Neler Yeni

Ryzen 5 3600 Overclock

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,447
İsim
oğuzhan ege
silikon testi yapınca orada değerler çıkıyor kaç ghz kaç volt olacağı en yüksek değerin bi alt değerini biostan ayarlayınca sorun olmuyor 3100 işlemciyi 4200 de kullanıyorum en üst değeri denedim siyah ekran verdi gold un bi attıydı silikon, gold da belki en yüksek Değer çalışabilir
yukarda bi ss attım hocam bende clocktuner ile kendi değerlerimi gold çıktı overclock yapsak çok fazla değişiklik olurmu acaba tahmini ne kadar belirli bi fps yada.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
herkeze göre değişir soğutucumdan dolayı rahatım herhangi bi ısı sorunu yada ani bi dalgalanma fps düşüşü gibi sorunum yok.
Herkese göre değişen bir şey değil bu aslında :D CPB işlemciyi gerektiğinde yüksek GHz'e çıkartmak üzerine kurulu bir sistem. Pek de sağlıklı çalıştığı söylenemez. Benim işlemci boşta 33 derecede çalışıyor. Seninkiyle arasında 6 derece fark var ve bu hiç de az değil. Oyunlarda da boost hızın 4.2GHz olmasına rağmen büyük ihtimal senden daha stabil ve yüksek FPS alıyorumdur. Isı değerlerim de aynı şekilde daha düşüktür. Çünkü işlemci sürekli sabit bir voltajda ve hızda çalışıyor. Bu yüzden performansda veya ısıda bir dalgalanma olmuyor. Ama CPB açıkken voltajı sürekli değiştirdiği, hızı sürekli değiştirdiği için dediğim sorunlar ortaya çıkıyor.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,249
İsim
Deniz Bey
yukarda bi ss attım hocam bende clocktuner ile kendi değerlerimi gold çıktı overclock yapsak çok fazla değişiklik olurmu acaba tahmini ne kadar belirli bi fps yada.
Ne kadar etkisi olur bilmiyorum ben bios üzerinden yapmıştım unuttum öncesi sonrası fps kaç değişti diye

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dostum o programda bronze çıkan işlemci benim ellerimde 1.2v İle 4.4Ghz sabitledim.
Fiziksel olarak işlemcini kurcalamadığın sürece ne tür çip var içinde bilemessin.

Hynix AFR

80+
şanslısınız benim bronze çıktı :/
4.2GHz 1.275V denersiniz, stabil olursa düşürürsünüz voltajı. Pek değer mi bilmem.
Alıntıyı görüntüle
konu takipteyim banada gold çıktı çok fark olurmu overclok yapsak bilemedim ki oyunlarda tahmini fps kaç olabilir ki golden çıktı benim şansıma.
Siz şanslısınız. Eğer soğutucunuz stok değilse, 1.35V 4.4GHz deneyebilirsiniz. Stok soğutucu ile 1.3V üstünü pek önermem. 1.3V 4.35GHz denersiniz, stabil olmazsa 4.3GHz denersiniz.

bypsiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Emirhan Toklu
2600x desteklenen işlemciler arasında yok sanırım

eraychu

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Eray
İlgilendiği Kategoriler
Pokémon
genelde stok soğutucu kullanana kapatın diyorlar soğutucu iyiyse açık olması daha makuldur şahsimce.
ben bir süre stok soğutuculu kullanmak durumundayım. cpb kapatmam yeterli midir?

enokeno

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
634
İsim
Enes Sayar
r5 3600 gold çıktı bende, 1.15 4.2'de kullanıyorum

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,447
İsim
oğuzhan ege
4.2GHz 1.275V denersiniz, stabil olursa düşürürsünüz voltajı. Pek değer mi bilmem.

Siz şanslısınız. Eğer soğutucunuz stok değilse, 1.35V 4.4GHz deneyebilirsiniz. Stok soğutucu ile 1.3V üstünü pek önermem. 1.3V 4.35GHz denersiniz, stabil olmazsa 4.3GHz denersiniz.
hocam teşekkürler snowman t6 ultra kullanıyorum boşta 40 derece oyunlarda 60 dereceyi geçmiyor yayın açarsan 70 derece oluyor bakalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben bir süre stok soğutuculu kullanmak durumundayım. cpb kapatmam yeterli midir?
yani sıcaklık değerlerinize bakın çok yüksek kaçıyorsa kapatmanız tabii ki daha iyi olur ben hiç kapatmadığım için fps düşüklüğü ne kadar oluyor bilmiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,427
Üyeler
140,191
Son üye
Mertceylan18
Top Bottom