Neler Yeni

RX 7700XT DUAL R5 7600 SİSTEM NASIL ?

codcubiri

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
Ömür

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,348
İsim
kilan embappe
Pahalı olduğunu düşünüyorum. 3,5K ekleyince 7700 XT yı parçalayan 4070 Süper ve 7600 olan bir sistem alabiliyorsunuz. SNRJİ sitesinde.

Onur.kyr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
onur
RX 7700XT'yi ddr4 sistemle topladım 5600+32ram+1tb ssd m2+ 1tb de normal ssd falanı filanı anakart hariç hepsi istediğim en iyi kalitede oldu. Anakart da en ucuz yollu b450-m-a pro max almıştım. Toplam 34.100 lira yapmıştı üstüne 6 taksitle almıştım parça parça. DDR5 ile 4 arasında oyun açısından fiyat farkına değecek kadar bir fark olmadığını düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

RX 7700XT'yi ddr4 sistemle topladım 5600+32ram+1tb ssd m2+ 1tb de normal ssd falanı filanı anakart hariç hepsi istediğim en iyi kalitede oldu. Anakart da en ucuz yollu b450-m-a pro max almıştım. Toplam 34.100 lira yapmıştı üstüne 6 taksitle almıştım parça parça. DDR5 ile 4 arasında oyun açısından fiyat farkına değecek kadar bir fark olmadığını düşünüyorum.
Bunları anlatma sebebim peşin alacaksan daha sağlam ekran kartlılara yönel 3-5k daha ekleyip.

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Alev Fırtınası
Yani dual olunca fazla ısınma veya 3 lu olmasından farkli olarak fps kayıpları olmaz değil mi ? Aynı kart sadece 1 fani yok.
3 fanlı olup çok daha kötü olanlar da var örneğin msi ventus 3x. Sadece fan sayısına bakarak karar verme. Asus dual'ın soğutması piyasanın en iyilerinden, sen diyorsun sorun olur mu :D

Pahalı olduğunu düşünüyorum. 3,5K ekleyince 7700 XT yı parçalayan 4070 Süper ve 7600 olan bir sistem alabiliyorsunuz. SNRJİ sitesinde.
Hiç alakası yok, o sistem dünya kadar zam yediği için patladı. Hem sistemin kendisi hem de özelleştirmeleri zam yedi. 1 tb ssd seçince ve 1000 liralık soğutma ekleyince ( çünkü gaming gende bunlar seçili ve fiyatı 34.5k ) 41300 tl oluyor. Arada 7k fark var, üstüne ısınan ekran kartı ve mesh olmayan kasa gibi ufak eksileri de var. Benim galax 4070 mesh kasa ile 75 derecenin altına düşmezken o ekran kartını mesh olmayan kasada 85 altı nasıl tutacaklar bilmiyorum. Undervolt yaparlar herhalde.

Son düzenleme:

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
3 fanlı olup çok daha kötü olanlar da var örneğin msi ventus 3x. Sadece fan sayısına bakarak karar verme. Asus dual'ın soğutması piyasanın en iyilerinden, sen diyorsun sorun olur mu :D

Hiç alakası yok, o sistem dünya kadar zam yediği için patladı. Hem sistemin kendisi hem de özelleştirmeleri zam yedi. 1 tb ssd seçince ve 1000 liralık soğutma ekleyince ( çünkü gaming gende bunlar seçili ve fiyatı 34.5k ) 41300 tl oluyor. Arada 7k fark var, üstüne ısınan ekran kartı ve mesh olmayan kasa gibi ufak eksileri de var. Benim galax 4070 mesh kasa ile 75 derecenin altına düşmezken o ekran kartını mesh olmayan kasada 85 altı nasıl tutacaklar bilmiyorum. Undervolt yaparlar herhalde.
O zaman iyi bence almayı düşündüğüm sistem.

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,348
İsim
kilan embappe

4000 serisi abartı şekilde ısınmıyor, ve bahsettiğim sistemin kasası mesh, ekran kartı da 70-76 civarı geziyor emin ol. 1K ya falan soğutucu al 1TB SSD kişisel bir tecih hadi ona da 1K dedim aradaki fark 6K filan evet. Dibine kadar değer. 7700 XT ile 4070S arasında dağlar var. 7800 XT olsa okey.

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
372
İsim
Alev Fırtınası
4000 serisi abartı şekilde ısınmıyor
Ekran kartlarının soğutma performanslarına serilerine göre değil modellerine göre bakılıyor çünkü soğutma performansları üretici firmanın soğutma tasarımına göre değişiyor. Gainward ghost en çok ısınanlardan biri, testlerine bakabilirsin techpowerup'tan.
ve bahsettiğim sistemin kasası mesh
Tam değil.
ekran kartı da 70-76 civarı geziyor emin ol.
Techpowerup'ın testinde ortalama 76.
Dibine kadar değer. 7700 XT ile 4070S arasında dağlar var.
Değer ama o sistemde değmez. 3000 TL zam yemeden önce iyiydi artık değil. Aynı fiyata çok daha iyi anakartlı, daha iyi ekran kartlı, çok daha iyi kasalı sistem var.

chuckii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Meto
Ekran kartlarının soğutma performanslarına serilerine göre değil modellerine göre bakılıyor çünkü soğutma performansları üretici firmanın soğutma tasarımına göre değişiyor. Gainward ghost en çok ısınanlardan biri, testlerine bakabilirsin techpowerup'tan.

Tam değil.

Techpowerup'ın testinde ortalama 76.

Değer ama o sistemde değmez. 3000 TL zam yemeden önce iyiydi artık değil. Aynı fiyata çok daha iyi anakartlı, daha iyi ekran kartlı, çok daha iyi kasalı sistem var.
Benim sistem iyi mi? sence ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,023
Üyeler
151,840
Son üye
mehmetto
Top Bottom