Neler Yeni

Çözüldü✓ ryzen 5 3500x destekleyecek ana kart

Snipez

80+
arkadaşlar merhaba, öncelikle sistemime ram takviyesinde bulunmak istiyorum ama şuan yeterli mi güncel oyunlar ve bir kaç program için?
ram takviyesi yapmak için ana kartımın değişmesi lazım çünkü 2 adet slot var ve ikisi de dolu. Sistem imzamda mevcut ama yine de alt tarafa yazıyorum mobilden girenler için.

İşlemci: AMD RYZEN 5 3500X
Anakart: B450M-K II
Ekran Kartı: Rog Strix RTX2060
Ram: Corsair Vengeance (2x8) 3000MHz CL16
Kasa: Corsair Spec Delta RGB
SSD: Kingston
a2000 nvme 500gb

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
İşlemcin Dual Ram desteği mevcut Quadro ram ile büyük bir performans artışı göremezsin sadece bellek kullanım miktarın artar bu sebepten Elindeki mevcut ramleri satıp 2x16 32gb Ram alman daha mantıklı seçenek İleride işlemciyi yükseltmeyeceksen bu anakart yeterli sana boşuna masraf etme.

Snipez

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemcin Dual Ram desteği mevcut Quadro ram ile büyük bir performans artışı göremezsin sadece bellek kullanım miktarın artar bu sebepten Elindeki mevcut ramleri satıp 2x16 32gb Ram alman daha mantıklı seçenek İleride işlemciyi yükseltmeyeceksen bu anakart yeterli sana boşuna masraf etme.
Anladım üstat çok teşekkür ederim :giggle:

Snipez

80+
her ihtimale karşı her zaman anakartını bios güncel tut Ram iyileştirmesi yapılmış olabilir.
Driver olayını sürekli güncel tutuyorum, ama bios güncelleme falan pek bilgim yok o konuda..

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,306
İsim
Hakanbey
Driver olayını sürekli güncel tutuyorum, ama bios güncelleme falan pek bilgim yok o konuda..
bios güncellemesi en kritik nokta anakartın üstüne taktığın her parçadan bios sorumlu güncellemelerde bu taktığın parçaların uyumlulukları iyileştiriliyor. Gerekirse yeni özellikler ekleniyor v.s

Dušan Tadić

80+ Silver
anakartını yükseltmeye gerek yok bu seviyeler için yeterli bir anakart kullanıyorsun ancak ram yükseltme yapmayı düşünüyorsan sana tavsiyem elindeki ramlarden birini satıp 16gb lik single ram alman
günümüzde 16 gb bile fazla fazla yeterliytken 24gb seni uzun yıllar götürecektir...

Snipez

80+
bios güncellemesi en kritik nokta anakartın üstüne taktığın her parçadan bios sorumlu güncellemelerde bu taktığın parçaların uyumlulukları iyileştiriliyor. Gerekirse yeni özellikler ekleniyor v.s
nasıl yapmam gerektiğini bilmiyorum ki, araştırayım biraz onu teşekkür ederim..
anakartını yükseltmeye gerek yok bu seviyeler için yeterli bir anakart kullanıyorsun ancak ram yükseltme yapmayı düşünüyorsan sana tavsiyem elindeki ramlarden birini satıp 16gb lik single ram alman
günümüzde 16 gb bile fazla fazla yeterliytken 24gb seni uzun yıllar götürecektir...
birisi 8 birisi 16 uyar mı, herhangi bir problem yaratmaz mı hocam.

Snipez

80+

Dušan Tadić

80+ Silver
birisi 8 birisi 16 uyar mı, herhangi bir problem yaratmaz mı hocam.
uyar, sadece cl ve mhz değerlerinin aynı olması önemli eğer mhz değerleri aynı değilse de yüksek olan ram kendini düşük olan ram seviyesine çekiyor, ama aynı şey cl değeri için de geçerli mi bilmiyorum

Snipez

80+
uyar, sadece cl ve mhz değerlerinin aynı olması önemli eğer mhz değerleri aynı değilse de yüksek olan ram kendini düşük olan ram seviyesine çekiyor, ama aynı şey cl değeri için de geçerli mi bilmiyorum
tamamdır, teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,621
Üyeler
140,674
Son üye
Yiğit Okumuş
Top Bottom