Neler Yeni

Rx6700 Çökme Sorunu Ve Monitör Hz ayarı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Bunu yapma nedenim eski sürümde olduğum için mi yoksa bilgisiyarin daha sağlıklı çalışması,çökme hatasını önlemesi için mi
Çökme hatasını önlemek için hocam. Şuan kesin sonuç alabileceğimiz deneme yanılma yoluyla gidiyoruz.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Bios güncel dır yoksa A serisi 5600 işlemciyi gormezdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öncelikle hdmi kablo ile 144 hz alamazsın, displayport kablo alman lazım. Sıkıntı bundan kaynaklı olabilir ama ekran kartının sürücüsünü siliyorsa kartta sıkıntı var.
Ayarlar kısmından da 180 Hz yenileme hızı olduğunu yazıyor ama niyeyse buraya o resmi atamadım
16747393336117921032245343753662.jpg

Çökme hatasını önlemek için hocam. Şuan kesin sonuç alabileceğimiz deneme yanılma yoluyla gidiyoruz.
Şuan driverleri yeniden yükledim güncelleme de gelmiş bu ay çıkmış hiç farketmedim onuda yükledim dediğinizide yapıp denicem inşallah çökme sorununu tekrar yaşamam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Ayarlar kısmından da 180 Hz yenileme hızı olduğunu yazıyor ama niyeyse buraya o resmi atamadım
Alıntıyı görüntüle

Şuan driverleri yeniden yükledim güncelleme de gelmiş bu ay çıkmış hiç farketmedim onuda yükledim dediğinizide yapıp denicem inşallah çökme sorununu tekrar yaşamam
Driverı şu dediğim şekilde yükle hocam:
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 22.11.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.11.2 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
Bunları yaptıktan sonra gene sorun yaşarsan etiketle beni.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
Alıntıyı görüntüle

Oyun oynarken bir anda donuyor ve ekran siyah ekran verip no Signal diyor kasanın tuşuna basılı tutup yeniden başlatıyorum ve bilgisayar açıldığında oyunlara girmiyor çünkü AMD uygulaması silinmiş driverler silinmiş oluyor yeniden yükleyip devam ediyorum bu çökmeyi ne zaman yaptığı da belli olmuyor rastgele oluyor
Driver nerden indirdin ddu ile silip amd nin kendi sitesinden yüklemeyi bi denermisin

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 22.11.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.11.2 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
Şuan driver yüklü onu nerden silebilirim

Driver nerden indirdin ddu ile silip amd nin kendi sitesinden yüklemeyi bi denermisin
Yukarıdaki Emre beyin dediğini denicem galiba dizinde dediğiniz aynı gibi bir şey

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Şuan driver yüklü onu nerden silebilirim

Yukarıdaki Emre beyin dediğini denicem galiba dizinde dediğiniz aynı gibi bir şey
Attığım linklerden ilki yazılımı silme programı. İkinci attığım linkte Driver'ının olduğu link. Sorun yaşadın mı hocam?

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Attığım linklerden ilki yazılımı silme programı. İkinci attığım linkte Driver'ının olduğu link. Sorun yaşadın mı hocam?
En son yüklediğim yazılım ile çökme olmadı ama attığınızi da en kısa zamanda indircem hata ile karşılaşırsam size bildiririm çok teşekkür ederim bilgi için

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
En son yüklediğim yazılım ile çökme olmadı ama attığınızi da en kısa zamanda indircem hata ile karşılaşırsam size bildiririm çok teşekkür ederim bilgi için
Aslında attığım son sürücü sorun yoksa yukarıda yazdığımı yapmak zorunda değilsin.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Aslında attığım son sürücü sorun yoksa yukarıda yazdığımı yapmak zorunda değilsin.
Çökmeyi ne zaman yapacağı belli olmuyor belki bir saat sonra belki bir hafta sonra ama aklıma takılan daha önemli bir konu var bilgisiyari ilk aldığım zaman düşük ayarlar valorant 500 fps yakın oynuyordum şimdi 420 gibi rakamlar ETS en yüksek ayarlar sabit 180 di şimdi 140-150 bazen ışıkli yollarda 70-80 PUBG düşük ayarlarda en düşük 200 fps oynuyordum şimdi 120 leri görüyorum ve AMD ayarlar kısmında bazı yerler var onları hiç ayarlamadım e spor kısmına aldım kullanıyorum resimide atacağım onu nasıl yapsam en verimli halinde kullanmış olurum
IMG_20230131_161733.jpg

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Çökmeyi ne zaman yapacağı belli olmuyor belki bir saat sonra belki bir hafta sonra ama aklıma takılan daha önemli bir konu var bilgisiyari ilk aldığım zaman düşük ayarlar valorant 500 fps yakın oynuyordum şimdi 420 gibi rakamlar ETS en yüksek ayarlar sabit 180 di şimdi 140-150 bazen ışıkli yollarda 70-80 PUBG düşük ayarlarda en düşük 200 fps oynuyordum şimdi 120 leri görüyorum ve AMD ayarlar kısmında bazı yerler var onları hiç ayarlamadım e spor kısmına aldım kullanıyorum resimide atacağım onu nasıl yapsam en verimli halinde kullanmış olurum Alıntıyı görüntüle
Dediğim şekilde sürücüyü kaldır ve tekrardan kur. Mod olarak Standartı seç.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Şimdi bunu yapcam ama ilk linke girip driverleri silcem sonra sonra attığınız linkten yeniden driver yuklicem buraya kadar tamam ama ikinci kısımda AMD uninstalleri kullanın dediğiniz yeri anlamadım orası tam olarak nedir onu anlamadım bu işlemi yaparken yapamadığım yer olursa diye Instagram veya discord dan size ulaşabileceğim bir yer var mı ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,165
İsim
Emre Zengin
Şimdi bunu yapcam ama ilk linke girip driverleri silcem sonra sonra attığınız linkten yeniden driver yuklicem buraya kadar tamam ama ikinci kısımda AMD uninstalleri kullanın dediğiniz yeri anlamadım orası tam olarak nedir onu anlamadım bu işlemi yaparken yapamadığım yer olursa diye Instagram veya discord dan size ulaşabileceğim bir yer var mı ?
1. kısım sürücüleri indirme linkleri
2. kısım da sürücüleri nasıl kullanacağınızı anlattım.

Hamzax

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
HamzaKaya
Hocam Settings'e tıkla gelen ekranda exit menüsüne tıkla. Restore Defaults olması gerek ona basın. Ondan sonra save and reboot yapıp tekrardan BIOS'a girin. Girdikten sonra A-XMP Profile 2'yi seçin ardından gene exit menüsüne girin ve save and exit yapıp çıkın.
Peki bunu da yapmam gerekiyor mu ?

1. kısım sürücüleri indirme linkleri
2. kısım da sürücüleri nasıl kullanacağınızı anlattım.
İkinci linki açınca sayfa bulunamadı diyor telefondan bakınca giriyor ama yazdığınız sürüm yok

Son düzenleme:
Top Bottom