Neler Yeni

ryzen 5 6600h işlemci frekansı dalgalanması

Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Eyüphan DEMİRCİ
arkadaşlar selam , 5-6 ay önce hp victus 16 modelinin rtx3050ti ve ryzen 5 6600h olan modelini aldım cihazdan aslında memnunum bir sıkıntım yok 8 gb ram olması dışında onuda yakın zamanda takıcam sıcaklık değerleri normal bir laptopa göre iyi lakin oyunlarda bi işlemcinin 80-85 derecede gezmesi beni rahatsız ediyor ne olursa olsun bende termal macun araştırmaya başladım forumlarda ve araştırmalarımda baktığım ve bulduğum sonuçlar şöyle: pump out effect olacağından thermall grizly kryonaut bile laptoplara olmuyormuş ben kryonaut extreme almayı düşünüyordum ama pump out effect olayını duyunca macun değiştirmekten vaz geçtim ya conductanaut kullancağız yada honeywell ptm 7950 ki honeywell benim hoşuma gitti açıkcası bir video izledim çocuk honeywell uygulamış ve turbo fan ile 3dmark time spy testi yapıyor öncesinde işlemci sıcaklıkları 98 derecelere çıkarken honeywell ile max 92 görüyor ve çocuk memnun bende kendi laptopumu test etmek istedim ve turbo fan ile 3dmark time spy testi yaptım benim işlemcim turbo fan ile 82 dereceyi geçmedi buda beni termal macun değiştirmemin gereksiz olduğuna ikna etti demekki adamlar kaliteli macun kullanmış fakat şöyle bişey farkettim videosunu izlediğim çocuğun işlemcisi honeywell ile 92 derecelere çıkarken turbo frekansı olan 4.6 dan hiç kıpırdamamış (onun işlemcisi farklı) düz bir çizgi halinde ilerliyor ama benim işlemcim 82 derecenin üstüne çıkamamasına rağmen (hatta son anlara kadar 79-80 dolaşıyordu testte ) benim işlemci frekansım turbo frekansım olan 4.5 de sabit durmuyor 4.3-4.4 lere düşüyor çıkıyor bunun sebebi nedir ? nasıl düzeltebilirim honeywell uygulamamı önerir misiniz? yardımcı olursanız sevinirim çocuğun videosunu (10. dakika ) ve kendi 3d mark test sonuçlarımı buraya ekleyeceğim şimdiden teşekkürler.

(dakika 10)

Ekler

• resim_2023-03-02_155601496.png
    resim_2023-03-02_155601496.png
    521.7 KB · Hit: 17
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,525
Üyeler