Neler Yeni

Ryzen 5 5600 için soğutma önerisi?

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Yılmazhan Yıldız
Merhaba. Ryzen 5 5600 kullanıyorum. Boşta 60-70 arasında geziyor sıcaklık odam biraz sıcak malum yaz ayındayız ve masanın altında duruyor kasa. Discord ve Valorant açıkken bir sorun yok fakat alta alıp yanında opera açtığımda birkaç dakika sonra donuyor bilgisayar ve reset atmak zorunda kalıyorum. Geçen temizlik için kasayı açtım işlemci fanını söktüm temizledim termal macunu bitmiş sayılır fakat elimde olmadığı için o şekilde taktım geri mecbur. Soğutma için nasıl bir yol izleyebilirim? Elimdeki stok fan. İşlemci fanını değiştirmeyi düşünüyorum bir yandan. Diğer yandan hava akışı da olsun diye sıvı soğutma bakıyorum fakat çok pahalı. Piyasaları hiç bilmiyorum askerden yeni geldim o yüzden sizlerin desteğine ihtiyacım var yol gösterirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Koçak
Merhaba. Ryzen 5 5600 kullanıyorum. Boşta 60-70 arasında geziyor sıcaklık odam biraz sıcak malum yaz ayındayız ve masanın altında duruyor kasa. Discord ve Valorant açıkken bir sorun yok fakat alta alıp yanında opera açtığımda birkaç dakika sonra donuyor bilgisayar ve reset atmak zorunda kalıyorum. Geçen temizlik için kasayı açtım işlemci fanını söktüm temizledim termal macunu bitmiş sayılır fakat elimde olmadığı için o şekilde taktım geri mecbur. Soğutma için nasıl bir yol izleyebilirim? Elimdeki stok fan. İşlemci fanını değiştirmeyi düşünüyorum bir yandan. Diğer yandan hava akışı da olsun diye sıvı soğutma bakıyorum fakat çok pahalı. Piyasaları hiç bilmiyorum askerden yeni geldim o yüzden sizlerin desteğine ihtiyacım var yol gösterirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Deepcool Le520 bakabilirsin 5600 kullanıyorum oyunda mak 62 63 gördüm.

• Beğen
Reaksiyonlar: AK47

VersusVenom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
283
İsim
Muhammed Karakaya
Discord
versusvenom
  • Beğen

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Muhammed Koçak

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bünyamina

80+ Platinum
Şöyle söyliyim kısıtlı bir bütçede değilim fakat evlilik arefesindeyim çok büyük masraf yapmadan halletmek daha çok işime gelir
Sen işim çözülsün yeterli demen lazım bence. Arkadaşın önerdiği x123 fanı almanda fayda var. İşlemcine yeterli.

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
741
İsim
Yılmazhan Yıldız
Top Bottom