Neler Yeni

Ryzen 5 3600 voltaj değerleri nasıl?

ardags35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Arda Eymen
benim kasa mag force 100R hyprex predator ram anakartım b450m plus gaming galiba matx.
anakartı kasaya taktım kasanın içindeyken taktım ben. gayet kolaydı
Tavsiyem 4.2'ye uygun voltajı bulmanız böylece daha çok skor alabilirsiniz.
Hocam az önce denedim 1.11875 voltaj verdim ve sistem reset attı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sistem resetinden sonra 3709 puandan 3685 puana düştüm aşırı ilginç

Son düzenleme:

münşi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Ramazan Karatopcu
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar, İşlemci, Ekran Kartı
4.2ghz 1.20v altında çalıştırabilen duymadım şimdiye kadar. Direkt 1.20 verin. Stabil çalışırsa düşürürsünüz adım adım. 1.11875 çok düşük 4.2ghz için. Tabi çalışsa keşke ama imkansız gibi bişey.

Sistem resetinden sonra 3709 puandan 3685 puana düştüm aşırı ilginç
Ayrıca cinebench testinde 24puan duşme gayet normal. Arkaplanda çalışan bir uygulama falan sebep olabilir 100 puan düşüşe. Misal Windows update açıktır. Steam Epic Games falan. Cinebench yapacaksan sağ altta simgesi görünen MSI Afterburner ya da anakart fan kontrol yazılımını bile kapatırım. Görev yöneticisine de bakıp işlemci kullanımı boşta %1 falan mı diye kontrol et. İşlemci %10 kullanımdaysa cinebench puanı düşük çıkar o oranda. Cinebench test iyaprken sıcaklık takip için HWMonitör gibi bir programın açık olamsı bile 50 100 puan düşürebilir.

ardags35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Arda Eymen
4.2ghz 1.20v altında çalıştırabilen duymadım şimdiye kadar. Direkt 1.20 verin. Stabil çalışırsa düşürürsünüz adım adım. 1.11875 çok düşük 4.2ghz için. Tabi çalışsa keşke ama imkansız gibi bişey.

Ayrıca cinebench testinde 24puan duşme gayet normal. Arkaplanda çalışan bir uygulama falan sebep olabilir 100 puan düşüşe. Misal Windows update açıktır. Steam Epic Games falan. Cinebench yapacaksan sağ altta simgesi görünen MSI Afterburner ya da anakart fan kontrol yazılımını bile kapatırım. Görev yöneticisine de bakıp işlemci kullanımı boşta %1 falan mı diye kontrol et. İşlemci %10 kullanımdaysa cinebench puanı düşük çıkar o oranda. Cinebench test iyaprken sıcaklık takip için HWMonitör gibi bir programın açık olamsı bile 50 100 puan düşürebilir.
Dediğinizi uyguladım ve 3734 puan aldım

Hocam 4.2 1.205 çalıştırdım yine reset attı biraz daha arttırıyorum

Top Bottom