Neler Yeni

Ryzen 3 3300x hakkında fikir ve fan Tavsiyesi

Rikitass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Canberk
arkadaşlar merhaba, şuanki sistemim

-ryzen 1500x
-rx 570
-16 gb 2400mhz ram
-asus b350 prime plus

bir süredir önce işlemci sonra da ekran kartı güncellemeyi düşünüyordum, gözüm hep ryzen 3600'de idi fakat fiyatları aşırı absürt, yeni işlemecilerin gelmesini bekleyeceğiz de düşecek de bilmem ne en dayanamadığım işler ve ne zaman bu tarz şeyleri beklesem hep zarara girmişimdir. Sonuç olarak bu gece incehesaptan 1900 TL'ye ryzen 3 3300x aldım umarım pişman olmam. Hata mı ettim sizce?

ve asıl sorum şu, bendeki 1500x'i satacağım ve 3300x'i 1500x'den kalan stok soğutucu ile soğutsam sıkıntı yaşar mıyım? öyle overclock falan işim olmaz zaten dümdüz kullanıcıyım. çok masrafa da girmek istemiyorum.

son olarak önümüzdeki 1-2 ay içerisinde de rx6600'e güncellemek istiyorum sistemi evet darboğaz yapacağını az buçuk illaki ben de tahmin ediyorum öyle hemen gömmeyin ama en nihayetinde kullanılabilir bir sistem olur mu, 140 değil de 130-120 fps versin çok da umrumda değil zaten gözüm algılamıyor, 60'ın altına düşmediği sürece hiç bir sıkıntı yok benim açımdan :D

şimdiden geri dönüşleriniz ve fan konusundaki tavsiyleriniz için teşekkür ederim.

Top Bottom