Neler Yeni

RYZEN 5 3500X SICAKLIK

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
AMD Ryzen 5 3500x kullanıyorum sıcaklık değerleri çok ani çıkıyor ve iniyor kasadan ses geliyor baya yüksek miktarda(sinir edecek kadar) kasayı sabah temizlettim ama herhangi bi sıcaklık değişimi olmadı çözümünü bulamıyorum 1 el rekabetçi sonunda 71 dereceyi gördü daha önce asla bu sıcaklıkları almamıştım sadece tarayıcı açıkken(boşta) bu değerleri alıyorum
WhatsApp Image 2021-01-15 at 14.59.20.jpeg

Zebellah

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
948
İsim
Mehmet Can Yiğitoğlu
Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
3500x kullanıyorum. Bende de aynı durumdaydı. @kandes22 ile birlikte UV yapmıştık. Sorun düzelmişti.
Sende de böyle fan sesinde artma azalma oluyor muydu
Mesaj otomatik birleştirildi:

3500x kullanıyorum. Bende de aynı durumdaydı. @kandes22 ile birlikte UV yapmıştık. Sorun düzelmişti.
Ve saniyelik değişimler cs oynadım 30 dakika 65 derece gösterdi oyunu kapattığım gibi 8 saniye gibi bi sürede 40lara düştü birden 50 55 oldu

aeyldrmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
437
İsim
Ahmet Emir
Instagram
a.e.yldrmm
Steam
aeyldrmm
Facebook
a.e.yldrmm
AMD Ryzen 5 3500x kullanıyorum sıcaklık değerleri çok ani çıkıyor ve iniyor kasadan ses geliyor baya yüksek miktarda(sinir edecek kadar) kasayı sabah temizlettim ama herhangi bi sıcaklık değişimi olmadı çözümünü bulamıyorum 1 el rekabetçi sonunda 71 dereceyi gördü daha önce asla bu sıcaklıkları almamıştım sadece tarayıcı açıkken(boşta) bu değerleri alıyorum Alıntıyı görüntüle
Termal macununu ve soğutucunu kontrol etmeni öneririm eğer sorun yoksa garantiye göstermek faydalı olabilir eğer garantisi devam ediyorsa.

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
Termal macununu ve soğutucunu kontrol etmeni öneririm eğer sorun yoksa garantiye göstermek faydalı olabilir eğer garantisi devam ediyorsa.
Garantisi devam ediyor 9 ay oldu alalı fakat 4. defa teknik servise gitmiş olacak yine giderse ürünü 2 3 ay kullanamadım eğer tekrar başvurmam gerekirse mahkeme ile başvurmayı ve iadesini istemeyi düşünüyorum

AMD Ryzen 5 3500x kullanıyorum sıcaklık değerleri çok ani çıkıyor ve iniyor kasadan ses geliyor baya yüksek miktarda(sinir edecek kadar) kasayı sabah temizlettim ama herhangi bi sıcaklık değişimi olmadı çözümünü bulamıyorum 1 el rekabetçi sonunda 71 dereceyi gördü daha önce asla bu sıcaklıkları almamıştım sadece tarayıcı açıkken(boşta) bu değerleri alıyorum Alıntıyı görüntüle
Usta bios ayarlarını varsayılana dön de yapabilirsin bu da çözüm olabilir eper voltajlarda herhangi bir sorun oluşmuşsa çözülür diye umuyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
Bugün temizlettim termal macun için tekrar arayacağım sabah kontrol ettiniz mi diye işlemci içinde sıvı soğutma alıp deneyeceğim

Garantisi devam ediyor 9 ay oldu alalı fakat 4. defa teknik servise gitmiş olacak yine giderse ürünü 2 3 ay kullanamadım eğer tekrar başvurmam gerekirse mahkeme ile başvurmayı ve iadesini istemeyi düşünüyorum
Önceden ne için gitti ki o kadar garantiye

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Can
Usta bios ayarlarını varsayılana dön de yapabilirsin bu da çözüm olabilir eper voltajlarda herhangi bir sorun oluşmuşsa çözülür diye umuyorum
Oc ve bilgisayar konusunda o kadar bilgisizim şöyle özetleyeyim ekran kartını bile bilgisayar tamircisinde takdırdım :D

Önceden ne için gitti ki o kadar garantiye
Ürün bozuk gönderildi monitörün yarısında mavi ekran hatası ve elektrik kaçağı vardı kablosunda 3 defa gitti 2 ayda çözemediler sorunu elim ile 2 sayfa yazınca ve tebligatı gönderince kutu değişimi yapıldı

Oc ve bilgisayar konusunda o kadar bilgisizim şöyle özetleyeyim ekran kartını bile bilgisayar tamircisinde takdırdım :D

Ürün bozuk gönderildi monitörün yarısında mavi ekran hatası ve elektrik kaçağı vardı kablosunda 3 defa gitti 2 ayda çözemediler sorunu elim ile 2 sayfa yazınca ve tebligatı gönderince kutu değişimi yapıldı
Uff hocam size baya sıkıntı ürün gelmiş vallaha ne deyim geçmiş olsun
Bir an önce o üründen iade ile sonuçlanmasını sağlayın derim

Top Bottom