Neler Yeni

Rx 6600 XT watman hatası veriyor ekran donuyor

Hbahar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hüseyin
peki bozuk olup olmadığını nasıl anlayabilirim hocam ne yaptınız da bozuk olduğunu buldunuz orayı anlamadım
Ben tek tek denedim 2 ram vardı sonrasında birisini tek takınca kasmalar donmalar sürekli hata vermesi yani 15-20 senelik bilgisayar kullanıyormuş gibiydim o bozuk olanı çıkardığımda pubg bf5 vs çoğu oyunu yüksek ayarlarda akıcı şekilde oynatıryordu ram yetersiz olduğu için bazen FPS drop yaşıyordum memtest86 ile test ettiğimde fotograftaki gibi sonuç çıkınca garantiye gönderdim ürün teslim edilmeli 14 günü geçmediği için gerekli testleri yapıp eğer bozuksa yenisiyle değiştireceklerini söylediler üretici firma garantisine gitmiyecek yani hızlı davranmanın avantajı oldu biraz yoksa daha çok beklerdim ve daha çok sıkıntı yaşardım
IMG_20220201_103729.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak
Sorunu bulabildiniz mi
hayır sorunum devam etmekte yarım saat önce yine başıma geldi ramleri kontrol ettim ama ramlerle ilgili bir sıkıntı bulamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır sorunum devam etmekte yarım saat önce yine başıma geldi ramleri kontrol ettim ama ramlerle ilgili bir sıkıntı bulamadım
anlamadığım şu yük altındayken kapansa tamam ekran kartımın gücü yetmiyo kapanıyo derim ama asus dual rx6600xt ekran kartı r5 5600x işlemci falan var ve garip olanı video izlerken de aniden ekran donuyo sesler geliyo ama ekran donuk oluyo kasadan resetlediğimde wattman yazısı alıyorum

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bu ikisi sorun olmadığı zaman

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Bu ikisinde de hata veriyo
Öncelikle sisteme format atın ve Windows 10 home sürümünü kurup sadece Windows güncelleştirmelerini ve ekran kartının sürücüsünü yükleyiniz. Kesinlikle MSI center vs vs bir program sisteme kurmayın. Ve hiç bir ayar yapmadan standart şekilde sistemi kullanıp test ediniz. Eğer tekrar hata verirse ekran kartını farklı bir sistemde 1-2 saat test ediniz. Eğer hata verirse sorunun ekran kartında olma ihtimali yüksek ancak hiç bir hata vermez ise sizin sistemin parçası ioe ilgili bir sorun olabilir. Örneğin anakart, RAM, psu gibi bu 3 parça bile soruna sebeb olabilir.

Top Bottom