Neler Yeni

Ryzen 5 5600 ISI SORUNU

Erdem Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,247
İsim
Erdem Arslan
İlgilendiği Kategoriler
Sağlık, Spor, Yabancı Dil
fanımın açısını değiştirdim ve sıcaklık 10-13 derece arası düştü 78i geçmiyor şuanda biraz içim rahatladı ama sıvı soğutma kesinlikle şart bunu anladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

sıvı şart galiba anladım fan açısı değiştirdim biraz düştü derece ama takarken yanlış taktım sanırsam şuan daha iyi sıcaklık
Şuan sıcaklık normal. Sıvı soğutucu hikaye düzgün bir hava soğutuc alın keyfinğze bakın.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,976
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
sıvı soğutma kesinlikle şart
Öyle bir şey yok.

Soğutucuyu geri sökün. Termal macunun fazlalığını alın ve ince bir kağıt parçasıyla tüm yüzeye yayın. UX200'i takarken vidaları zıt bir şekilde yarım yarım döndürün. Sorununuz çözülmüş olacak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Melih Çelebi
Arkadaşlar herkese merhaba ryzen 5 3600x den ryzen 5 5600 e geçiş yaptım anakart x570 msı gaming plus ekran kartı asus dual rx6700xt o işlemci maksimum 65dereceyi görüyordu her şey aynıydı şuan taktığım işlemci ile 85 dereceleri görüyorum soğutucu olarak thermaltake ux200 soğutucusunu ve termal macun olarak cooler master marka termal macun kullandım sorunum ne bilmiyorum cbp kapattığımda bile sıcaklığı düşüremedim yani hangi oyunu oynarsam oynıyım masaüstü dahil 60 derecenin altını cok zor görüyorum stok fanlada denedim thermaltake ux 200le de suanda kullanıyorum sıcaklıklar bana çok yüksek geldi ne yapmam gerekir bir yardım edebilicek kimse varmı şimdiden çok teşekkür ederim

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,845
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Bloğun soğutucu altındaki plastik jelatini çıkartmayı unutmuş olabilir misin?

TahinPekmez

80+ Silver
fanımın açısını değiştirdim
bu ne demek hacım. zaten sabit değil mi soğutucunun yanında nasıl bir açı bu. yoksa fanı ekzos fan tarafına bakacak şekilde mı takmıştın

fanın açısı nasıl değiştiriliyor wraith prism kullanıyorum ben

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
Dostum her işlemci aynı olmuyor senin 70-80 i geçmedi diye arkadaşında geçmeyecek diye bir kanun yok silikon farkı var.
yani üretimle alakalı olan problemlermi peki

bu ne demek hacım. zaten sabit değil mi soğutucunun yanında nasıl bir açı bu. yoksa fanı ekzos fan tarafına bakacak şekilde mı takmıştın
egsoz değil sabit soğutucu sabit olmayınca nasıl calısıcak

Fanım artık manzaraya bakıyor daha istekli ve tempolu çalışıyor morali yükseldi.
dalgamı geçiyorsun bilader ? dalga geçilcek yer değil git denizde sahilde kumla suyla oyna

Öyle bir şey yok.

Soğutucuyu geri sökün. Termal macunun fazlalığını alın ve ince bir kağıt parçasıyla tüm yüzeye yayın. UX200'i takarken vidaları zıt bir şekilde yarım yarım döndürün. Sorununuz çözülmüş olacak.
hocam bunda vida ile değil kıstırmalı şekilde takılıyor keşke vidalı sistem olsa cok basit rahat olurdu takarken kancalı şekilde kastırılarak takılıyor -

Son düzenleme:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,845
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Durkan Elevli
Ux200'e 7700K 5Ghz'de bile o kadar değerleri görmüyordum belki işlemcide sorun vardır.
belkide hocam 80 dereceyi şuanda geçmiyor az önce 90ı gördü 80 bile bana çok geliyor çünkü 3600xde 65in üstünü görmüyordum her şey aynı soğutucu macun ayarı yani hatta 65w tdp değerine sahip işlemcim ama yok köpek gibi ısınıyor

EscaLion

80+
Arkadaşlar herkese merhaba ryzen 5 3600x den ryzen 5 5600 e geçiş yaptım anakart x570 msı gaming plus ekran kartı asus dual rx6700xt o işlemci maksimum 65dereceyi görüyordu her şey aynıydı şuan taktığım işlemci ile 85 dereceleri görüyorum soğutucu olarak thermaltake ux200 soğutucusunu ve termal macun olarak cooler master marka termal macun kullandım sorunum ne bilmiyorum cbp kapattığımda bile sıcaklığı düşüremedim yani hangi oyunu oynarsam oynıyım masaüstü dahil 60 derecenin altını cok zor görüyorum stok fanlada denedim thermaltake ux 200le de suanda kullanıyorum sıcaklıklar bana çok yüksek geldi ne yapmam gerekir bir yardım edebilicek kimse varmı şimdiden çok teşekkür ederim
bende 5600x var asus rog strix lc120mm sıvı soğutma var tek fanlı 60 dereceyi geçmiyor sıvı soğutma gereksiz diyenleri aldırış etme al bi sıvı soğutma kafan rahat olsun tabi bütçen varsa

Top Bottom