Neler Yeni

Ryzen 5 5600 Düşük ayarlarda valorant cs 2 FPS

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Sefa Ozan Kalaycı
ben cs2 de 2k da full ayarlar 250lerde alıyorum kardeşim ordan kafanda bir sonuc cıkabilir belkide

Shourd

80+ Silver
Hocam ortalama ne kadar FPS görürüm valorant için soruyorum düşük ayarlarda oynuyorum oyunu RX 6600 ekran kartım ve 3200 MHz 16 RAM var
hocam ortalama bi değer vermek pek doğru olmaz ama şunu diyim şuanki sisteminizden daha yüksek fps alırsınız ve daha farklı işlemci ağırlıklı oyunlardada rahat edersiniz

Ceasar123

80+ Silver
doğrunuz kadar yanlışınızda var hocam genel olarak oyunlar L3 bellekten beslenmesinin yanında ryzen 5 5600 pcie 4.0 destekliyor ve buda ekran kartından daha iyi performans almayı sağlıyor
Hocam bakın RX 6600'den, çok yüksek modellere tutun. PCI 3 ile PCI4 fps farkı yok. Çünkü dolduramıyolar bile o bant genişliğini.
Özel olarak sadece PCI slotundan çalışan tek ekran kartı RX 6400 var birtek onda o yüzden farkettiriyor PCI4

Shourd

80+ Silver
Hocam zaten şuan 5 500 ile bile 200 250 FPS oynuyorum fotoda değişen bir şey yokki djdjdh
hocam o oyunun eski hali şuanki fpsler daha farklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bakın RX 6600'den, çok yüksek modellere tutun. PCI 3 ile PCI4 fps farkı yok. Çünkü dolduramıyolar bile o bant genişliğini.
Özel olarak sadece PCI slotundan çalışan tek ekran kartı RX 6400 var birtek onda o yüzden farkettiriyor PCI4
hayır hocam gayetde fark ediyor dediğiniz gibi bu tür oyunlarda doldurmasa bile daha yüksek vram tüketen oyunlarda kulanabiliyor ve bu tür oyunlardada azda olsa fark ediyor ayrıca ekran kartı yükseltmesi yaparsa daha rahat olur sadece buda değil ssdsi pcie 4.0 ı destekliyorsa onun içinde iyi olur

Ceasar123

80+ Silver
hocam o oyunun eski hali şuanki fpsler daha farklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır hocam gayetde fark ediyor dediğiniz gibi bu tür oyunlarda doldurmasa bile daha yüksek vram tüketen oyunlarda kulanabiliyor ve bu tür oyunlardada azda olsa fark ediyor ayrıca ekran kartı yükseltmesi yaparsa daha rahat olur sadece buda değil ssdsi pcie 4.0 ı destekliyorsa onun içinde iyi olur
En fazla spidermande fark gördüm. %4 ile %5 arası oynamış. Diğer oyunlarda fark %1'i geçmiyor.
1708532222646.png
Siz heralde çok uç model kartları söylüyorsunuz.
Kaldıki arkadaşta RX 6600 var.

Shourd

80+ Silver
En fazla spidermande fark gördüm. %4 ile %5 arası oynamış. Diğer oyunlarda fark %1'i geçmiyor.
Alıntıyı görüntüle
Siz heralde çok uç model kartları söylüyorsunuz.
Kaldıki arkadaşta RX 6600 var.
ilk olarak hocam genel olarak böyle testler pek doğru değil ikinci olarka zaten fps açısından değil ileriye dönüklük açısından dedim ve son olarak zaten işlemcinin güçlü olduğu belli bu neyin tartışması iyi forumlar

Ceasar123

80+ Silver
ilk olarak hocam genel olarak böyle testler pek doğru değil ikinci olarka zaten fps açısından değil ileriye dönüklük açısından dedim ve son olarak zaten işlemcinin güçlü olduğu belli bu neyin tartışması iyi forumlar
1- Hocam genel olarak doğru olmadığını düşünüyorsanız eğer birden fazla videoya bakabilirsiniz. Öyle karar verebilrsiniz. Zira 2 video attım ama daha videolar bulunmakta.
2- Zaten ben 5600 önerdim ama bu PCI3-4 teziniz hakkında konuştum sadece. Eğer Valorant için istiyorsa ve 5600 alınabilme sebebinide söyledim.
3- İşlemci kıyaslaması yapmadım zaten, işlemcilere sözüm yok.

Palo DAYI

80+ Gold
ben fazla cs oyuncusu degılım ama bende 5600 ve rx6700 10gblık versıyonu war yuksek ayarlada 350 rahat verıyodu suan yuklu degıl olsa bılgılendırırdım

xTURANN

80+ Silver
Arkadaşın ekran kartını bilip yorumlasan daha doğru olmaz mı ?
Evet daha doğru olur ama oyun valorant. İşlemci odaklı. Ekran kartını kullanmıyordur bile. Max %10 falan. O Derece az kullanıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,907
Üyeler
156,402
Son üye
Divi
Top Bottom