Neler Yeni

RX 6700 kasma sorunu

Uslust

80+
Bilgisayarımda rx 6700 ekran kartı var valorantta 200-300 fps arası alırken kasmalar oluyor. Pubg de 144 fps üstü oynarken 50-60 fpslere düşüyor. Hikayeli veya online diğer bütün oyunlarda da aynı sorunu yaşıyorum. Ekran kartı sürücüsünü en güncel sürümde kullandığımda çok fazla kasma sorunu yaşıyorum. 23.11.1 sürümünü kullandığımda kasma sorunu güncel sürücülere göre daha azalıyor ama hala devam ediyor ve AMD SmartAcces Memory özelliğini açtığımda kasma daha da artıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Sistem özellikleri bunlar
Ekran Kartı: RX 6700
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: XPG Gammix D30 8+8
SSd: WD Black SN770
Anakart: Asus B550M-K
Güç Kaynağı: Zalman MegaMax 600w

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kerem Aktaş
Bilgisayarımda rx 6700 ekran kartı var valorantta 200-300 fps arası alırken kasmalar oluyor. Pubg de 144 fps üstü oynarken 50-60 fpslere düşüyor. Hikayeli veya online diğer bütün oyunlarda da aynı sorunu yaşıyorum. Ekran kartı sürücüsünü en güncel sürümde kullandığımda çok fazla kasma sorunu yaşıyorum. 23.11.1 sürümünü kullandığımda kasma sorunu güncel sürücülere göre daha azalıyor ama hala devam ediyor ve AMD SmartAcces Memory özelliğini açtığımda kasma daha da artıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Sistem özellikleri bunlar
Ekran Kartı: RX 6700
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: XPG Gammix D30 8+8
SSd: WD Black SN770
Anakart: Asus B550M-K
Güç Kaynağı: Zalman MegaMax 600w
bilgisayarı ne zaman aldınız hocam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
31
İsim
Kerem Aktaş
bakımını yaptırdınız mı? büyük ihtimalle ısınmadan kaynaklı olabilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

veya windows ayarlarını falan da yapmanızı öneririm. oyun modunu açın, arka plan uygulamalarını kapatın vs.

Uslust

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Muhammed Emin Yılmaz Parlak
3-4 ay önce termal macununu yenileyip içini temizlemiştim.

Windows ayarlarını da her format attığımda yapıyorum.
Umarım ekran kartının içini acmamissinizdir yoksa garanti çöp olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
hamza ersoy
ddu ile ekran kartı driverını sil(ddusuz silme)
biostan xmpnin açık olduğundan emin ol

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Sadece işlemci soğutucusu ile işlemci arasındaki macunu yeniledim.
Tm.Hocam bende rx 6750xt vardı onda da oyun oynar iken anlık takılma kasma yaşıyordum.Bu sıcaklıklar alakalı olduğunu düşünmüyorum.Kart üretimi ile alakalıdır bence.Eger bu sorun fazla ise garantiye yollamanizi tavsiye ederim.

Tm.Hocam bende rx 6750xt vardı onda da oyun oynar iken anlık takılma kasma yaşıyordum.Bu sıcaklıklar alakalı olduğunu düşünmüyorum.Kart üretimi ile alakalıdır bence.Eger bu sorun fazla ise garantiye yollamanizi tavsiye ederim.
Veya birden çok driver yüklü olabilir cihazda ddu yu tavsiye etmiş arkadaş onu yapın eğer bir şey değişmiyor ise garantiye yollayın

Uslust

80+
ddu ile ekran kartı driverını sil(ddusuz silme)
biostan xmpnin açık olduğundan emin ol

Veya birden çok driver yüklü olabilir cihazda ddu yu tavsiye etmiş arkadaş onu yapın eğer bir şey değişmiyor ise garantiye yollayın
Cihaza daha 1 gün önce format atıp en son sürümü yükledim. Bundan önce de amd cleanup utility ile sürücüyü silip öyle yüklüyordum.
Xmp de açık. Garantiye yollamayı istiyorum ama pcyi oyun harici iş için de kullanıyorum başka bir çözüm yolu var mıdır ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Cihaza daha 1 gün önce format atıp en son sürümü yükledim. Bundan önce de amd cleanup utility ile sürücüyü silip öyle yüklüyordum.
Xmp de açık. Garantiye yollamayı istiyorum ama pcyi oyun harici iş için de kullanıyorum başka bir çözüm yolu var mıdır
Belki psu yetmiyor olabilir amd fazla güç tükettiği için onun haricinde ben kartı sanmıştım.Suan nvidia ya geçtim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
hamza ersoy
Xmp de açık. Garantiye yollamayı istiyorum ama pcyi oyun harici iş için de kullanıyorum başka bir çözüm yolu var mıdır ?
ben de 6 aydır format atıp son sürüm driver yükleyince düzelttiğimi sanıyordum. sen sadece bir defa ddu ile kaldır. ardından hiçbir şey kurmadan, ekran kartı driverını bile kurmadan fpsi dene

Uslust

80+
ben de 6 aydır format atıp son sürüm driver yükleyince düzelttiğimi sanıyordum. sen sadece bir defa ddu ile kaldır. ardından hiçbir şey kurmadan, ekran kartı driverını bile kurmadan fpsi dene
Dediğinizi yaptım ddu ile kaldırdım ve sürücü yüklemedim ama fpsyi test edemiyorum oyun açılmıyor.

Top Bottom