Neler Yeni

RX 6600 düşük watt çekme sorunu

Yorel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Tolga Güngör
Hocam eski kafalı bir cevap olucak ama alışma süreci vardır o oyuna ilk defa girdiğin zaman shaderları vesaire yükleyip alışıyor sonrasında bu sorun ortadan kalkıyor, alt tabtan dönünce fps drop yemen yüksek grafik gücü isteyen oyunlarda özellikle bu kart için söylüyorum varsayılan ayarlarda normal çünkü maksimum frekans 2500+ lerde iken minimumda 500-700 arası ve sen oyuna döndüğün an bu değer fırlıyor ilk alt tabdan dönünce drop yiyorsun. RoN oyunu için ise bende onu çok performanslı oynayamıyorum aynı sorun bende de var ama nadir oluyor 1 saati devirince vesaire düzeliyor sorun.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen tüm ayarları kopyala ve 3-4 oyunda dene, bir problem çökme vesaire yoksa sorun yoktur ayarlar o kartta kullanılabilir. Herhangi bir oyunda donma olursa bekle ve telaş yapma görüntünün donması ayarlar ekranı kartına fazla geldiği için 2-3 dakika sonra ekran siyah olup ayarları varsayılana çekip tekrar görüntüyü verecektir. Bu ayarlar ile drop sorunu çözülür gibime geliyor.

teşekkürler

105 watt çekmesinin sebei oc profilinde power tuningi %5 arttırmasından kaynaklı olur bende hız aşırtması seçersem 106 watt oluyor mesela. otomatik profilleri kullanmanı önermem amd tarafından sağlanan. Fan ayarlarımda aşağıda. Advanced Control kapalı kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmem, advanced control açık kullanın aşağıdaki değerleri ellemeseniz bile kartın xml dosyasına baktığım zaman default ayarlar advenced control kapalı olduğu zaman doğru çalışmıyor, dediğim gibi değerleri ellemeseniz bile advanced control açık kullanın.

Arkadaşta doğru söylemiş default her 6600 100watt çeker, ve her kartın maksimumu değişir bazı kartlar +%15 alabiliyorken bendeki mesela +%20 alabiliyor. Bunuda manuel yapmadığın sürece varsayılan maksimum neredeyse hep 100watt olur.

Yani kart 100watt çekiyor zaten, düşük watt çekme gibi bir durum söz konusu değil.
ayarları yaptığımda bilgisayarı her açtığımda profili içe mi aktarıcam?

Armi3067

80+ Bronze
teşekkürler

Ayarları yap daha sonrasında kaydet amd bilirsin düzgün kapatmadığında sıfırlıyor ayarları, kaydetki sonra her seferninde uğraşma sıfırlarsa yükle dersin kaydettiğini seçersin tekrar uygular yaptığın ayarları

Htta şöyle söyliyim bilgisayarı kapat yapmadığın sürece onun dışında nasıl kapanırsa kapansın ayarları sıfırlar düzgün kapatılmadığı için wattman ayaları sfırılanmıştır diye o yüzden kaydetmeni tavsiye ederim.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
483
İsim
Murat Cemal
teşekkürler

pc yi her açtığında otomatik sıfırlanıyorsa radeon ayarları geçmiş olsun. ben çözemedim nvidia'da geçtim

Armi3067

80+ Bronze
pc yi her açtığında otomatik sıfırlanıyorsa radeon ayarları geçmiş olsun. ben çözemedim nvidia'da geçtim
Bende de vardi o sorun zamaninda windowstan kaynakliymis daha sonra duzeldi ve sunu fark ettim calistigim icin sadece hafta sonu oyun oynuyorum, hafta ici internette sorf yapiyorum ve hafta ici bilgisayari kardesim kullaniyor eve her geldigimde ayarlar sifirlanmis oluyor ama hafta sonu ben boyle bir durum yasamiyorum :D

Burda acilistan ziyade duzgun kapanmadigi zaman sifirliyor tabi sen de bu sifirlamayi acinca fark ediyorsun ama zamaninda ne iskenceydi en azindan duzeldi gecen sene o hata.

Top Bottom