Neler Yeni

ryzen 5 3600 stok soğutucu yeter mi?

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
arkadaşlar selam başlıktada yazdığı gibi 3600 e stok soğutucunun yetmedğini söylüyorlar sizce doğrumu soğutucumu değiştirmelimiyim
forza 4 ve cs go oynuyorum ve
bir şey daha sormak isterim dün işlemcimdeki termal macunu yeniledim üstüne damlattım ve kartla yayım heryerine ve kapatırken ufacık bir noktada sıkıp kapattım yeterlimidir
ve ayriyetten işlemcimin kenarına biraz macun bulaştı ve silebildiğim kadar sildim ve az macun kaldı sıkıntı olur mu
şimdiden teşekkürler

64Bit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Umut-Gün
arkadaşlar selam başlıktada yazdığı gibi 3600 e stok soğutucunun yetmedğini söylüyorlar sizce doğrumu soğutucumu değiştirmelimiyim
forza 4 ve cs go oynuyorum ve
bir şey daha sormak isterim dün işlemcimdeki termal macunu yeniledim üstüne damlattım ve kartla yayım heryerine ve kapatırken ufacık bir noktada sıkıp kapattım yeterlimidir
ve ayriyetten işlemcimin kenarına biraz macun bulaştı ve silebildiğim kadar sildim ve az macun kaldı sıkıntı olur mu
şimdiden teşekkürler
U.V yapmazsan yetmeye bilir , yetse bile stok fandan ötürü sıcaklıklar çok yüksek olur. Macunun fazlası zararlıdır ısıyı tam iletmez işlemcinin üzerine dümdüz bi tabaka sürün işlemcinin üzeri görünmeyecek şekilde yaydıktan sonra sorun olmaz.

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dostum eğerki işlemcin 2010Sut Suf gibi seri numaralı işlemcilerdense.
1.2v ile 4.4Ghz sabitleyip Stock soğutucu ile Yaz ayında bile 65 68 derece takılırsın.

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
U.V yapmazsan yetmeye bilir , yetse bile stok fandan ötürü sıcaklıklar çok yüksek olur. Macunun fazlası zararlıdır ısıyı tam iletmez işlemcinin üzerine dümdüz bi tabaka sürün işlemcinin üzeri görünmeyecek şekilde yaydıktan sonra sorun olmaz.
anladım hocam teşekkürler peki stok soğutucu ne önerirsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki soğutucu olarak ne önerebilirsiniz

Dostum eğerki işlemcin 2010Sut Suf gibi seri numaralı işlemcilerdense.
1.2v ile 4.4Ghz sabitleyip Stock soğutucu ile Yaz ayında bile 65 68 derece takılırsın.
hocam ghz olayını pek yapamıyorum kurcalamkta istemem yinede saolun soğutucu değiştireyim en iyisi

cLarq

80+ Gold
En İyi Cevap
3

hocam ghz olayını pek yapamıyorum kurcalamkta istemem yinede saolun soğutucu değiştireyim en iyisi
En ucuz 120mm Pwm destekli kule tipi soğutucu al tak sorundan kökten kurtulursun.

seloyldz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
210
İsim
seloyldz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bence stok fan bahsettiğin oyunlar için yeterl iolur
ya bende öyle düşünüyodum ama az önce araştırdım biraz yetmez falan gibi şeyler görünce şüphelendim açıkçası

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bahsettiğin oyunlar için gayet yeterli 60-70 civarı dolanırsın. Yaklaşık 2 haftadır stok soğutu ile beraber kullanıyorum 3600ü. Macun olarak Mastergel Pro v2 kullanıyorum. Şu ana kadar max. 85 derece gördüm onu da RDR2 ultra ayarlarda oynarken. RDR2yi de ortalama 75 derece ile oynadım. Şu an boşta stok soğutucu ile ortalama 50 derece alıyorum. İşimden dolayı render aldığım için o kısımda haliyle 80leri görebiliyorum. Onun için de T6 ultra aldım. Henüz takmadım 1-2 güne gelecek. Kısaca ağır oyunlar oynamıyor ve render almıyorsa stok fan seni çok rahat idare eder.

64Bit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Umut-Gün

soğutucu olarak kendi kullandığımı öneririm güzel ve F/P ''Snowman T6 Ultra 6 bakır borulu'' 200 tl gibi fiyatı olması gerek ve fiyatına göre güzel soğutuyor.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
soğutucu olarak kendi kullandığımı öneririm güzel ve F/P ''Snowman T6 Ultra 6 bakır borulu'' 200 TL gibi fiyatı olması gerek ve fiyatına göre güzel soğutuyor.
Bir fanından ufak ses geliyor diyorlar sizde de var mı öyle bir durum? Çözüm olarak o fanı kasaya egzoz fan olarak takan birkaç kişi de gördüm. Tek fanla da çok farkı yokmuş.

64Bit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
347
İsim
Umut-Gün
Bir fanından ufak ses geliyor diyorlar sizde de var mı öyle bir durum? Çözüm olarak o fanı kasaya egzoz fan olarak takan birkaç kişi de gördüm. Tek fanla da çok farkı yokmuş.
kasada 7 tane fan var işlemci fanları dışında yani biraz gürültülü çalışıyor benim kasam fan sesi geliyor bana T6 ultrada ses var biraz evet ama rahatsız edecek düzeyde değil

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
kasada 7 tane fan var işlemci fanları dışında yani biraz gürültülü çalışıyor benim kasam fan sesi geliyor bana T6 ultrada ses var biraz evet ama rahatsız edecek düzeyde değil
Benim kasa da öyle muhtemelen duymam ama bakalım duruma göre çıkarırız bir tanesini sağolasın.

Cevdet Sunay

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
24,936
İsim
Hakan
Biraz yetersiz 3600 için, U.V ile çözülebilir yerine soğutucu da alınabilir.

Top Bottom