Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600 ü A320M-F e takarsam ne gibi sıkıntılar olur?

ogzby35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuz Yurtsever
Ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum ama A320M-F anakartim var.Her hangi bir sorunla karşılaşabilir miyim ileride ? Yada onerdiginiz bir anakart var mı?

eggmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Egemen Parlak
Son sürüm BİOS güncellemesi yaparsanız sorun olmaz.

ogzby35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuz Yurtsever
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios güncellemesi yaptım ama bir kaç yerde fazla dayanmaz yada anakart çok kötü işlemciye yazık benzeri yorumlar okudum doğruluk payı nedir acaba?

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,621
İsim
Hacı
Ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum ama A320M-F anakartim var.Her hangi bir sorunla karşılaşabilir miyim ileride ? Yada onerdiginiz bir anakart var mı?
BIOS update sonrası sorunsuzca takıp kullanırsın.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,277
İsim
Semih Boran
Bios güncellemesi yaptım ama bir kaç yerde fazla dayanmaz yada anakart çok kötü işlemciye yazık benzeri yorumlar okudum doğruluk payı nedir acaba?
Maddi imkanınız var ise asrock b550m pro4 ya da daha özellikli ve kaliteli vrmli anakartlardan birine yükseltmenizi öneririm.

eggmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
67
İsim
Egemen Parlak
Giriş seviyesi ve nispeten eski olduğu için denmiştir. Bütçeniz varsa b550 alabilirsiniz veya kısıtlı bütçeniz varsa benim yaptığım gibi mosfet soğutuculu fena olmayan bir b450 ile kullanabilirsiniz. Anakartınız idare eder ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alacak olursanız b550 almanızı öneririm ama almazsanız da olur, idare eder.

ogzby35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Oğuz Yurtsever
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios güncellemesi yaptım ama bir kaç yerde fazla dayanmaz yada anakart çok kötü işlemciye yazık benzeri yorumlar okudum doğruluk payı nedir acaba
Giriş seviyesi ve nispeten eski olduğu için denmiştir. Bütçeniz varsa b550 alabilirsiniz veya kısıtlı bütçeniz varsa benim yaptığım gibi mosfet soğutuculu fena olmayan bir b450 ile kullanabilirsiniz. Anakartınız idare eder ama.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alacak olursanız b550 almanızı öneririm ama almazsanız da olur, idare eder.
Çok teşekkür ederim artık sırayla alicaz :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Muhammed YILDIZ

Bende 5600x kullanıyorum. B550 çipsetli Anakart kulllanman daha iyi olur Güç yönetimi Hız reaksiyonu ve Bileşen kalitesi Anakart Vram sogutması + M2 SSD limitlerini aşabilirsin. Overclock icin daha iyi sogutma performansı gibi gibi

Benim Kullandığım Anakart

MSI MPG B550 Gaming Plus gayet güzel ve başarılı Anakart Kullanmanı tavsiye ederim.

$ilent

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Bios güncellemesi yaptım ama bir kaç yerde fazla dayanmaz yada anakart çok kötü işlemciye yazık benzeri yorumlar okudum doğruluk payı nedir acaba

Çok teşekkür ederim artık sırayla alicaz :D

A serisi zaten OC yapamassın. eğer bios update sonrası taktığında çalışıyor ise işlemciyi bi stress testine sok. Bir kapanma yoksa sorunda yok demektir devam.

Top Bottom