Neler Yeni

Ryzen 5 2600 ? Ryzen 5 3600 ?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,975
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
3300X öneririm eğer 1650 Super ile kullanılacaksa. İleride RX 6600XT'ye kadar yolun var.

Önerme dostum. Başlıkta Ryzen 5 2600 ve Ryzen 5 3600 yazıyor. Başka işlemci öneremezsin. Arkadaş öyle diyor. Senin gibileri anlayamaz bir de.

qa4adwl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
qawl dqwl
Hepinize ilgilendiğiniz ve önerileriniz için çok teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mert Soytürk
Arkadaş insanları kötülemek için konu açmış gibi
1650 superi ikisi ile de kullanabilirsin
ikisi de besler
Ama 3600 ya da 2600 almak mantıklı değil

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,975
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Konuyu dağıtmayın lütfen.

Konu açıklamasında " Bütçe 2600, 3600 işlemcilerinin herhangi bir tanesini alacak kadar var. " bütçemi belirtmiş bulunmaktayım. İşlemcilerin fiyatını bulamayacak kadar bilgiye sahip değilseniz eğer, öneri yapmamanızı istemem. Tercih ve ya öneri yapmayın diye bir şey söylemedim.
Diyelim ki Ryzen 5 3600 işlemciyi alacak kadar bütçeniz var. FİYATINI ELBETTE BİLİYORUM. 3.700 TL toplamda bütçeniz mi var yoksa kenarda biriktirdiğinle birlikte 5.000 TL bütçeniz mi var, nereden bilebilirim? Sorarak öğrenebilirim. Bana daha yanıt vermeyin, cevaplamayacağım.

qa4adwl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
qawl dqwl
Burada insanlardan bir konuda yardım istemişsin onlar da sana daha yararlı olabilecek bir şey söylemiş ve sen buna agresif yaklaşıyorsun sizin gibileri anlamakta zorlanıyorum
Agresif bir şekilde yaklaşmıyorum. Bütçemi belirttiğim halde bana " Bütçe nedir ? " diye sordu ve bende onu anlamadığımı belirttim. Burada agresiflik bir şey yok. Tekrar ediyorum, lütfen konuyu dağıtmayın. Buraya yardım için geldim ve öneri, tavsiye yapmayın diye bir şey söylemedim.

MovesLikeJaggeR

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Agresif bir şekilde yaklaşmıyorum. Bütçemi belirttiğim halde bana " Bütçe nedir ? " diye sordu ve bende onu anlamadığımı belirttim. Burada agresiflik bir şey yok. Tekrar ediyorum, lütfen konuyu dağıtmayın. Buraya yardım için geldim ve öneri, tavsiye yapmayın diye bir şey söylemedim.
O arkadaşın yazdığını gördüm ve bütçeni yazdığını fark edemediğini düşündüm lafım ona değil intel öneren arkadaşlara başka tavsiye istemedim falancasına onlar da mantıklısını söylediler o bütçede 11400f daha iyi olur diye konuyu saptıran sensin neyse

qa4adwl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
qawl dqwl
Diyelim ki Ryzen 5 3600 işlemciyi alacak kadar bütçeniz var. FİYATINI ELBETTE BİLİYORUM. 3.700 TL toplamda bütçeniz mi var yoksa kenarda biriktirdiğinle birlikte 5.000 TL bütçeniz mi var, nereden bilebilirim? Sorarak öğrenebilirim. Bana daha yanıt vermeyin, cevaplamayacağım.
Kenarda para olsa bile işlemciye verecek kadar bütçeyi belirtdim. Kendimi savunuyorum sadece, yanıt vererek sizi rahatsız ettiysem özür dilerim. :( :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Mert Soytürk
Bu ikisi çok çok daha mantıklı

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,975
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Kenarda para olsa bile işlemciye verecek kadar bütçeyi belirtdim. Kendimi savunuyorum sadece, yanıt vererek sizi rahatsız ettiysem özür dilerim. :( :(
Estağfurullah. Kusura bakmayın.
Sistem özelliklerinizi ve tam olarak ayırdığınız bütçenizi bana belirtin lütfen.

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,511
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
3300X.

qa4adwl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
qawl dqwl
O arkadaşın yazdığını gördüm ve bütçeni yazdığını fark edemediğini düşündüm lafım ona değil intel öneren arkadaşlara başka tavsiye istemedim falancasına onlar da mantıklısını söylediler o bütçede 11400f daha iyi olur diye konuyu saptıran sensin neyse
SAKIN öneri yapmayın diye bir şey söylemedim. Öneri yapa bilirsiniz sadece bütçeyle ilgili konu üzerine onu belirtmiştim. Diğer arkadaşların önerisini kötüleyecek ve ya agresif bir şekilde cevap vermek istesem, tek bir kişiye yanıtlamazdım ve genel chat üzerinden bunu belirtirdim. ( Furkan Karagülle adlı arkadaşında önerisini ve ya yazdığını kötülemedim. Sadece onu anlamadığımı belirttim ve kişinin kendisi agresif yaparak konuyu buraya kadar getirdi. )

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
1650 Super ekran kartına uygun olarak 2600 mü, 3600 mü daha iyidir ? 3600 alınırsa ekran kartı çok güçsüz kalır diyorlar. Siz ne diyorsunuz ?

3600'ün işlemci olarak daha iyi olduğunun farkındayım.

Bütçe 2600, 3600 işlemcilerinin herhangi bir tanesini alacak kadar var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@DerratiX
Ryzen 3600 modeli daha performanslı olduğu için seçilebilir. Daha sonra RX 6600 - RX 6600 XT - RTX 3060 gibi ekran kartı yükseltme imkani sunar.

qa4adwl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
qawl dqwl
Estağfurullah. Kusura bakmayın.
Sistem özelliklerinizi ve tam olarak ayırdığınız bütçenizi bana belirtin lütfen.
Sistemim daha hazır değil. Kasa olarak Spec delta kullanmayı düşünüyorum, HDD WD Blue, SSD Crucial 500GB P5 M.2, anakart Ryzen almak istediğim için b450m s2h seçecektim, fikrimi intel olarak değiştirdim. İntel için anakart önerin varsa söylemen beni mutlu edecektir.

SAKIN öneri yapmayın diye bir şey söylemedim. Öneri yapa bilirsiniz sadece bütçeyle ilgili konu üzerine onu belirtmiştim. Diğer arkadaşların önerisini kötüleyecek ve ya agresif bir şekilde cevap vermek istesem, tek bir kişiye yanıtlamazdım ve genel chat üzerinden bunu belirtirdim. ( Furkan Karagülle adlı arkadaşında önerisini ve ya yazdığını kötülemedim. Sadece onu anlamadığımı belirttim ve kişinin kendisi agresif yaparak konuyu buraya kadar getirdi. )
Yanlış anladıysam kusura bakmayın.

Ryzen 3600 modeli daha performanslı olduğu için seçilebilir. Daha sonra RX 6600 - RX 6600 XT - RTX 3060 gibi ekran kartı yükseltme imkani sunar.
Teşekkürler.

Top Bottom