Neler Yeni

Ryzen 5 5600 ve ASUS Radeon RX 6700 XT sistemi hakkında bir kaç sorum var.

TigerAxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömerfaruk Bayram
Bütçe
20000
Merhabalar. Şuan başlıktada belirttiğim gibi bir sistem topluyorum ama bir kaç sorum var maddeler halinde belirteceğim sistemin linkinide aşşağıya bırakıyorum.

1- 6700XT için i5-12400F mi yoksa Ryzen 5 5600 mü daha mantıklıdır neden?
2- Aşşağıda verdiğim linkte gördüğünüz gibi kasa ve psu dan memnun değilim ama pek bir alternatifte sunulmuyor malesef özelleştirme seçenekleri arasından hangi kasayı ve hangi psuyu öneririsiniz?

ürünün üzerine "ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç Full HD (1920x1080), 165 Hz, 1ms, FreeSync Gaming Monitör" ekleyeceğim ayrıca. bütçem ucu ucuna yettiğinden dolayı +1000 lirayı aşmayan upgradeler önerebilirseniz sevinirim sistemde gördüğünüz herhangi bir açık var mı onuda belirtebilirseniz sevinirim. teşekkürler.

https://www.gaming.gen.tr/urun/2046...oc-16gb-ram-500-gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,670
İsim
Deniz Efe
Merhabalar. Şuan başlıktada belirttiğim gibi bir sistem topluyorum ama bir kaç sorum var maddeler halinde belirteceğim sistemin linkinide aşşağıya bırakıyorum.

2- Aşşağıda verdiğim linkte gördüğünüz gibi kasa ve psu dan memnun değilim ama pek bir alternatifte sunulmuyor malesef özelleştirme seçenekleri arasından hangi kasayı ve hangi psuyu öneririsiniz?

ürünün üzerine "ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç Full HD (1920x1080), 165 Hz, 1ms, FreeSync Gaming Monitör" ekleyeceğim ayrıca. bütçem ucu ucuna yettiğinden dolayı +1000 lirayı aşmayan upgradeler önerebilirseniz sevinirim sistemde gördüğünüz herhangi bir açık var mı onuda belirtebilirseniz sevinirim. teşekkürler.

https://www.gaming.gen.tr/urun/2046...oc-16gb-ram-500-gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
https://www.gencergaming.com/haqqus...b-3600-mhz-ddr4-rgb-gaming-oyuncu-bilgisayari burada daha uyguna geliyor hocam

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,670
İsim
Deniz Efe
depolama biriminden en pahalı olanı seçerseniz daha iyi olur hem 1tb yeriniz olur hem diğerine göre daha kaliteli olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet hocam ama gencergaming hakkında fazlasıyla sıkıntılı şeyler okudum o yüzden hem mağazası bana yakın olan hem de kolayca ulaşabileceğim gaming gen'i seçtim....
anladım hocam

psu fps marka gayet iyi markadır kendisi

kasa olarak tam mesh olsun dersen bu ikisinden biri almanı öneririm
1675202348532.png

500gb ssd yeterli olacak mı hocam ona göre 1tb önereyim

hocam en uygun olucak şekilde bütçenizin tam yetebileceği şekilde ayarladım buradan monitör de dahil
1675202594185.png

Son düzenleme:

TigerAxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömerfaruk Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
depolama biriminden en pahalı olanı seçerseniz daha iyi olur hem 1tb yeriniz olur hem diğerine göre daha kaliteli olur

anladım hocam

psu fps marka gayet iyi markadır kendisi

kasa olarak tam mesh olsun dersen bu ikisinden biri almanı öneririm
Alıntıyı görüntüle

500gb ssd yeterli olacak mı hocam ona göre 1tb önereyim
öncelikle teşekkür ederim en baştan başlayayım 500gb yeter benim için eğer ihtiyacım olursa ileride kioxa 1tb m2 ssd tercih edebilirim, adata'nın bazı serilerinde kronik sorun olduğunu okuduğumdan ve okuma yazma hızı düşük olduğundan tercih etmedim şuanlık işimi 500gb hayli görecektir. psu konusunda ise sık sık elektrik kesintisi yaşayan bir bölgedeyim o yüzden aslında bir öneri istemiştim sorun çıkarır mı diye eklemeyi unutmuşum benim hatam... kasaların hava sirkülasyonu ve fazla küçük olmamasına dikkat ediyorum xpg ler biraz küçük geldi ama videolarına bakacağım teşekkür ederim tekrardan....

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,670
İsim
Deniz Efe
kasayı dediğim xpg nin kasası yapıyorsunuz daha iyi olur sonra psu aynı kalıyor fsp kaliteli bir markadır ramleri xpg nin 3600mhz olan versiyonuna çekiyoruz ve en son olarak da m.2 ssd yi 1tb kingston olana seçiyoruz bütçenize tam oluyor

TigerAxe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ömerfaruk Bayram
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kasayı dediğim xpg nin kasası yapıyorsunuz daha iyi olur sonra psu aynı kalıyor fsp kaliteli bir markadır ramleri xpg nin 3600mhz olan versiyonuna çekiyoruz ve en son olarak da m.2 ssd yi 1tb kingston olana seçiyoruz bütçenize tam oluyor
Teşekkür ediyorum hocam uydu gibi tek yapmam gereken xpg nin kasasının büyüklüğüne bakmak artık fsp'den yana biraz kaygı duyuyordum elektrik kesintileri bol olduğu için oturduğum yerde ama dediklerinize itaben sıkıntı duymam artık teşekkür ediyorum tekrardan....

Mehmetx70

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Çelik
İlgilendiği Kategoriler
PC

Knka ben ramlari 3600mhz
SSD yi 1tb Kingston 3500-2100
Bide anakarti b450m-k ıı yaptım
Monitör içinde bende Asus TUF VG249Q1A IPS panel düşünüyorum teşekkür

Top Bottom