Neler Yeni

Ryzen 5 3600 Overclock

xRoxai

80+
İşlemcime Overclock yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz silikon bronz sample snowman t6 ultra soğutucum var stok halde 3.9ghzde 62 dereceyi geçmiyor

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
oğuzhan ege
İşlemcime Overclock yapmak istiyorum yardımcı olur musunuz silikon bronz sample snowman t6 ultra soğutucum var stok halde 3.9ghzde 62 dereceyi geçmiyor
test.png

konu takipteyim banada gold çıktı çok fark olurmu overclok yapsak bilemedim ki oyunlarda tahmini fps kaç olabilir ki golden çıktı benim şansıma.

xRoxai

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
oğuzhan ege
şanslısınız benim bronze çıktı :/
çıktıda yaparmıyız bilemiyorum oyunlarda benim zaten 4.2 ghzde çalışıyor acaba kaça kadar çıkabilir ki tahmini 4.4 mü olur bilmiyorum ama ne kadar faydası olabilir işte.

bypsiko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
86
İsim
Emirhan Toklu

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
oğuzhan ege
Hocam bu program ne ve gold bronz ne anlama geliyor
merhaba program bu clocktuner bu proramdan işlemcinizin slikon kalitesini öğrenmiş oluyorsunuz yani overclock için uygun durumunu görebiliyorsunuz güzel değerlere ulaşabiliyorsunuz diye biliyorum bende şansıma benimde çok güzel seri geldi bunun bi üstü plat geliyor sıralama şöledir.
Platinum Sample > Golden Sample >Silver Sample >Bronze Sample

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
Alıntıyı görüntüle
konu takipteyim banada gold çıktı çok fark olurmu overclok yapsak bilemedim ki oyunlarda tahmini fps kaç olabilir ki golden çıktı benim şansıma.
Bu testin nasıl yapıldığını anlatan bi konu vardı sana zahmet atabilir misin o konuyu? Ayrıca testi CPB kapalı mı yoksa açık mı yaptın?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
oğuzhan ege
Bu testin nasıl yapıldığını anlatan bi konu vardı sana zahmet atabilir misin o konuyu? Ayrıca testi CPB kapalı mı yoksa açık mı yaptın?
cpb açık hocam turbo artırsın kendini nie kapatayım ki soğutucu snowman t6 ultra zamanında 150 TL'ye almıştım çok iyi soğutuyor boşta 39 derece oyunlarda 60 derece geçmiyor yayın açarsan 70 derece 75. bilgisayardan bilgisayara test uzun sürebiliyor bende 35 dk sürdü aklında bulunsun. atıcağım videoda gösteriyor başlangıç dakida 9.10 başlat video bitiş 9.53
konulu olarak öğrenmek istersen burdan öğrenebilirsin. https://www.technopat.net/sosyal/ko...on-kalitesini-oegrenme.1711179/#post-13266079

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
cpb açık hocam turbo artırsın kendini nie kapatayım ki soğutucu snowman t6 ultra zamanında 150 TL'ye almıştım çok iyi soğutuyor boşta 39 derece oyunlarda 60 derece geçmiyor yayın açarsan 70 derece 75. bilgisayardan bilgisayara test uzun sürebiliyor bende 35 dk sürdü aklında bulunsun. atıcağım videoda gösteriyor başlangıç dakida 9.10 başlat video bitiş 9.53
konulu olarak öğrenmek istersen burdan öğrenebilirsin. https://www.technopat.net/sosyal/ko...on-kalitesini-oegrenme.1711179/#post-13266079
CPB voltajı çok oynak veriyor sabit bir voltaj ve GHz'de durmuyor o yüzden sordum. Kapalı yapılması daha sağlıklı olmaz mı ki?

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
oğuzhan ege
CPB voltajı çok oynak veriyor sabit bir voltaj ve GHz'de durmuyor o yüzden sordum. Kapalı yapılması daha sağlıklı olmaz mı ki?
genelde stok soğutucu kullanana kapatın diyorlar soğutucu iyiyse açık olması daha makuldur şahsimce.

yigitrocks

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,304
İsim
Yiğit Aralim
genelde stok soğutucu kullanana kapatın diyorlar soğutucu iyiyse açık olması daha makuldur şahsimce.
Ben de T6 Ultra kullanıyorum CPB'nin açık olmasının hiçbir mantığı yok bence. Direkt manuel olarak GHz ve Voltaj değeri vermek daha sağlıklı geliyor bana. Hem saçma voltaj dalgalanmalarının önüne geçmiş oluyoruz hem de işlemci sürekli aynı hızda çalışıyor. Daha stabil oluyor böylece.

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,406
İsim
oğuzhan ege
Ben de T6 Ultra kullanıyorum CPB'nin açık olmasının hiçbir mantığı yok bence. Direkt manuel olarak GHz ve Voltaj değeri vermek daha sağlıklı geliyor bana. Hem saçma voltaj dalgalanmalarının önüne geçmiş oluyoruz hem de işlemci sürekli aynı hızda çalışıyor. Daha stabil oluyor böylece.
herkeze göre değişir soğutucumdan dolayı rahatım herhangi bi ısı sorunu yada ani bi dalgalanma fps düşüşü gibi sorunum yok.

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,240
İsim
Deniz Bey
silikon testi yapınca orada değerler çıkıyor kaç ghz kaç volt olacağı en yüksek değerin bi alt değerini biostan ayarlayınca sorun olmuyor 3100 işlemciyi 4200 de kullanıyorum en üst değeri denedim siyah ekran verdi gold un bi attıydı silikon, gold da belki en yüksek Değer çalışabilir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,436
Üyeler
138,354
Son üye
mehmetceylan
Top Bottom