Neler Yeni

Çözüldü✓ RX570 Wattman hatası alıyorum

rookie27

80+ Gold
Bu sorunu çok fazla yaşayan var.
Nasıl çözeceğiniz hakkında iyi kötü yardımcı olacağım. Şu an mobildeyim yazamıyorum kusura bakma

VorTex12

80+ Silver
En İyi Cevap
1
AMD yazılım olarak gerçekten geride. Benimde bir ara ekran kartı driver güncellemesi sonrası masaüstüm silinmişti o.O2 Üstteki arkadaşın da dediği gibi UV yaparak kesin olarak Wattman'dan kurtulabilirsiniz. YouTube ve forumlarda rehberleri mevcut.
Bakın size 3 gün önce yine amd kaynaklı yaşadığım sorunu anlatayım. Bir iş için ekran kartından dp kablosunu söktüm ve 5 dk sonra geri taktım. Pc yi geri açtığımda ekran kartı sürücüsü çökmüştü ve pc ekran kartını algılamıyordu(daha doğrusu Microsoft basic kartı olarak algılıyordu) sonuç olarak sürücüleri silip tekrar yükledim. Sorun basit olarak çözüldü. Ama bu olaydan itibaren oyunlarda yüzde 20 civarlarında fps düşüşü yaşıyorum. Sonuç olarak ekran kartında kesinlikle nvdia tercih edin.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,622
İsim
misfit
Bakın size 3 gün önce yine amd kaynaklı yaşadığım sorunu anlatayım. Bir iş için ekran kartından dp kablosunu söktüm ve 5 dk sonra geri taktım. Pc yi geri açtığımda ekran kartı sürücüsü çökmüştü ve pc ekran kartını algılamıyordu(daha doğrusu Microsoft basic kartı olarak algılıyordu) sonuç olarak sürücüleri silip tekrar yükledim. Sorun basit olarak çözüldü. Ama bu olaydan itibaren oyunlarda yüzde 20 civarlarında fps düşüşü yaşıyorum. Sonuç olarak ekran kartında kesinlikle nvdia tercih edin.
Bütçe varsa bence de kesinlikle Nvidia. Ben henüz bir sorun yaşamadım, sorun yaşarsam servis ile iletişime geçerim. O şekilde de çözülmez ise UV yaparım artık.

keremGWN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
mustafa kerem güven
Ne zaman driver'ı kursam wattman hatası oluyorum kurmayınca da performans düşüşleri yaşıyorum.
Birkaç şey denedim ama fayda etmedi.
Ne yapabilirim?
Gigabyte RX570 4gb modeli
bugun daha yeni güncelleme geldi yaptın mı

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,622
İsim
misfit

Shibou

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
938
İsim
Ali Efe
Sorunu çözdüm. Driver'ı yükledikten (21.7.1 sürümü) 1-2 dakika sonra wattman sorunu aldım hemen. Ayarları yaptım. yaklaşık 1,5 saattir kullanıyorum. Valorant ve Rocket league oynadım, masaüstünde takıldım bir sıkıntı çıkmadı.

UV yaparak bu sorun çözüldü.

İlk olarak bu videodaki tüm adımları uyguluyorsunuz.

Bunları yaptıktan sonra sorununuz ortadan kalkmadıysa bunları uygulayın.
Screenshot_2.png

Gelişmiş Kontrol yazan kısım etkin gördüğünüz gibi. (Yukarıdaki videoyu izleyip uyguladıysanız sizde de etkin olacaktır)
onu kapalı yapıyoruz.

Screenshot_3.png

Gelişmiş Kontrol'u kapalı yaptıgımızda Maks. Frekans (%) diye bir seçenek açılıyor. O seçeneği -8 olarak ayarlıyorsunuz ve bu kadar.

Hâlâ sorununuz çözülmediyse benim yapabileceğim bir şey yok. :(
Param olsa da hepinize nvidia kart alsam ama maalesef imkansız.

Ben sorunu çözebildim, umarım sizde çözebilirsiniz.

@emirhancyhn 'a teşekkür ediyorum, UV yapmamı o önermişti.

misfit

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,622
İsim
misfit
Sorunu çözdüm. Driver'ı yükledikten (21.7.1 sürümü) 1-2 dakika sonra wattman sorunu aldım hemen. Ayarları yaptım. yaklaşık 1,5 saattir kullanıyorum. Valorant ve Rocket league oynadım, masaüstünde takıldım bir sıkıntı çıkmadı.

Alıntıyı görüntüle

Gelişmiş Kontrol yazan kısım etkin gördüğünüz gibi. (Yukarıdaki videoyu izleyip uyguladıysanız sizde de etkin olacaktır)
onu kapalı yapıyoruz.

Alıntıyı görüntüle
Gelişmiş Kontrol'u kapalı yaptıgımızda Maks. Frekans (%) diye bir seçenek açılıyor. O seçeneği -8 olarak ayarlıyorsunuz ve bu kadar.

Konuyu kaydettim. Bende de sorun çıkarsa uygulayacağım, yardımcı olabildiğime sevindim 😀

TheLecy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Ferhat YILMAZ

Alıntıyı görüntüle

onu kapalı yapıyoruz.

Alıntıyı görüntüle

Peki herhangi bir FPS yağ donma sorunu yaşıyor musun bu adımları yaptıktan sonra

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,571
Üyeler
154,423
Son üye
DeXtt
Top Bottom