Neler Yeni

Ryzen 3 3100 Gtx 1650 Super Fps Drop

Azexxes

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,873
İsim
Okan Aslantaș
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Şahin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birkaç test yaptım görüldüğü gibi tam fps drop girdiği zaman ss aldım en çok oynadığım oyunlar bunlar sebebini hala çözemedim sistem 4 aylık temiz eski bile değil 1 haftadır sıkıntılı.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    1.6 MB · Hit: 60
  • resim_2021-02-24_195256.png
    resim_2021-02-24_195256.png
    2.5 MB · Hit: 60
  • sss.png
    sss.png
    2 MB · Hit: 60
En İyi Cevap
7
Güç kaynağı nedir? Ayrıca 8GB ram artık yetmiyor ramden olabilir.

Birkaç test yaptım görüldüğü gibi tam fps drop girdiği zaman ss aldım en çok oynadığım oyunlar bunlar sebebini hala çözemedim sistem 4 aylık temiz eski bile değil 1 haftadır sıkıntılı.
Sorun ram kaynaklı görünüyor ortadaki resimde ramin neredeyse tamamı kullanılıyor. Bir 8gb ram daha alın 8gb yetmiyor artık ve ssd alın ssd niye almamışsınız ki ssd olmassa olmaz.

TALHA MURAT

80+ Silver
Ryzen 3 3100
Msi Gtx 1650 Super
Corsair 8gb 3000 mhz ddr4
500gb hdd (10yıldan fazla)

Arkadaşlar son 1 haftadır oyunlarımda fps drop yaşıyorum gta 5 60 ın altına inmezken fps 55 54'e düşüp ani kasma yaratıyor.
Ac Origins'te aynı sorun var Rocket leauge ve daha birçok oyunda bu sıkıntı ile karşılaştım. Ekran kartı %100 ve işlemci %50 60 geçmiyor darboğaz olduğunu sanmıyorum.
Harddisk fps drop yapar mı bilmiyorum çünkü 10 yıllık bir hdd rpm 5400 olması lazım.
https://www.gezginler.net/indir/crystaldiskmark-2.html bu programı yükle test yap ve gönder.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Şahin
PSU'nuz kalitesiz PSU değiştirin kaliteli bir PSU alın ve SSD alın son olarakta bir adet daha 8gb ram alın mükemmel olur. Önceliğiniz PSU'yu değiştirin.
cevabınız için teşekkür ederim 120 gb ssd kullanıyorum windows ve uygulamarımı oraya yükledim oyunlarımı hddye yüklüyorum son bir sorum olacak attığım sslerde işlemci ve ekran kartında bir sıkıntı yok dimi çünkü herhangi bir oc yapmadım. Umarım psu aldıktan sonra ve ram aldıktan sonra sorunum çözülür.

En İyi Cevap
7
cevabınız için teşekkür ederim 120 gb ssd kullanıyorum windows ve uygulamarımı oraya yükledim oyunlarımı hddye yüklüyorum son bir sorum olacak attığım sslerde işlemci ve ekran kartında bir sıkıntı yok dimi çünkü herhangi bir oc yapmadım. Umarım psu aldıktan sonra ve ram aldıktan sonra sorunum çözülür.
Ram az olduğu için işlemciye yük biniyor bunu bende yaşadığım için tecrübe ile söylüyorum ram aldığınızda işlemcide ki yük azalacak böylelikle drop olmayacaktır. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Şahin
Ram az olduğu için işlemciye yük biniyor bunu bende yaşadığım için tecrübe ile söylüyorum ram aldığınızda işlemcide ki yük azalacak böylelikle drop olmayacaktır. :)
Şöyle diyim biraz bütçe sıkıntım var şöyle bir yazı okudum clsi ve mhz aynı olup markası farklı olan ramler uyumlu olabiliyormuş.
bunlar marka olarak nasıl alsam uyumlu olur mu acaba ?

En İyi Cevap
7
Şöyle diyim biraz bütçe sıkıntım var şöyle bir yazı okudum clsi ve mhz aynı olup markası farklı olan ramler uyumlu olabiliyormuş.
Şuan sisteminizde takılı olan ramin aynısını almanız gerekiyor yoksa uyumsuzluk olur.

TALHA MURAT

80+ Silver
hereşy normal gözüküyor fakat 60 fps ye sabit kalıyor galiba bi oynda dikey sekronizasyon kapalı yani vsyc kapalı olmalı.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Bora Şahin
Furmark testi yaptım sonuçları normal mi ?

Ekler

• IMG-20210225-WA0001.jpeg
    IMG-20210225-WA0001.jpeg
    2.2 MB · Hit: 41
Top Bottom