimde eskiden 2250 olması gereken rpm 1800 lerde geziyordu bence 80 dereceleri görüyordum şuan öyle bir şey yok stabil
güncelliğinden bahsediyorsan defalarca kontrol ettim en güncelini kullanıyorum hatta en son tamamen silip tekrar yükledim sonuç değişmedi maalesef

Top Bottom