Neler Yeni

Ryzen 5 5600 6 Çekirdek Gözüküyor

SlapMemo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mehmet Yılmaz
BIOS sıfırlayıp dener misin?
Asus anakartım var nasıl sıfırlayacağım? Bu konularda biraz bilgisizim de. Bu arada biosu en son 2020'de güncellemiştim sanırım. Bundan dolayı bir sorun olabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çıkar hele incele yamultmadiysan direkt garantiye
Arkadaş gelip yardım etti beraber taktık. Korkuyorum valla :D. Pinler yamulduysa PC çalışır mı onu bile bilmiyorum Ama takarken hiç bir sıkıntı yaşamadık yani

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,247
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Asus anakartım var nasıl sıfırlayacağım? Bu konularda biraz bilgisizim de. Bu arada biosu en son 2020'de güncellemiştim sanırım. Bundan dolayı bir sorun olabilir mi?
BIOS update Ryzen sistemlerde şart diyebilirim.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,247
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
O zaman bios update yapıyorum. Teşekkürler^. O da olmazsa artık... hayırlısı
BIOS update yapınca zaten BIOS sıfırlanacak. Bazı durumlarda ise Windows yeni bir işlemciye geçince sapıtabiliyor.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaş gelip yardım etti beraber taktık. Korkuyorum valla :D. Pinler yamulduysa PC çalışır mı onu bile bilmiyorum Ama takarken hiç bir sıkıntı yaşamadık yani
Maşallah e yani güncelle yeni işlemcin var 2 sene öncede kalmışın hele onu yap

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
841
İsim
Burak
Biosla alakalı olacağını sanmıyorum msconfigden önyüklemeyi geçip gelişmiş seçeneklere tıklayın işlemci sayısı tikini kaldırın yenilden başlatın sonra aynı işlemi tekrar yapın 12 olarak seçin

alex jensen

80+ Silver
biostan olduğunu pek sanmıyorum galiba pinlere zarar verdin

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,144
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
msconfigden 6 seçtiysen o threadları da alıyor haberin olsun yani 6 seçersen 3 core 6 thread olur. Tiki kaldırman lazım veya 12 seçmen lazım

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,247
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
msconfigden 6 seçtiysen o threadları da alıyor haberin olsun yani 6 seçersen 3 core 6 thread olur. Tiki kaldırman lazım veya 12 seçmen lazım
Böyle olduktan sonra yaptığını düşünüyorum ben o ayarı. BIOS üzerinden kısıtlanmışsa orada da öyle gösteriyor çünkü.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,144
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Böyle olduktan sonra yaptığını düşünüyorum ben o ayarı. BIOS üzerinden kısıtlanmışsa orada da öyle gösteriyor çünkü.
Bazen 12 çıkmıyor seçeneklerde 6 seçince. Ondan da olabilir tabii. Tiki kaldırması lazım ama o kesin

Ayan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Mehmet
msconfig'de ki işlemci sayısı ile niye oynarsın ki, 20 yıldır pro overclock, ram tweak işleriyle uğraşıyorum birklez bile orayı kurcalamadım ah şu ergenler.

SlapMemo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mehmet Yılmaz
msconfig'de ki işlemci sayısı ile niye oynarsın ki, 20 yıldır pro overclock, ram tweak işleriyle uğraşıyorum birklez bile orayı kurcalamadım ah şu ergenler.
Hocam ergenlikle ne alakası var... Orayı hiç oynamadım bile sadece ss almak için çektim. Teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
956,512
Üyeler
150,889
Son üye
Dereke
Top Bottom