Neler Yeni

Rx6700 Çökme Sorunu Ve Monitör Hz ayarı

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Arkadaşlar merhaba 3 ay önce hazır sistem satın aldım (sistem özellikleri aşağıdaki fotoğrafta mevcut) ekran kartım rx6700 ve aldığım günden bugüne kadar 6-7 defa çökme yaptı oyun oynarken anlık donuyor ve ekran kapanıyor no Signal hatası veriyor arkadan ses gelmeye devam ediyor fakat ekran gelmiyor kasayı kapatıp açınca oyunlara girmiyor hata veriyor çünkü driverler silinmiş oluyor yeniden yüklüyor devam ediyorum ama bunun bir çözümü var mı ?
Ve diğer sorum ise monitörümü de 3 ay önce Ankara itopya mağazasından aldım markası modeli gigabyte g24f-2 alırken ölü piksel testi yapan abi 180 Hz alabilmen için kablo alman lazım içinden çıkanlar yetmez dedi şuan bilgisiyari ekran kartından çektiğim hdm kablosu ile kullanıyorum ama ayarlardan ya da monitör ayarlarından 180 Hz diye gözüküyor çökme sorunu bununla ilgili olabilir mi veya 180 Hz için başka bir kablo gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim Herkesin de mevlüt kandili mübarek olsun 🙏
Screenshot_20230126_141233.jpg

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar merhaba 3 ay önce hazır sistem satın aldım (sistem özellikleri aşağıdaki fotoğrafta mevcut) ekran kartım rx6700 ve aldığım günden bugüne kadar 6-7 defa çökme yaptı oyun oynarken anlık donuyor ve ekran kapanıyor no Signal hatası veriyor arkadan ses gelmeye devam ediyor fakat ekran gelmiyor kasayı kapatıp açınca oyunlara girmiyor hata veriyor çünkü driverler silinmiş oluyor yeniden yüklüyor devam ediyorum ama bunun bir çözümü var mı ?
Ve diğer sorum ise monitörümü de 3 ay önce Ankara itopya mağazasından aldım markası modeli gigabyte g24f-2 alırken ölü piksel testi yapan abi 180 Hz alabilmen için kablo alman lazım içinden çıkanlar yetmez dedi şuan bilgisiyari ekran kartından çektiğim hdm kablosu ile kullanıyorum ama ayarlardan ya da monitör ayarlarından 180 Hz diye gözüküyor çökme sorunu bununla ilgili olabilir mi veya 180 Hz için başka bir kablo gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim Herkesin de mevlüt kandili mübarek olsun 🙏Alıntıyı görüntüle
Hocam BIOS güncel mi? Hangi XMP profili seçili BIOS'tan?

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios dediğiniz driverler galiba driverler güncel kontrol ediyorum xmp profiline nerden bakılıyor bilmiyorum nerden bakıldığına yardımcı olursanız sevinirim ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Bios dediğiniz driverler galiba driverler güncel kontrol ediyorum xmp profiline nerden bakılıyor bilmiyorum nerden bakıldığına yardımcı olursanız sevinirim ?
BIOS anakartın yazılımı hocam. BIOS'a girmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın sonra durmadan delete tuşuna basın BIOS ekranı gelicek. Gelen ekranda hiçbir şeye dokunmadan fotoğrafını çekip atabilir misiniz?

Son düzenleme:

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS anakartın yazılımı hocam. BIOS'a girmek için bilgisayarınızı yeniden sonra durmadan delete tuşuna basın BIOS ekranı gelicek. Gelen ekranda hiçbir şeye dokunmadan fotoğrafını çekip atabilir misiniz?
Teşekkür ederim bilgi için eve geçince atacağım

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Çökme derken nasıl bir çökme amd ekran kartı sorunlarının bir çoğunu çözmüş durumdayım yardım cı olabilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Keşke Amd çalışanları da senin gibi çözse de tüm millet rahatlasa.
Amd ile iletişime geçtim ama cevap alamadım ben de bu şekilde yardım etmeye çalışıyorum

TahinPekmez

80+ Silver
Yanlış Bilgilendirme: HDMI
Bios güncel dır yoksa A serisi 5600 işlemciyi gormezdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve diğer sorum ise monitörümü de 3 ay önce Ankara itopya mağazasından aldım markası modeli gigabyte g24f-2 alırken ölü piksel testi yapan abi 180 Hz alabilmen için kablo alman lazım içinden çıkanlar yetmez dedi şuan bilgisiyari ekran kartından çektiğim hdm kablosu ile kullanıyorum ama ayarlardan ya da monitör ayarlarından 180 Hz diye gözüküyor çökme sorunu bununla ilgili olabilir mi veya 180 Hz için başka bir kablo gerekiyor mu yardımcı olursanız sevinirim Herkesin de mevlüt kandili mübarek olsun 🙏Alıntıyı görüntüle
Öncelikle hdmi kablo ile 144 hz alamazsın, displayport kablo alman lazım. Sıkıntı bundan kaynaklı olabilir ama ekran kartının sürücüsünü siliyorsa kartta sıkıntı var.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Bios güncel dır yoksa A serisi 5600 işlemciyi gormezdi

Öncelikle hdmi kablo ile 144 hz alamazsın, displayport kablo alman lazım. Sıkıntı bundan kaynaklı olabilir ama ekran kartının sürücüsünü siliyorsa kartta sıkıntı var.
Hayır hocam, BIOS güncel olmasa bile takıp çalıştırabilir. İşlemcisinin desteği 2022 Martta geliyor. Ek olarak HDMI ile 144 Hz alınabiliyor.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
BIOS anakartın yazılımı hocam. BIOS'a girmek için bilgisayarınızı yeniden başlatın sonra durmadan delete tuşuna basın BIOS ekranı gelicek. Gelen ekranda hiçbir şeye dokunmadan fotoğrafını çekip atabilir misiniz?
16747377566371875992334082065296.jpg

Çökme derken nasıl bir çökme amd ekran kartı sorunlarının bir çoğunu çözmüş durumdayım yardım cı olabilirim
Oyun oynarken bir anda donuyor ve ekran siyah ekran verip no Signal diyor kasanın tuşuna basılı tutup yeniden başlatıyorum ve bilgisayar açıldığında oyunlara girmiyor çünkü AMD uygulaması silinmiş driverler silinmiş oluyor yeniden yükleyip devam ediyorum bu çökmeyi ne zaman yaptığı da belli olmuyor rastgele oluyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,098
İsim
Emre Zengin
Hocam Settings'e tıkla gelen ekranda exit menüsüne tıkla. Restore Defaults olması gerek ona basın. Ondan sonra save and reboot yapıp tekrardan BIOS'a girin. Girdikten sonra A-XMP Profile 2'yi seçin ardından gene exit menüsüne girin ve save and exit yapıp çıkın.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Hocam Settings'e tıkla gelen ekranda exit menüsüne tıkla. Restore Defaults olması gerek ona basın. Ondan sonra save and reboot yapıp tekrardan BIOS'a girin. Girdikten sonra A-XMP Profile 2'yi seçin ardından gene exit menüsüne girin ve save and exit yapıp çıkın.
Bunu yapma nedenim eski sürümde olduğum için mi yoksa bilgisiyarin daha sağlıklı çalışması,çökme hatasını önlemesi için mi

Top Bottom