Neler Yeni

Ryzen 3 2200g overclock sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Nazmi Gun
Hayırlı günler yaklaşık 3 ay önce apu topladım sistemde
Anakart:

MSI B450M-A PRO MAX​

işlemci:

AMD Ryzen 3 2200G​

bilgisayar bilgim var daha önce intel işlemcim vardı ona oc yapmıştım ama buna yaptığımda olmadı. atıyorum 3.7 ye çıkartıp cs giriyorum oyun açılıyor bir sıkıntı yok ama maçta bir şey oluyor shutdown atıyor bilgili biri yardım edebilir mi ? Çok mutlu olurum.

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Resad
Instagram
resad.sadiqov29
Steam
Authority6655
Anakart:

MSI B450M-A PRO MAX​

işlemci:

AMD Ryzen 3 2200G​

bilgisayar bilgim var daha önce intel işlemcim vardı ona oc yapmıştım ama buna yaptığımda olmadı. atıyorum 3.7 ye çıkartıp cs giriyorum oyun açılıyor bir sıkıntı yok ama maçta bir şey oluyor shutdown atıyor bilgili biri yardım edebilir mi ? Çok mutlu olurum.
Isi degerleri nasil

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Resad
Instagram
resad.sadiqov29
Steam
Authority6655
Hiçbir ısı sıkıntısı görmedim saatlerce rdr2 ve fh4 oynamama rağmen stock amd fan var.
Stock fanla isi sorunu olusmadi yani overclock o zaman iverclock yapmamissin baska bir sey bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbir ısı sıkıntısı görmedim saatlerce rdr2 ve fh4 oynamama rağmen stock amd fan var.
M.I.T. sekmesinden Gelişmiş Frekans Ayarlarına gireceğiz, oradan Advanced CPU Settings ayarlarına gireceğiz, CPU Saati Hızı ayarını yapmak istediğimiz GHz'ı 10 ile çarpıp yazacağız, yani 4.2 GHz için 42.00 yazacağız.
Önerim 38.00 yazmanız.

Sonra M.I.T. sekmesine geri geleceğiz, Gelişmiş De-Deilim ayarlarına gireceğiz, Dinamik VCore(DVID) ayarına gelip orası +0.350V olana kadar + tuşuna bas

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Nazmi Gun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Stock fanla isi sorunu olusmadi yani overclock o zaman iverclock yapmamissin baska bir sey bu

M.I.T. sekmesinden Gelişmiş Frekans Ayarlarına gireceğiz, oradan Advanced CPU Settings ayarlarına gireceğiz, CPU Saati Hızı ayarını yapmak istediğimiz GHz'ı 10 ile çarpıp yazacağız, yani 4.2 GHz için 42.00 yazacağız.
Önerim 38.00 yazmanız.

Sonra M.I.T. sekmesine geri geleceğiz, Gelişmiş De-Deilim ayarlarına gireceğiz, Dinamik VCore(DVID) ayarına gelip orası +0.350V olana kadar + tuşuna bas
zaten şuan oc yapılı değil oc yapmak istiyorum ryzen master diye bir uygulama var odaki ayarları tam bilmiyorum

Önerim 38.00 yazmanız.

bunları biostan yapacağım değil mi ?

Ekler

• resim_2021-09-30_192424.png
    resim_2021-09-30_192424.png
    320.6 KB · Hit: 39

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Resad
Instagram
resad.sadiqov29
Steam
Authority6655
zaten şuan oc yapılı değil oc yapmak istiyorum ryzen master diye bir uygulama var odaki ayarları tam bilmiyorum

Durdugu yerde shotdown etmesi isi sorunu ola bilir

Evet bios

F2 ac sonda f10 kaydet

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Nazmi Gun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Durdugu yerde shotdown etmesi isi sorunu ola bilir

Evet bios
düşündüğüm kadarıyla ısıyla bir alakası yok çünkü cpu test uygulamalarında test etmiştim 90 lara falana çıkmamıştı. Mesela csde bir bomba gelsin veya aksiyonlu bir ortama girilince shutdown atıyor sebebini anlayamadım.

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Resad
Instagram
resad.sadiqov29
Steam
Authority6655
düşündüğüm kadarıyla ısıyla bir alakası yok çünkü cpu test uygulamalarında test etmiştim 90 lara falana çıkmamıştı. Mesela csde bir bomba gelsin veya aksiyonlu bir ortama girilince shutdown atıyor sebebini anlayamadım.
Yani shutdown sirasinda gozunuz degerlerde olsun anormal bir durum varmi

DOKTOR🥼

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,015
İsim
Resad
Instagram
resad.sadiqov29
Steam
Authority6655

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
Anakart:

MSI B450M-A PRO MAX​

işlemci:

AMD Ryzen 3 2200G​

her oc sonrası işlemcini prime 95 testine sokmanı öneririm ki bir stabilite sorunu varsa direk anla diye.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Enes Nazmi Gun
Top Bottom