Neler Yeni

Ryzen 5 5600 Yüksek Sıcaklık

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Volkan Avcı
bende 5500 var stok fan ile 70'e yakın oynuyorum. 5600 araştırdığım kadarıyla kule tipi veya sıvı soğutmaya ihtiyaç duyan bir işlemci. Stok fan ile normal bir ısı değeri, mx4 ve kule tipinden sonra 15-20 derece kadar azalır.
Eski işlemcim 5500 dü. 55 dereceye ulaşmıyordu bende. Test videolarımda var bulabilirsem atarım hatta.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran kartın ney senin sağlam bir şey olsa gerek o sıcaklık değeri iyiymiş.işlemcine gelecek olursan o değerler normal hatta 80 85 lere de ulaşabilir o değerlerde eh normal deniliyor. Kule tipi hava soğutucun iyiyse eğer 70in altında ve o civarlarda takılırsın .
sapphire rx 6600.

Havalar bizim burada hala aynı hava sıcaklığı ancak temmuz aylarında etki eder oda belki ve şuan derecenizde bir anormallik görmüyorum
Kaliteli macun önerebilir misin bana?
Dostum sıcaklıklarından emin değilsen stok fanla yapılmış %100 yükteki videoları izleyip karşılaştırma yap benchmark uygulamalarında
Hemen bakayım. Sizden de sağlam bir macun önerisi alabilirim? Bir sıkımlıkta olsa yeter.

bende 5500 var stok fan ile 70'e yakın oynuyorum. 5600 araştırdığım kadarıyla kule tipi veya sıvı soğutmaya ihtiyaç duyan bir işlemci. Stok fan ile normal bir ısı değeri, mx4 ve kule tipinden sonra 15-20 derece kadar azalır.

Eski bilgisayarım varken RDR2 de test etmiştim. 5500 çok ısınan bir işlemci değil. 70 çok fazla o işlemci için. Bana göre tabii ki testleri izlemeni tavsiye ederim.

Eski işlemcim 5500 dü. 55 dereceye ulaşmıyordu bende. Test videolarımda var bulabilirsem atarım hatta.

sapphire rx 6600.

Hemen bakayım. Sizden de sağlam bir macun önerisi alabilirim? Bir sıkımlıkta olsa yeter.
Valorant yüksek ayarlarda 55'i geçmiyorsa benim işlemcide sıkıntı var o zaman xd
Macun mx4 alabilirsin, zaten onu önerir sorduğun kişi de

Razor_1

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Cihan Cinoğlu

sapphire rx 6600.

Ben ryzen 5 3600-Snowman m200 için PTI-G3606 Xıgmatek kullanıyorum.Fiyat/performans olarak iyi bir macun.Önerim macuna çok para vermemeniz zaten amd işlemciler sıcak çalışır ve o sıcaklıkta performans verirler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Volkan Avcı
Ben ryzen 5 3600-Snowman m200 için PTI-G3606 Xıgmatek kullanıyorum.Fiyat/performans olarak iyi bir macun.Önerim macuna çok para vermemeniz zaten amd işlemciler sıcak çalışır ve o sıcaklıkta performans verirler.
Valorant yüksek ayarlarda 55'i geçmiyorsa benim işlemcide sıkıntı var o zaman xd
Macun mx4 alabilirsin, zaten onu önerir sorduğun kişi de
Önerdiğiniz macunlar vatanda varsa yarın alırım. Yoksa kargo beklemeyi fazla sevmem. Mecbur trendyoldan alırım.

Top Bottom