Neler Yeni

Ryzen 5 3600 ısınma sorunu

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Muhammet Kürkçü
Anladım dostum. Senin o işlemciyi adam etmen için sıvı soğutma şart, valo da 50 FPS topladi PC
Bende sıcaklık ile ilgili bir problem yok ama mhz den pek memnun sayılmam pc yi aldığımdan beri daha doğru düzgün 4,2ghz i hiç görmedim sayılır bunun içinde overclock lazım ama çok anlamıyorum maalesef.

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Ali Burak
Bende sıcaklık ile ilgili bir problem yok ama mhz den pek memnun sayılmam pc yi aldığımdan beri daha doğru düzgün 4,2ghz i hiç görmedim sayılır bunun içinde overclock lazım ama çok anlamıyorum maalesef.
3600 e o.c aşırı basit.
Voltaj ve LLC ayarlari ile çok rahat ayarlaniyor

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Ali Burak
İlk pc yi topladıktan sonra hiç bakmadım. Nereden bakabilirim acaba?
Hwinfo kur, başlarken sensörler ile başlat de CPU başlığı altında ortalama Max min kaç volt çektiğini goreceksin

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Muhammet Kürkçü
Hwinfo kur, başlarken sensörler ile başlat de CPU başlığı altında ortalama Max min kaç volt çektiğini goreceksin
Hocam pc yi yeni açtım ve boşta şuan.

Ekler

• Screenshot_2024-02-01-23-30-05-297_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-02-01-23-30-05-297_com.miui.gallery.jpg
    1.2 MB · Hit: 22

Mithril

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Muhammet Kürkçü
Voltaj oto da sanırım 1,4 volt garanti çıkıyor. Muhtemelen 1,10 1,20 v arası senin işlemci için yeter. Ben 1,35 volt altını göremedim daha.
Hocam acaba overclocktan falan anlıyorsanız yarın yazsam size yardımcı olurmusunuz?

Aisen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Ali Burak
Hocam acaba overclocktan falan anlıyorsanız yarın yazsam size yardımcı olurmusunuz?
Uzun yıllardır Pcler ile haşır neşirim, hem iş hem hobi elbette müsait olursam yardımcı olurum. Korkmana gerek yok
Çok basit biostan girip voltajı manuel veriyorsun, deneyerek islemcine göre Max kaç volt vermen gerek öğreniyorsun. İlk ben olsam 1,15 volt verir denerim. Kabul etmez ise PC açılmaz. Açılmazsa ya bios pilini söker, yada jbat pinlerine düz tornavida değdirip 10 saniye kadar beklersin bios u defualta alır açılır PC. Böyle deneye deneye bulursun. Sonrası ince iş pbo, cbp LLC

Dahası  
Reaksiyon skoru
94
İsim
Hakan yılmaz
Yeni termal macun sürdüm cooler master htk-002 stok fanını taktım boşta 53-55 derece oyuna girince 85-93 derece core performance boost kapalı
Voltajı anakarta bırakırsan maximum değerleri kullanır buda sana sıcaklık olarak geri döner. Sıvı soğutucu bile kullansan o voltajı düşürmediğin sürece sıcaklık yine hep yüksek kalacaktır. İnternetten araştır youtube de bir dünya voltaj düşürme frekans ayarları videosu var. Benim 3600 işlemci anakarta bıraktığımda 1.4 voltaj ile çalışlıyor üstüne birde 4 ghz lerde dolaşıyor hem sıcaklık veriyor hemde ghz düşük ne saçma değilmi.
voltajı 1.2 yaptım soğudu buz kesti 4.3 ghz ile de performans artışı sağladım.

Cihan-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Cihan
Voltajı anakarta bırakırsan maximum değerleri kullanır buda sana sıcaklık olarak geri döner. Sıvı soğutucu bile kullansan o voltajı düşürmediğin sürece sıcaklık yine hep yüksek kalacaktır. İnternetten araştır youtube de bir dünya voltaj düşürme frekans ayarları videosu var. Benim 3600 işlemci anakarta bıraktığımda 1.4 voltaj ile çalışlıyor üstüne birde 4 ghz lerde dolaşıyor hem sıcaklık veriyor hemde ghz düşük ne saçma değilmi.
voltajı 1.2 yaptım soğudu buz kesti 4.3 ghz ile de performans artışı sağladım.
aynısını deneyeceğim kule tipi fan takacağım birazdan 1.2 ile 4.3ghz deneyeceğim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
937,562
Üyeler
147,374
Son üye
5ziydin1