Neler Yeni

RX 6700 kasma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Emin Yılmaz Parlak
Dediğinizi yaptım ddu ile kaldırdım ve sürücü yüklemedim ama fpsyi test edemiyorum oyun açılmıyor.
Tekrardan amd wqhl driverini ni yükle ama full install değil minimal install
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sebebi şu adrenalin maalesef stabilize çalışmıyor O yüzden minimal kurulum senin için daha iyi olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
hamza ersoy

Sebebi şu adrenalin maalesef stabilize çalışmıyor O yüzden minimal kurulum senin için daha iyi olacaktır.
bunu bana da açıklayabilir misin? minimal install farkı ne

Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Emin Yılmaz Parlak
bunu bana da açıklayabilir misin? minimal install farkı ne
knk minimal installda full install a göre daha basitleştirimiş bazı ayarları kullanamıyorsun. Lakin full installa göre daha stabil. Mesela oyunlarda ki ortalama fps tarzı şeyler mınımal drıverde da yazmıyor.Lakin önemli değil.Ve dropların daha az olacaktır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
hamza ersoy
knk minimal installda full install a göre daha basitleştirimiş bazı ayarları kullanamıyorsun. Lakin full installa göre daha stabil. Mesela oyunlarda ki ortalama fps tarzı şeyler mınımal drıverde da yazmıyor.Lakin önemli değil.Ve dropların daha az olacaktır.
teşekkür ederim deneyeceğim. şahsen amdnin işimizi kolaylaştırsın diye eklediği teknolojilerin hiçbiri işime yaramıyor. açtığm her şey drop veya fps düşüşüne sebep oluyor

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
Gorkem Yavuz
Bilgisayarımda rx 6700 ekran kartı var valorantta 200-300 fps arası alırken kasmalar oluyor. Pubg de 144 fps üstü oynarken 50-60 fpslere düşüyor. Hikayeli veya online diğer bütün oyunlarda da aynı sorunu yaşıyorum. Ekran kartı sürücüsünü en güncel sürümde kullandığımda çok fazla kasma sorunu yaşıyorum. 23.11.1 sürümünü kullandığımda kasma sorunu güncel sürücülere göre daha azalıyor ama hala devam ediyor ve AMD SmartAcces Memory özelliğini açtığımda kasma daha da artıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim ?

Sistem özellikleri bunlar
Ekran Kartı: RX 6700
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: XPG Gammix D30 8+8
SSd: WD Black SN770
Anakart: Asus B550M-K
Güç Kaynağı: Zalman MegaMax 600w
PSU yetersiz olabilir belki. Normalde 650w olmalı diye düşünüyorum böyle bir sistemin

teşekkür ederim deneyeceğim. şahsen amdnin işimizi kolaylaştırsın diye eklediği teknolojilerin hiçbiri işime yaramıyor. açtığm her şey drop veya fps düşüşüne sebep oluyor
Sende bi problem var da sen onu hallet. Sonra kullanırsın bi bakarsın wow. Ha tabi işlemci için soğutucu lazım şart.

Palo DAYI

80+ Gold
bendede aynı kart ve aynı ıslemcı var sıstem asagıda yazıyor
kartı hep guncel tutuyorum
suan son surumde sadece forza 5 de anı fps dropları yıyorum sebebını bır turlu cozemedım The last of US TA fsr kalıte modunda bıle 100-120 fps alıyorum 2kda sadece forzada boyle bır sey var beklı drıvıer hatası olabılır cunku bundan oncekı hıcbır drıverda sorun yasamadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
hamza ersoy
PSU yetersiz olabilir belki. Normalde 650w olmalı diye düşünüyorum böyle bir sistemin

Sende bi problem var da sen onu hallet. Sonra kullanırsın bi bakarsın wow. Ha tabi işlemci için soğutucu lazım şart.
ben problemimi hallettim. hala amddeki fonksiyonların gereksiz olduğunu düşünüyorum. radeon boost'u açtığım zaman mouseu hızlı döndürdüğümde ekrandaki pikselleri sayıyorum. gecikme için olan şeyleri açtığım zaman droptan geçemiyorum. klip alma özelliğinde ise son 7-8 saniyenin sesini kaydetmiyor. ben donanımsal problemimi çözerim fakat onların yazılım mühendislerini çözmesi lazım

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
326
İsim
Gorkem Yavuz
ben problemimi hallettim. hala amddeki fonksiyonların gereksiz olduğunu düşünüyorum. radeon boost'u açtığım zaman mouseu hızlı döndürdüğümde ekrandaki pikselleri sayıyorum. gecikme için olan şeyleri açtığım zaman droptan geçemiyorum. klip alma özelliğinde ise son 7-8 saniyenin sesini kaydetmiyor. ben donanımsal problemimi çözerim fakat onların yazılım mühendislerini çözmesi lazım
Ben sadece duruma göre RSR, AFMF, FSR açıyorum. Anti Lag her zaman açık, diğer her şey kapalı. Anti Lag hariç diğerlerine ihtiyacım olmadı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
967,763
Üyeler
152,956
Son üye
nanımatik
Top Bottom