Neler Yeni

Ryzen 5 5600x ısınma

Peyяum

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Bayram Sarı
Herkese selam
İşlemcim 5600x geçenlerde Crysis Remastered oynarken bir anda kapandı. Bilgisayarı yeniden açıp Core Temp uygulaması indirip sıcaklık değerlerine baktım 60 -70 derece arasıydı. Bugün tekrar oynarken uygulama açıktı ve 99 dereceyi gördü bende oyunu kapattım. Stok soğutucu kullanıyorum.

Şimdi ilk olarak stok soğutucu yetersiz geldiği için olabilir haklısınız ama arkadaşımda aynı işlemci var ve bende 8-10 derece aşağıda değer alıyor oda tok soğutucu kullanıyor . İşlemci İnternetten satın aldım iade gibi şansım yok fakat garantisi devam ediyor garantiye göndermeli miyim ? ne diyerek göndereceğim birde daha önce göndermedim. yoksa sıvı soğutmaya geçsem sorun çözülecek mi? yakında ram le alakalı bir konu daha açmıştım 1-3 e takınca açılmıyor fakat 2-4 takınca açılıyor (1-2 ve 1-4 de denedim ama 3. slot'a takınca açılmıyor farklı işlemcide denedim 3. slot'ta çalışıyor) bu bir sorun mudur yoksa değil midir yardımcı olursanız çok sevinirim

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
303
İsim
Doğan gelişigüzel
5600 bile stock fan ile olmuyor sınırda dolanıyor oldu deselerde ıyı bır kule veya sıvı almanız faydalı olcaktır alana kadar undervolt veya ryzen master üzerinden optimizer vs yapabilirsiniz netten bakın videolar mevcut

SithLorD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Yusuf Özçelik
Ben de 5600X kullanıyorum. Öncelikle kendi stok fanı kesinlikle yetersiz kalıyor, o sebeple sıvı soğutma kullanıyorum ve ısınma problemi yaşamıyorum. Arkadaşının kullandığı kasa belki hava akışını daha iyi sağladığı için -8/10 derece değerler alıyordur.

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
719
İsim
Abdullah
5600x ile dark 127x kule tipi soğutucu iş yapıyor. 500 tl mi ne fiyatı var. Valoda 62-63 derece geziyor. Rame gelirsek 4 slot varsa 2-4 takılması öneriliyor gri renkler. Belki kural gibi birşeydir

Top Bottom